Eesti uudised

IRLi poliitperekond pani ELi raha oma tasku? (54)

Karoliina Vasli, Katrin Helend-Aaviku, 29. detsember 2014 07:00
MÕJUKAS PAAR: ETV «Pealtnägija» kajastas hiljuti, kuidas aastaid tippameteid pidanud ja Isamaa ja Res Publica Liidu üks mõjukam paar olnud Kristina (pildil) ja Toomas Tauts väidetavalt narkoennetusrahaga sahkerdasid.Foto: Liis Treimann / Postimees

Tervise Arengu Instituut väidetavast petuskeemist: olgem ausad, kui keegi väga tahab, siis sellise olukorra kordumise võimalus säilib alati.

Tervise Arengu Instituut (TAI) kulutas tükk aega kohtupinki, et saada tagasi 57 000 eurot, mis maksti narkoraviks, mida ilmselt ei toimunudki. Kätte saadi vaid 23 000 eurot. TAI esindaja nendib, et kui keegi tahab reegleid rikkuda, siis selle eest ei kaitse miski.

Kujutagem ette olukorda, et tööandja annab sulle hiiglasliku summa, mille eest pead uue harukontori rajama. Tegelikult lööd projektile käega ja sõidad soojale maale palmide alla puhkama. Ülemus su tegemisi ei kontrolli. Alles kuid hiljem tuleb välja, et sa ei liigutanud lillegi. Pikkade vaidluste järel pead tagasi maksma vaid poole saadud summast. Raha jääb nii palju kätte, et saab veel korra soojale maale lennata.

Tundub jabura olukorrana, kus süüdlane võibki süüdimatult ülemuse tagant varastada. Paraku on analoogne situatsioon võimalik ka reaalses elus ja riigiasutuste puhul.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.09.2018
Mõjukas endine IRLi poliitik ja tuntud ärimehed osalesid miljonikelmuses
18.08.2015
Riiki petnud Kristina Tauts sai kelmuse eest tingimisi karistuse
14.06.2015
Tuntud ettevõtja astub suurkelmuses süüdistatuna kohtu ette
18.09.2014
Noorte nõustamiskeskusest saab privaatselt nõu küsida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee