Eesti uudised

Kümneid tuhandeid eurosid välja petnud kelmile üldkasulik töö (15)

Teet Teder, 19. detsember 2014 07:00
KOHTUALUNE: Kohtus oli otsust kuulamas ainult Ivo Dreifeldt, sest enne istungit helistas Carl Kink kohtule ja teatas, et on sattunud liiklusõnnetusse. Otsus kuulutati välja tagaselja. Foto: TEET MALSROOS
Kolmapäeval kuulutas Harju maakohus otsuse kahe liisinguautosid ostnud ja müünud kelmile – Carl Kinkile ja Ivo Dreifeldtile.

Carl Kink on varemgi omastamise ja kelmuse toime pannud. Nüüd oli ta kohtu all, sest ostis kokku makseraskustes äriühinguid, lubas firma varana kirjas olevate sõidukite liisinguid edasi tasuda, aga müüs need siis Saksamaale.

Näiteks 2009. aastal omandas ta makseraskustes osaühingu Mariband ja sellega koos firma veel liisingus oleva luksusauto, S- klassi Mercedes-Benzi. Auto oli väärt ligi 90 000 eurot.

Kink maksis liisingut viis kuud ja viis auto Saksamaale, kus selle oma tuttava müügiplatsil Bremenis 37 500 euro eest maha müüs. Et vabaneda pangale makstavast liisingukohustusest, müüs Kink ka Maribandi fiktiivselt maha.

Kui pank auto jälgi ajama hakkas, siis selgus, et sõiduk oli juba Kaliningradis. Algul registreeritud kellegi Sergei ja kohe seejärel Natalja nimele.

Pank jäigi autost ja rahast ilma, sest Kink ei võtnud üle ka käendust, kuigi lubas auto omandamisel seda teha.

Carl Kink kasutas sarnast skeemi juba 2007. aastal. Siis võttis ta Nordea pangast liisingusse ligi 20 000 eurot maksnud Volkswagen Golfi, maksis liisingut veidi enam kui aasta ja müüs siis panga teadmata samal Saksamaa müügiplatsil maha.

Sarnaselt on Kink müünud Peugeot Partneri, millega teenis ligi 8000 eurot. Kahte kelmuse teel saadud väikebussi Mercedes Benz Vito (mõlemad üle 30 000 euro) aitas ta vahendada, kui sai tasuks 300–500 eurot. Ettevõtted, mis Kink ostis, aga millega äri ei ajanud, müüs ta fiktiivselt edasi endistele kurjategijatele, et liisingukohustustest pääseda.

Saksamaa sõidukeid pangale välja ei anna, kinnitades, et ostjad tegid kõik heauskselt õigesti.

Harju maakohus mõistis Carl Kinki ja tema kaasosalise Ivo Dreifeldti süüdi kelmuses. Kohus karistas Kinki kaheaastase vangistusega, millest kümme kuud on tal ära kantud.

Ülejäänud vangistus asendati 840 tunni ühiskasuliku tööga, mida Kinkil on aega teha kaks aastat.

Dreifeldti karistas kohus üheaastase tingimisi vangistusega. Kohus mõistis Kinkilt välja Swedbank Liisingu tsiviilhagid 7725 eurot ja 40 417 eurot ning mõlemalt mehelt solidaarselt SEB Liisingu hagi 36 916 eurot. Kõik kokku 85 000 eurot.

Hagi katteks konfiskeeriti Dreifeldilt Mitsubishi Pajero.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee