Eesti uudised

NÄPPASID AEGA: politseinikud veetsid patrullimise asemel aega jaoskonnas (38)

Sander Silm, 30. detsember 2014 09:54
Tegemist on illustratiivse pildiga!Foto: ALDO LUUD
Mõned nädalad tagasi juhtus Põhja prefektuuris aset piinlik vahejuhtum, kus oma kolleege kontrollima läinud politseiametnikud avastasid, et osa Lääne-Harju patrulle olid töö ajal jaoskonnamajas, samas kui nad oleksid pidanud olema hoopis tänavatel.

Põhja prefektuuri enda töötajad viisid nimelt öösel läbi regulaarset reidi, kontrollimaks patrullide tööd. Ebameeldiva üllatusena selgus, et osa Lääne-Harju jaoskonna patrulle olid töö ajal jaoskonna majas, samas kui nad oleksid pidanud olema tänavatel.

Vähe sellest, politseinikud olid eeltäitnud ka oma patrullpäeviku, mis viitas, et neil oligi plaanis öö tubaselt mööda saata.

"Politseinikud viibisid jaoskonnas väljakutsete vahelisel ajal, kuigi pidid ka sel ajal tänaval olema, ent ükski väljakutse siiski kannatada ei saanud," selgitas politsei pressiesindaja Helen Uldrich.

Kuigi politseinike selline käitumine otseselt kellelegi distsiplinaarkaristust kaasa ei toonud ning keegi oma tööst ilma ei jäänud, käskis Põhja prefekt juhtunuga seotud inimestel panna kokku konkreetne tegevuskava, et tuleviku selliseid olukordi vältida.

"Patrullidel on igapäevaselt ka toiminguid, mida tuleb teha jaoskonnas, kuid kui need tehtud, siis tuleb viivitamatult tagasi piirkonda ehk tänavatele suunduda. Kontrolli eesmärk ei ole koheselt kedagi karistada või saata täiendavalt sisekontrolli, kuid loomulikult oleneb see siiski konkreetsest juhtumist ja eksimustest. Kindlasti ei jäeta midagi kahe silma vahele ning juba korduvate rikkumiste puhul võib järgneda ka karistus," lisas Uldrich.

Põhja prefektuur teeb teenistuslikku järelevalvet iganädalaselt ja Uldrichi sõnul on kontrolli eesmärk märkida üles võimalikud kitsaskohad, et töökorraldust paremaks muuta.

Põhilised märkused, mida teenistuslikus järelevalves üles märgitakse on tema sõnul olnud seotud töö- ja erivahenditega ning sellised tõsised töökorralduslikud rikkumised on pigem erandid.

Keskmiselt on Põhja prefektuuri territooriumil, s.o Tallinnas ja Harjumaal ööpäevaringselt väljas kuni 20 patrulltoimkonda.

"Oktoobris läbiviidud ümberkorraldused, millega paigutati ümber piirkonnakonstaablid ning liideti jaoskondi, patrullide arvu ei vähendanud, pigem on süsteemi muudetud paindlikumaks ehk rohkem patrulle on väljas just siis, kui selleks on vajadus, näiteks nädalalõppudel või ka pikemate riigipühade ajal," ütles ta.