Galeriid

GALERII: Oleviste kirikus toimus jõulujumalateenistus kodututele ja vähekindlustatutele (76)

Toimetas Marge Sillaots, 20. detsember 2014 17:43
Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinnas Oleviste kirikus toimus täna traditsiooniline jõulupuu-jumalateenistus koduta ja vähekindlustatud inimestele.

Kirikusse kogunenud sajad inimesed kuulasid jõulukontserti ja jumalateenistust, pärast mida jagati neile suppi, kringlit ja kohvi.

Samal teemal

Oleviste koguduse vanempastori Siim Teekeli sõnul toimub üritus kolmeteistkümnendat aastat järjest. "Kodutute inimeste vajadused on kümne aasta jooksul muutunud. Juba mitu aastat pole kogudus enam sooje jalanõusid ja jopesid ostma pidanud. Toidumure pole aga kusagile kadunud, toetame aastaringselt Sepa tänava supiköögi käigushoidmist," ütles Siim Teekel.

"Mis on muutumatu, see on soov kokku tulla, end oodatuna ja aktsepteerituna tunda. Iga inimene soovib, et temast hoolitaks. Kogudusel poleks võimalik 800 inimesele ilma vabatahtlike ja sponsorite abita nii suuremahulist jõulupuud korraldada. Me täname kogu südamest kõiki annetajaid, muusikuid ja abilisi. Ühiselt koos tegemises peitub suur jõud, mille tulemusena saab kogukonna hüvanguks mõndagi head ära teha. Kas või hingekosutust, tröösti ja rõõmu pakkuda, mida sotsiaalametnikud üksinda ei teha ei saa," rääkis vanempastor Teekel.

Kodututega tehtavaks tööks on võimalik teha ka annetusi: Oleviste kogudus  EE91 1010 2200 2598 4010

Samal teemal

03.01.2015
KARDA MEEST, KELLEL POLE MIDAGI KAOTADA ehk Päev tänaval koos varga ja kerjustega
22.12.2014
Tänaval elades varbad kaotanud kodutu laulis ­jõulujumalateenistusel koos Reet Linnaga