Maailm

Indoneesia võimud: kadunud AirAsia reisilennuk on tõenäoliselt merepõhjas (2)

Toimetas Geidi Raud, 29. detsember 2014, 08:08
Indoneesia naine leinab kadunud lennuki pardal olnud perekonda.Foto: AFP / Scanpix
Mitmete riikide lennukid ja laevad on esmaspäeval jätkanud Indoneesia vete kohal kadunud AirAsia reisilennuki otsinguid. Võimude hinnangul pole oodata muud kui traagilist lõppu.

Indoneesia merepääste esindaja Bambang Soelistyo sõnas pressikonverentsil, et pardal olnud rohkem kui 100 inimest on arvatavalt hukkunud, vahendab CNN.

"Meile teadaolevatel lennukoordinaatide järgi kadus lennuk mere kohal lennates. Selle tõttu saab oletada merre kukkumist," teatas asjatundja.

Indoneesia merepääste käivitas Jaava merel merepäästeoperatsiooni leidmaks jälgi kadunud lennuki kohta. Indoneesiale pakkusid oma abi Malaisia, Austraalia ja Singapur.

Soelistyo rõhutas, et merre kukkumise puhul on tegemist esialgse spekulatsiooniga ning otsingud võivad anda uut informatsiooni, mis võib selle ümber lükata.

"Indoneesial puuduvad veealusteks otsinguteks vajalikud seadmed. Samuti ei suudaks me lennukvrakki merepõhjast üles tõsta. Selle tõttu palume teistelt riikidelt tehnilist abi. Meile on on abi pakkunud Suurbritannia, Prantsusmaa ja USA," jätkas ekspert.

AirAsia lend number 8501 kadus pühapäeval tormise ilmaga teel Indoneesiast Surabayast Singapuri. Piloodid palusid enne kadumist lennujuhtimiskeskuselt tormise ilma tõttu luba kurssi muuta ning tõusta 11 600 meetri kõrgusele.

Jaava mere kohal kadunud lennul QZ 8501 oli 162 inimest, kelle seast enamik olid indoneeslased, kuid pardal oli ka lõunakorealasi, britt, prantslane ja singapurlane.

Samal teemal

1. detsember 2015, 10:07
UURIMISRAPORT: AirAsia lennuõnnetuse põhjustas vigane detail
17. mai 2015, 11:43
Läänemere kohal kadus Leedu lennuk
20. jaanuar 2015, 09:46
AirAsia lennuki musta kasti uurinud ametnikud: kokpitis kostusid vaid pilootide hääled
5. jaanuar 2015, 16:49
AirAsia lennuk viis märga hauda 41 ühe koguduse liiget

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee