Eesti uudised

Lauri Laasi ja Priit Toobal vaidlustasid ringkonnakohtus enda süüdimõistmise (11)

Siim Randla, 30. detsember 2014, 07:00
Lauri Laasi ja Priit Toobal.Foto: TEET MALSROOS
Harju maakohtus nn nuhkimis-skandaalis süüdi mõistetud keskerakondlastest riigikogu liikmete Priit Toobali ja Lauri Laasi apellatsioonkaebus jõudis eile Tallinna ringkonnakohtusse.

Apellatsioonkaebuse esitamise tähtajaks on 29. detsember, selleks kuupäevaks ka vastava menetlusdokumendi esitame, teatas advokaat Gretta Oltjer Õhtulehele. Ta märkis, et maakohus lükkas otsuse teatavakstegemise aja edasi kuni 12. detsembrini, seetõttu ei olnud ka apellatsioonkaebust võimalik varem esitada.

Harju maakohus mõistis Toobali ja Laasi süüdi eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises ning Toobali ja Keskerakonna vahel dokumendi võltsimises.

Kohus karistas Toobalit tingimisi üheaastase vangistusega kolmeaastase katseajaga ning Laasit tingimisi üheksa kuu pikkuse vangistusega sama pika katseajaga, märgib ERR. Keskerakond sai rahalise karistuse 10 000 eurot.

Süüdistuse järgi kallutasid Toobal ja Laasi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele ja sõnumisaladuse rikkumisele mahitades teda sisenema Hannes Rummi (SDE) meilikontole ja edastama neile tema e-kirju.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee