Valimised

Keskerakonna juht lubab teha Eestile taaskäivituse (111)

Õhtuleht.ee, 22. detsember 2014 19:05
Keskerakonna juht Edgar SavisaarFoto: Erik Prozes / Postimees
Keskerakonna esimees Edgar Savisaar astus Estonia kontserdisaalis üles suure kõnega, milles esitati Keskerakonna tulevikuvisioon. Kõne kandis üle Tallinna TV.

Keskerakonna juhi ja Tallinna linnapea Edgar Savisaare kõne alguseni tehti Tallinna TV-s aega parajaks reklaamidega – reklaamiti kullast sõrmuseid, kaminaid ja mitmesuguseid kontserte. Möödapääsmatu oli muidugi Tallinna linnavalitsuse jõulutervitus linnapeaga liuväljal, lisaks terve seeria teavitusi ja reklaame, sh. ajalehe Kesknädal reklaam, mille tellimuse puhul kingitakse Savisaare üks "legendaarseid teoseid".

Samal teemal

Pärast Karl Madise kirglikku saksofonisoolot asus konfereerima armastatud tenor Jassi Zahharov. Lõpuks jõudis kõnepulti Edgar Savisaar, kes tegi selgeks, mida teha, et elu Eestis muutuks heaks.

Jaan Poskat eeskujuks seades ("oli hea linnajuht") nentis Savisaar, et tänane Tallinn ei pea tema ees üheski asjas silmi maha lööma. Palju tehakse Poska moodi. Aga Reformierakond teeb asju Pätsu (Konstantin Päts – Eesti riigivanem ja president) moodi. Savisaar küsis: kuhu veel edasi – suurema väljarände ja elukalliduse suunas? "Meie sõnum on risti vastupidine – me teeme teisiti!" sõnas Savisaar.

Savisaar lubab: "Meie (Keskerakond – toim) teeme Eestile taaskäivituse." Ehk teisisõnu ei juhita Eestit Keskerakonna valitsemisel mitte Brüsselist, Moskvast või Washingtonist.
Savisaare sõnul kehtestab Keskerakond astmelise tulumaksu, sest nende plaanid on valmis. Ka vähendatakse vaesust – palgad peavad tõusma, et inimene töötasust ära elaks. Ka elamuehitus peab saama riiklikku toetust. Prioriteediks olgu tervishoiusektor. Alampalka lubab Keskerakonna juht 1000 euroni juba järgmisel aastal. Kõneall olid pensioniaastad ja hambaravihüvitis.

Kui Edgar Savisaar oli hüüdnud "Elagu Keskerakond ja elagu Eesti!", järgnes taas aplaus ning esinemisjärje võttis üle Jassi Zahharov.

Samal teemal

27.02.2015
FOTOD: Savisaar ja Toobal andsid Ratasele üle 10 000 allkirja 1000eurose alampalga toetuseks
23.12.2014
Parts: Keskerakond lollitab rahvast
23.12.2014
SAVISAAR ANDUNUD POOLDAJATELE: alampalk tuleb kohe tõsta 1000 euroni
22.12.2014
NO99 etendust vaadanud Vilja Savisaar-Toomast: mul oli Savisaarest siiralt kahju