Kadrioru lossi banketisaalis toimunud pidulikul tseremoonial kuulutati Aadu Luukase missioonipreemia 2014. aasta laureaadiks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks. Foto: Tairo Lutter / Postimees
Delfi 21. detsember 2014 19:49
Swedbank teatas oma privaatpanganduse klientidele, et tegi ka sel aastal juba seitsmendat aastat järjest annetuse Aadu Luukase sihtasutusele, mis annab välja iga-aastast suure auhinnafondiga missioonipreemiat. 

Sel aastal anti 32 000 euro suurune missioonipreemia Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.

Aadu Luukase missioonipreemia andmine Vooglaiu sihtasutusele pälvis teravat kriitikat näiteks Eesti Inimõiguste Keskuselt. Kuna Aadu Luukase sihtasutust seostatakse nüüd homofoobse poliitika toetamisega, sattus Aadu Luukase fondile tehtud annetuse eest kriitika alla ka Swedbank.

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask ütles Delfile, et pank vabandab kõigi inimeste ees, keda annetus Aadu Luukase sihtasutusele häiris ja ettevõte palub fondil annetatud raha viivitamatult tagasi kanda.

"Otsustasime loobuda Luukase fondi toetamisest, sest aastaid oleme nii ettevõtte, tööandja kui kodanikena uskunud, et iga inimene, sõltumata oma soost, etnilisest taustast, usulistest tõekspidamistest, vanusest, seksuaalsest orientatsioonist või füüsilistest võimetest peab omama elus võrdseid võimalusi. Magasime maha hetke, kui fond tegi otsuse, mis selle mõtteviisiga ei klapi. Vabandame selle pärast ja klaarime tekkinud segaduse," ütles ta.

Siilivask lisas, et heategijate töö ei tohi tekkinud olukorrast kannatada. "Võtame ühendust nende organisatsioonidega, kelle tegevust fondile tehtud annetuse kaudu algselt toetada soovisime ning toetame neid otse. Homse tööpäeva lõpuks anname oma toetuse otse edasi," lisas Siilivask.

Swedbank on Luukase fondi toetanud juba kuus aastat. 

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfist.

Samal teemal

Kommentaarid  (195)

1. märtsil näeme 23. detsember 2014 14:02
Nüüd paistab, et lõikasid homopromojad küll endale sõrme, sest selline panga häbitegu tekitas kindlasti nn. homovihkajaid vaid juurde. Tark tegu oleks ehk jätta seni, kui esmauudis perverssuse normaalseks kuulutamine settib rahva hulgas, rahule. Aga lähtutakse vist sellest, et rauda tuleb taguda kuni see veel kuum on. Saite mis tahtsite anusemõnulejad! Mõtlen siin endamisi, et ei tea kas Swedbank minu annetused SAPTK-ile üldse kannab üle, või põhjendatakse ka keeldumist nn. vihaõhutajate toetamisega? Mul kahjuks mõni kuu veel koormisi jäänud pangale, aga siis küll AIDAAA!
TooTiit 23. detsember 2014 00:44
Ah, et keda rünnanud. On küll ja kuidas veel Tuli omas kiimas mind käperdama. Pidin talle käratama otsi nooremaid , olen seitsmekümnene . Siis röhkis seamoodi ja kõndis eemale. Jube lugu. Neid hakkab tulema nagu Vändrast saelaudu.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS