Eesti uudised

Swedbank: palume fondil raha tagasi kanda

Swedbanki annetus Aadu Luukase sihtasutusele tekitab paljudes pahameelt (195)

Delfi, 21. detsember 2014 19:49
Kadrioru lossi banketisaalis toimunud pidulikul tseremoonial kuulutati Aadu Luukase missioonipreemia 2014. aasta laureaadiks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks. Foto: Tairo Lutter / Postimees
Swedbank teatas oma privaatpanganduse klientidele, et tegi ka sel aastal juba seitsmendat aastat järjest annetuse Aadu Luukase sihtasutusele, mis annab välja iga-aastast suure auhinnafondiga missioonipreemiat. 

Sel aastal anti 32 000 euro suurune missioonipreemia Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.

Samal teemal

Aadu Luukase missioonipreemia andmine Vooglaiu sihtasutusele pälvis teravat kriitikat näiteks Eesti Inimõiguste Keskuselt. Kuna Aadu Luukase sihtasutust seostatakse nüüd homofoobse poliitika toetamisega, sattus Aadu Luukase fondile tehtud annetuse eest kriitika alla ka Swedbank.

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask ütles Delfile, et pank vabandab kõigi inimeste ees, keda annetus Aadu Luukase sihtasutusele häiris ja ettevõte palub fondil annetatud raha viivitamatult tagasi kanda.

"Otsustasime loobuda Luukase fondi toetamisest, sest aastaid oleme nii ettevõtte, tööandja kui kodanikena uskunud, et iga inimene, sõltumata oma soost, etnilisest taustast, usulistest tõekspidamistest, vanusest, seksuaalsest orientatsioonist või füüsilistest võimetest peab omama elus võrdseid võimalusi. Magasime maha hetke, kui fond tegi otsuse, mis selle mõtteviisiga ei klapi. Vabandame selle pärast ja klaarime tekkinud segaduse," ütles ta.

Siilivask lisas, et heategijate töö ei tohi tekkinud olukorrast kannatada. "Võtame ühendust nende organisatsioonidega, kelle tegevust fondile tehtud annetuse kaudu algselt toetada soovisime ning toetame neid otse. Homse tööpäeva lõpuks anname oma toetuse otse edasi," lisas Siilivask.

Swedbank on Luukase fondi toetanud juba kuus aastat. 

Refereeritud artikli täisteksti loe Delfist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee