Maailm

Lumekaos Prantsuse Alpides nurjas tuhandetel mõnusa suusapuhkuse (9)

Toimetas Kristin Aasma, 28. detsember 2014 11:51
Liiklus Prantsuse Alpide suusakuurortide poole venib aeglaselt. 27. detsembril 2014 teel Albertville'i.Foto: AFP / Scanpix
Pühadeks Prantsuse Alpidesse puhkama sõitnud inimesed on pidanud leppima öömajaga spordisaalides, sest suur lumi ja jäine libedus muutis liiklemise võimatuks ning seiskas ligikaudu 15 000 sõidukit. Lumi on nõudnud ka inimelu.

Kohalikud võimud on andnud teise astme ehk oranži ilmahoiatuse ning näevad vaeva teele jäänud inimeste majutamisega. Kagu-Prantsusmaal Savoys on öömajalistele avatud spordihallid ja muud saalid, vahendab thelocal.fr. 

Isere piirkonnas sai surma üks mees, kelle auto kuristikku libises.

Prantsuse siseminister Bernard Cazeneuve on teinud avalduse, milles palub liiklejatel olla äärmiselt ettevaatlikud ning võimaluse korral oma sõidud edasi lükata.

Suurbritanniast pärit pühadepuhkaja rääkis BBC-le, et teekond Val d'Isere ja Bourg Saint Maurice'i vahel, mis tavaliselt kestab 30 minutit, võttis sel korral aega 11 tundi.

Perega suusapuhkusele sõitnud britt soovis, et Prantsuse politsei abistaks inimesi lumekettidega autorataste jaoks, et eelmisel ööl maha sadanud poolemeetrises lumes teekonda jätkata.

Lumesadu ja tormituul on segadust tekitanud ka mujal Prantsusmaal.

Samal teemal

01.03.2015
Prantsuse Alpides jäi lumelaviini alla kümmekond inimest
10.00.2015
Tähelepanu all on terrorism
09.08.2012
Prantsuse Alpides toime pandud jõhker mõrv oli ettekavatsetud?
13.06.2012
Prantsuse Alpides hukkusid alpinistid