Eesti uudised

Põletada saanud poisile koguti tuhandeid eurosid (11)

Maarius Suviste, 22. detsember 2014 07:00
TRAGÖÖDIA: Eleri tappis Sigridi, kelle surnukeha leiti põlenud auto alt. Märtsis tegi Eleri vanglas enesetapu.Foto: Kanal 2
Eelmisel aastal Tartus põleva ema käte vahelt välja kistud ja ränki põletushaavu saanud väikese poisi heaks on annetatud üle 35 000 euro.

Kolmeaastane laps sai kannatada mullu ööl vastu 7. detsembrit. Häirekeskusele anti teada Tartus Lääne tänaval kortermaja ees põlevast autost. Pärast kustutustöid leidsid politseinikud sõiduki alt teibiga kinni seotud Sigridi (30) surnukeha. Kui korravalvurid läksid korteri ukse taha, kus ta elas, kuulsid nad lapse valju nutmist ja tundsid suitsu ja bensiini lõhna. Päästjate abiga murti uks maha. Korterisse sisenenud politseinikud leidsid põlevast voodist leekides Eleri (33), kes hoidis süles oma kolmeaastast poega. Hiljem selgus, et kõigepealt tappis ta korterikaaslase Sigridi ja seejärel pani end koos lapsega põlema. Põleva ema käte vahelt välja kistud poiss oli saanud põletushaavu. Pärast tragöödiat rääkis haigla esindaja, et lapse ravi on pikaajaline ning vajalikud on korduvad nahasiirdamise operatsioonid. Tartu ülikooli kliinikumi lastefond alustas seejärel tulesurmast napilt pääsenud poisi toetuseks annetuste kogumist.

Novembri seisuga on annetatud 35 234 eurot. Lastefond on kogunenud rahast kompenseerinud poisi surveriiete (spetsiaalsed riided, mis aitavad tasandada arme ja vereringet) soetamist ja eritoitu. Peale selle on toetatud kogemusnõustaja teraapiat ning kaetud poisi saatjate kulud Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses rehabilitatsiooniteenusel käimiseks, ütleb lastefondi tegevjuht Sandra Liiv.

"Kannatada saanud lapse privaatsuse tagamiseks ei avalda Tartu linnavalitsus teavet tema edasise elukorralduse kohta," ütleb linna lastekaitseteenistuse juhataja Merle Liivak.

Samal teemal

05.01.2015
Lastefondi tänavune põhikampaania aitab asenduskodude lapsi psühhoteraapiaga
29.12.2014
Tartu naiste varjupaigas viibivad lapsed saavad psühholoogilist abi
09.12.2013
Politseinik päästis lapse põleva hullunud naise käest
08.12.2013
TV3 video: Tartu tapatöö uued asjaolud! Eleri viskas sõbranna laiba aknast alla?