Galeriid

GALERII: Merle Karusoole anti üle Kallase nimeline stipendium (8)

Urmas Vahe, 19. detsember 2014 17:20
Foto: Mati Hiis
"Oleme Merlega mitmes mõttes nagu saatusekaaslased," ütles Merle Karusoole tänavu perekond Kallase nimelist stipendiumi üle andes Siim Kallas. "Nagu mul on palju sõpru, aga ilmselt veel rohkem vaenlasi, on üsna tõenäoliselt samas seisus ka Merle. Kui inimesel on ainult sõbrad ja mitte ainsatki vaenlast, pole tal ka õiget sõna ega seisukohta. Mida meil Merlega näib teinekord ülemääragi olevat."

Kui Siim Kallas asus tööle Brüsselis, jäi teda saatma riigikogu saadiku pension. "Tegin väikese žesti ja suunasin 2009. aastal selle raha otseteed Eesti Rahvuskultuuri Fondi. Et see summa kasvab pidevalt, makstakse intressist ka stipendium." Kallas lisab mitte päris uhkuseta, et nüüd ongi see fond paisunud nii suureks, et ajab juba üle ääre. Tänavu jätkus stipendiaadile 1795 euro jagamiseks.

Karusoo alustas Eesti huvitavate inimeste elulugudega toimetamist 1982. aastal. "See oli vastakate tunnetega praegu, veel enam oli ta algfaasis. Selles mõttes oli Kallasel õiguse – ühtlasi tekitas ta ka palju vaenlasi. Selles mõttes on mul natuke paha tunne nende inimeste ees, kes mulle oma elulood on usaldanud. Ent rahustan end alati teadmisega, et me ei ole kunagi mõnda elulugu hukka mõistnud. Ikka oleme neid üritanud mõista."

Samal teemal

20.11.2014
Merle Karusoo pälvis pere­kond Kallaselt stipendiumi