Eesti uudised

Raske liikumispuudega külaelanik: "Karkudega kõnnin lähimasse bussipeatusse kolm tundi." (54)

Katrin Helend-Aaviku, 27. detsember 2014 07:00
PIKK RÄNNAK: Kuna bussijuhid ei tohi enam peatuda Mõisavahe teeotsas, kus ametlikku bussipeatust ei ole, peab karkudega liikuv Hurma minema lähimasse bussipeatusse, mis asub kolme kilomeetri kaugusel. Selleks kulub tal kolm tundi.Foto: LAURA OKS

Bussipeatuse väljaehitus ei tasu ära ja külaelanikud peavad kõmpima kolme kilomeetri kaugusele

"Meilt võeti võimalus käia poes, postkontoris, arsti juures. Lähimad bussipeatused on mõlemal pool umbes kolme kilomeetri kaugusel. See on idiotismi tipuke," ohkab Jälgimäe küla elanik, raske liikumispuudega proua.

"Mulle tundub, et maanteeamet, Saku ja Saue vald ning Harju maavalitsus ei suuda omavahel bussipeatuse asjas selgusele jõuda – nagu vähk, haug, luik ja vanker. Ma paneks kas või ise ühe peatuseposti siia meie teeotsa püsti, aga ei tohi ju," ütleb Hurma humoorikalt.

Huumorimeelel aga paraku rattaid all ei ole ja sellega Tallinna ei sõida. Küll aga on sellest abi närvesööval rännakul lähimasse bussipeatusse, mis on kolme kilomeetri kaugusel. Sõitjaid oleks iga päev umbes kümme inimest. Küla teises otsas Jälgimäe teel on kõik vastupidi – bussipeatus on olemas, aga bussid ei sõida.

Edasi saad lugeda paber- või digilehest, või tellides artikli veebist!

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee