Eesti uudised

Kes on see vapper mees, kes päästis jõulu eel kaks tütarlast uppumissurmast? (43)

Delfi, 27. detsember 2014 16:47
Anne Kanal TartusFoto: Margus Ansu / Postimees
Tartu elanikud otsivad Facebooki kaudu vaprat keskealist eesti meest, et avaldada talle tänu selle eest, et ta päästis 23. detsembril kaks 14-aastast tüdrukut Anne kanalist uppumissurmast.

Ühe päästetud tütarlapse tädi Marina rääkis Delfile, et tüdrukud jalutasid Anne kanalil jääl kanali keskele, kus olevat jää kandvust testinud ka mitu inimest koos lastega, ning edasi vetelpääste maja poole, kui vajusid äkki läbi nõrga jää vette.

"Nad ei jõudnud enam karjuda ka, kui järsku üks mees rahva seast kõndis nende juurde," kõneles Marina, kelle sõnul oli tegemist peaaegu imega, sest teised ümberkaudsed inimest ei olnud jõudnud tüdrukute kadumist märgatagi.

Mees roomas mööda jääd tüdrukuteni, tõmbas nad veest välja ning ilmselt kutsus ka kiirabi, rääkis Marina, kelle sõnul hilisemat on tüdrukutel šokiseisundi tõttu raske meenutada.

Marina sõnul helistasid tüdrukute lähedased ka kiirabisse, et kaitseingli numbrit paluda, kuid sealt öeldi neile, et kiirabi isikuandmeid ei avalda.

Kõigil, kel on aimu, kes oli see tore ja tubli mees, kes tütarlaste elu päästis, palutakse helistada telefoninumbritel 58376467 ja 55992213, sest omaksed soovivad väga teda tänada.

Refereeritud artikli tekst tervikuna on Delfis.

Samal teemal

29.11.2014
Jõuluime Tartus: vapper mees päästis kaks neidu uppumisest