Valdo Jahilo spordiblogi

Jooksujalu pekist priiks (1)

Valdo Jahilo, 22. detsember 2014, 08:40
Vana-aasta heategevusjooksust võtsid osa ka mõned kostümeeritud tegelased, kes oma riietusega jooksule värvi andsid.Foto: Valdo Jahilo
Eesti jõuluilm on ikka imeline! Usutavasti on see väheseid kohti maailmas, kus ühel ja samal päeval on võimalik harrastada nii erinevaid spordialasid kui jooksmine, rattasõit, (tali)suplus kui suusatamine.

Eks me tea kõik seda ütlust, et pole ebasobivat ilma, on vähene tahe oma lemmikala harrastamiseks. Kes soovib ja tahab, see saab ka liikuda just teda kõnetaval ja köitval viisil.

Samal teemal

Kiires tempos jooksmine tapab
4. veebruar 2015, 16:45
Trenn põletab jõulukilod
26. detsember 2014, 11:38
Kuidas ma metsas puuga pähe sain
15. detsember 2014, 09:29
Ujumine kui tehnikasport
9. detsember 2014, 09:50

Minu jaoks paneb aastale punkti eeloleval laupäeval, 27. detsembril ees ootav traditsiooniline Pekist Priiks nime kandev jooksmatk. Päev varem toimub sarnane ettevõtmine Tartus, laupäeval aga Tallinnas ja selle lähistel. Osalejate maksimumarv on mõlemal ettevõtmisel 150 osalejat.

Kunagi aastate eest triatleetide Ain-Alar Juhansoni ja Margus Püvi eestvedamisel alguse saanud liikumisettevõtmine on tänaseks paisunud päris korralikuks ettevõtmiseks, millest osavõtt võiks kuuluda samasse salve koos legendaarsete Haanja 100 või Tartu neliküritusest osavõtuga: see on asi, mille vähemalt korra peab ära proovima!

Vaheldumisi kulgetakse tempoga 5 minutit jooksu - 5 minutit kõndi. Tallinna üritusel on plaanis seltskond jagada nelja tempogrupi vahel. Start on sel korral Laitsest, kuhu starditakse ühiselt varahommikuse rongiga ning lõpp on Nõmme Spordikeskuses. Tallina raja orienteeruvaks pikkuseks on umbkaudu 43 kilomeetrit. Rohkem infot leiab facebookist, osalemiseks saab end registreeruda veel viimaseid päevi lehel http://reg.tristore.ee/pood/pekist-priiks-tallinn/

Kogu sellest pimedast pimedani kulgevast sportlikust päevast plaanin läbielamisi jagada aasta viimases blogisissekandes. Teist aastat järjest olen seal kirjas ühena tempomeistritest.

Väikese tagasivaatena oli eelmise nädala lõpp aga päris pikk ning sisutihe. Neljapäeval ja reedel elasin kaasa poja startidele Eesti Meistrivõistlustel ujumises lühirajal. Ta oli konkurentsis kolmel alal: 50 meetrit vabalt, 50 meetrit rinnuli ning 50 meetrit liblikas. Võrreldes kevadiste aegadega tuli igal alal väike ajaparandus ning see tegi siirast rõõmu.

Pärast ametlikku programmi kiirustasime reedel edasi MyFitnessi klubisse, kus peeti traditsiooniline klubisisene ujumisvõistlus. Ühest basseinist teise hüppamine läks valutult ning üsna edukalt - nii 50 m kroolis kui 100 meetri kompleksis tulid pojal esikohad. Kompleksi aeg oli koguni nii hea, et sellega jõuab teisele poole etteantud kvalifikatsioonijoont ning pääseb ka sellel distsipliinil Eesti parimatega mõõtu võtma.

Lastevanemate konkurents oli sel korral ootamatult tagasihoidlik. Vaid nelja isa konkurentsis saavutatud komas koht märkis 50 meetris vabaltujumises küll mu uut isiklikku rekordit (aeg 37.09), kuid et tugevamad papad olid puudu, siis polnud rahulolu ehk nii suur.

Laupäeval tegin Rocca al Mare 8,4 kilomeetrisel rajal kaasa heategevusliku vana-aasta jooksu. Eesmärgiks oli teha keskmises tempos treeningjooks. Stardist võtsin kohe kunagise kolleegi Ahti Vuksi laia selja taha tuulde ning nii kulgesime mõnusalt kuni seitsmenda kilomeetrini. Siis sai hasart alalhoidlikkusest võitu, kerisin jalad kõhu alt välja ning kiirendasin lõpuni. Ajaks kukkus 45.54.

Aga et kogu eelmine nädal oli olnud päris kiire ja töiselt tihe, võtsin hoopis aja maha ega teinud midagi. Selle asemel panime kodus hoopis kuuse püsti.

Ujukas.jpg: Tubli muna utsitab laisemat kana ehk poeg Jaan Markus teeb väikest kokkuvõtet, kuidas isade arvestuses järgmisel korral veel kiiremaks saada. (foto: Kirsti Jahilo)

Kostyymides.jpg: Vana-aasta heategevusjooksust võtsid osa ka mõned kostümeeritud tegelased, kes oma riietusega jooksule värvi andsid. (foto: Valdo Jahilo)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee