Eesti uudised

Töötukassa karmim pool: sind vaadatakse kui viimast luuserit, kes pole tööle saanud (302)

LISA KOMMENTAAR

Mihkel 1. august 2019 20:07
Ei saa aru millise linna tööpüroost jutt on aga usun et see ilmselt tallinna teema kuna pärnu kontorit kiidan ise väga et siiamaani väga mõistlikud toredad ja vastu tulelikud on olnud minu suhtes ja kõik korrad kui olen olnud arvel olen selle läbi leidnud ka alati suht kiiresti enda jaoks sobiva koha nende abiga et jh pole sõnu aga jh eks see ole väga vana uudis ka siin teil aga siiski suht üllatav on see et sellised probleemid inimestel tööpürooga olnud on kord
to töötaja 21.12.2014, kell 10.11 21. detsember 2014 17:18
ja nii saingi Töötukassasse tööle ja nüüd kamandan luusereid ja tööpõlgureid. See on tõeline edulugu.
Töötaja 22. detsember 2014 14:30
Töötukassasse pole ma kordagi jalga tõstnud. Olen elanud ka töötuna, aga ikkagi ise leidnud endale töö. Mina ei leia, et peaksin kellegi teise abiga leidma töö, et keegi peaks selle mulle tõesti nö kuldkandikul kätte tooma. Aga see on minu arvamus ja minu elukogemusest saadud tõde, mis on andnud mulle ihaldatud töö.
Aga olen tõesti tänulik iseendale, et kunagi noorena 20ndates oskasin mõelda, kui väga on vaja töökogemust ja haridust. Ja ma ei põlga töötuid, kahju neist on, aga ma olen teinud ka lihttöid kooli kõrvalt - raha on ju alati vaja. Mäletan, et kunagi olid isegi makaronid mu jaoks luksus, lihast ei räägigi. Suhkruleiba sõin, st valasin leiva peale suhkrut ja sõin seda (seda sain ka siis, kui hästi läks). Sibulaid praadisin pannil, jahukörti veega.
Omal ajal olen ikka ilma liialdusteta oma sadakond eitust saanud, nii et mulle kulusid isegi pähe laused: Täname, et kandideerisite.....peame tunnistama, et seekord osutuks valituks teine kandidaat, aga sellegipoolest soovime edu edasistel tööotsingutel. See on umbes nii nagu telekas ravimireklaamides pähekulunud sõnad: tähelepanu, tegemist on ravimiga... :)
Praegu on aga nii, et nõutakse kogemusi.... no kust ma peaksin neid saama, kui kõik vastavad eitavalt ja võetakse ikka see, kel kogemus olemas. See on praegustele noortele tõeline katsumus saada erialasele tööle, kui kõrgkool küll läbitud, aga töökogemust pole.
Ülejääk Brüsselist 21. detsember 2014 14:33
Töötukassa on statistika jaoks, mitte inimestele abi andmiseks. Keegi ei ela ära €70 kuus. Ja statistikaga saab väga hästi manipuleerida, sest Eesti on "edukas" ja edukatel ei ole 30% tööpuudust.
Jänks 21. detsember 2014 11:07
Kirjutamisoskus on Töötajal olemas, ilus ümmargune jutt ilma ühegi konkreetse lauseta, mida oleks võimalik ümber lükata. Kindlasti leidub ka siin lugejaid, kes on huvitatud õppimisest ja kuna kuulun samuti õppimishimuliste hulka, siis küsin otse=kus neid tasuta kursuseid korraldatakse?
Töötaja Jänksile 21. detsember 2014 11:30
Tundub jah ilus ümmargune jutt, aga tegelikult on selle õppimise ja koolituste taga magamata ööd, n-ö "söömata päevad", haigustega töölkäimine ja päevane ja öine õppimine (angiin oli igapäevaselt, palavik igapäevaselt, kuni lasin ära lõigata mandlid) jne, jne, Tookord olin rumal, jätsin isegi oma tervise viimaseks hetkeks, et ainult õppida ja tööl käia.
Ei, mulle ei kantud ühtki asja kuldkandikul kätte. Ma ise "meisterdasin" selle kuldkandiku ning seal olevad oskused. Pean tegelikult nentima, kui palju on mulle eitavaid vastuseid "vanasti" tulnud. Algul võtsin südamesse, siis kasvas lihtsalt "paks nahk" selga ja ma läksin ikkagi edasi, kuni jõudsin eesmärgini. Aga kui raske on hommikuti ärgata, vahel, kui enesetunne pole kõige parem ja siis tuleb selline mõte: ma lähen ja teen selle ära (st töö) ja hästi.
Aga mul on raske soovitada Teile kursuseid, sest ma ei tea ju, mis haridusega olete, mis erialal olete töötanud. Mina soovitaksin TÜ koolitusi. Aga väga raske on soovitada, kui nt pole BAK-kraadi või MAG-kraadi. Ma ei saa siin üldse objektiivselt vastata, ainult subjektiivselt.
Töötaja 21. detsember 2014 10:11
Ma ei ole kordagi töötukassas käinud, sest olen leidnud endale töö tööpakkumiste portaalidest. Kui kurdetakse, et palk liiga väike, siis tegelikult on see ikkagi parem kui mitte midagi. Aga tööotsija peaks ise ka enda jaoks midagi ära tegema. Käima koolitustel, on ka tasuta koolitusi. Minul on suur paks mapp koolituste tunnistusi täis. Lisaks muidugi kaks kõrgharidust. Praegu on mul 2 head töökohta, kus mulle meeldib käia. Mul on oma CV-d portaalides endiselt üleval. Ja viimase töö saingi nii, et ma ei pidanud ise otsima, vaid mind leiti. Kuigi vajadust teise töökoha järgi polnud, siiski võtsin selle vastu, sest see sobib minu ajagraafikuga. Raha on hea, ja mis põhiline, ma saan jälle uue töökogemuse omal erialal ja väärtusliku kogemuse, mis annab mulle tulevikus jälle eeliseid veelgi paremateks väljakutseteks. Eks tööandjad eeldavadki just neid kaht - töökogemusi ja head CV-d. Mina olen oma CV-ga rahul. Tööl käisin ma muidugi koolide kõrvalt. Päeval kõrgkoolis, õhtul tööl. Nii olidki päevad 8-22ni. Nüüd ma võin nautida neid vilju. Kui eegi nüüd leiab, et ei saa ega pole võimalust, siis ikka tuleneb see oma saamatusest, õpitud abitusest. Aga jah, kui oled üksi kahe väikelapsega, siis tegelikult on raske tööl käia. Kuhu lapsed paned. Sellepärast tulebki asjad õiges hierarhias järjestada. Enne kool, töö ja siis lapsed. Sageli on vastupidi. Tehakse lapsed valmis ja siis hakatakse alles koolis käima ja tööd otsima. Mul endal on ainult üks laps, sest teadsin, et suudan ühele lapsele pakkuda kõik, mis ta vajab. Muidugi ei kasvata ma teda üksi.
Et selle pideva virisemise asemel võiks jalad alla võtta ja vaadata üle oma võimalused ja ise aktiivselt otsida tööd. Piisab ju täiesti sellest, et istud läpaka taga ja loed netist kuulutusi. Ja neid kuulutusi on oi kui palju.
Arvaja 21. detsember 2014 08:01
Terve see süsteem on ehitatud ülesse nagu iga teine kindlustusega tegelev firma, vahe on ainult selles, töötukindlustuse maksmine ei ole vabatahtlik. Töö kaotanud mures inimene lihtsalt ei adu
millisele lepingule ta alla peab kirjutama. Aega ei anta sellega tutvumiseks, vähem veel seda vaidlustada. Nii oledki ennast Töötukassas pärisorjusesse pannud.
Konsultant teeb tegevuskava sulle ja proovi sa sellest keelduda , oledki luuser. Töötukassa töötajad ju ise tegelevad teenustega, milles nad ei ole pädevad ja ei saagi kunagi olema.
uhuu 20. detsember 2014 18:36
Töötukassa spets valetab õhtulehes. Ta väidab et peale kolmandat mitteilmumist oled arvelt maas. Minul on otsus TA14-0098033 töötuna arvelolek lõpetatakse ,kui töötu vähemalt kord 30 päeva jooksul ei tule ET vastuvõtule.
Lugeja 20. detsember 2014 18:35
No niisuguste kommentaaride kirjutajatega ongi seal töötukassas täiesti õieti käitutud. Ükski normaalne inimene niisugust juttu suust välja ei aja. Kõigepealt vaadake enda sisse ja siis hakake alles süüdistama, et teiega on halvasti käitutud. Tegelikkus on ju see, et väga paljud töötukassas käiad ei tahagi tööle minna vaid nende eesmärk on saada haigekassa ja toetused. Ja kui siis ametnik julgeb mainida, et tegelik eesmärk peaks olema töö leidmine, siis mängitakse solvunut ja kirjutatakse igasugust soppa.

yulke 20. detsember 2014 17:33
tqqtukassa on paras p..
oma kuradi m6ttetu rahaga, millega ei saa ykski inimene hakkama........
Need 20. detsember 2014 15:39
töötukassa töölised vaadaku ja mõelgu kuidas ja kelle kaudu nad ise sinna said,niiet mulk hoidke koomal ja vahel tuleb üle õla pimedas vaadata keda mõnitate.
ss 20. detsember 2014 15:32
olin 9 kuud töötu, selle aja jooksul ei saanud soovitud koolitust (ikka mitu valikut olnud) igal pool oli väidetaval kohad täis olnud, haridusele vastavat töökohta või vähemalt ligilähedast töökohta polnud pakutud, ise leidsin uue töökoha, töötukassa nn abi oli null
mari 20. detsember 2014 13:44
Kogemus puudub aga mõte kõnelusi lindistada omab jumet. Kedagi ei tohi alandada, see on selge. Eestile on ka väga raskeks koormaks onupojapoliitika. Töökoht kuulub ikka parimale inimesele, mitte sugulasele.
ABC 20. detsember 2014 12:52
Teema hakkas huvitama, pisut statistikat.
Novembrikuu lõpus oli töötuna arvel 26 403 inimest. Kuu jooksul vahendatavate töökohtade koguarv
oli 6 791 ehk siis 1 pakkumine 4-le. Tööalasel koolitusel osales novembris 3 769 ehk siis novembris
iga 7-s töötu. Ettevõtluse alustamise toetuse abil sai ettevõtte luua 26 inimest, kelle äriplaanide kohaselt luuakse 49 uut töökohta.
uskumatu 20. detsember 2014 12:12
ja riik maksab sellistele töllidele palka, miks keegi neid kohtusse ei kaeba
Tiia 20. detsember 2014 11:10
Ja nii ongi, kuidas saab muidu sellist monstrumasutust üleval pidada, palgad pole madalad ega
töötajad eriti võimekad. Täidavad kuulekalt käsku nagu lambakari neid peakontori reegleid. Peagi leiavad tööd töötukassas veel 500 spetsialisti.
kala mädaneb peast 20. detsember 2014 09:55
loen siin inimeste kommentaare ja mõtlen. Inimesed tunnevad töötukassast tulles ja sealsete ametnikega suheldes, et nad ei ole mitte keegi. Ei imesta. Ka töötukassa juht , naisevennale hankesahkerdaja isiklikult, on sellise suhtumisega mees. Vahe vaid selles, et tema suhtleb vaid eliidiga, kellest talle on kasu. Isegi oma sugulasi ei pea ta kellekski, sest need ei ole teda rikkaks teinud ja neist tuleb eemale hoida - jumal küll, tahavad veel midagi saada! Mis inimeste aitamisest teie räägite? Jumal vaid kõrgel taevas teab, mis patud sel mehel hingel ja südamel on. Iroonia - see ülbe tüüp tunnistab vaid raha ja tema arvates on pigem tema vastu halb oldud. Lühike mälu sel mehel, aga pikk vimm ja vihkamine. Seda õppis ta hankehangeldajate sugulastelt, need targutavad ja mitte vähe, põhieesmärgiks RAHA.

Luuser 20. detsember 2014 09:36
OOTAN PÕNEVUSEGA, KUIDAS REAGEERIB INIMESTE ARVAMUSTELE SUUR JUHT JA ISAKE
MEELIS PAVEL.
To Jaan 20. detsember 2014 09:16
Kas tegu on Võru osakonna juhatajaga, et siin teisi mõnitad. Teadmiseks sulle, olen jah pensionärist emaga pensipäeval Teie austatut ametit, meie pere ainuke sissetulek on tema pension. Ei ole joodik ega luuser, kuid raske töö on tervisele pitseri pannud ei ole suutnud endale puuet välja ajada, käin ainult haigekassa pärast Teid kummardamas.
TT 20. detsember 2014 12:56
Rõhk sõnal "ainult". Kui ainult seda soovida, siis ainult selle ka saab. Ja tegelikult saab ainult haigekassa ka haigekassaga suheldes. Ja haigekassa olemaoslu ei ole ainult pisiasi, see on väga suur asi.
Tiia 20. detsember 2014 08:51
Juba teine minu kommentaar kadunud, oh TEID argpükse.
juss 20. detsember 2014 07:44
seal asjad ikka nii mööda,mis siis veel saama hakkab ,kui puudega inimesed sinna käima hakkavad,mis diagnoosi panejad sellised ka on. Siis mõnitatakse veel rohkem,ja kellatakse mööda linna või küla ,mis inimesel viga on.Terve saal peab kuulma,mis puue sul on ja miks pole veel tööl.Rakverest käib jutt,omal kogemus olemas,kuidas töötaja seletab ja imestab üle saali.
jannu 20. detsember 2014 03:39
Kavatsen iga vestluse lindistada ja vajadusel selle avaldada. Tundub et ennast tuleb nende vastu kaitsta
jannu 20. detsember 2014 13:20
Hea mõte! Saaks ka enda suhtumist ja öeldut analüüsida ja kui seda kuulates hiljem piinlik ei hakka, on kõik hästi.
Taat kuuse alt 20. detsember 2014 01:14
Haige lehma möla see töötukassa jutt. Inimesi peedistatakse põhjuseta. kust võtab töötu raha, et käia iga kuu 30-40 km kaugusel oma lõusta näitamas ja end alandamas. Ah et otsi mõni kohalik, kes oleks nõus sind ära tooma jne. Ütlen veel kord haige lehma möla. Minul oli kord kokku puude selle asutusega ja rohkem ma oma jalga sinna ei tõsta. Suren või maha aga ei lähe.
TT 20. detsember 2014 12:57
Kui on lõust, siis ei ole tõesti seda tarvis kellegile näidata.
20. detsember 2014 23:34
ja mis sinul siis on? Nina keset nägu nagu kartul
Jaan 20. detsember 2014 01:11
Häbi lugeda neid kommentaare. Virisete ja kaebate nagu väikesed lapsed. Pole ime, et te töötud olete, ise ei jõua kord kuus kah õigeks ajaks kokkulepitud kohtumisele, kuidas siis iga päev tööle jõuate. Ja kuidas saab keegi teile töö anda, täiskasvanud inimene leiab ise töö. Ime, et veel emmesid kaasa pole võtnud sinna töötukassasse, kus teile nii liiga tehakse. Igal pool on oma reeglid ja seadused, peaks ju selge oleme, et kui neid rikute tulevad ka karmimad ütlemised.
Taat kuuse alt 20. detsember 2014 01:15
Millise raha eest kohale jõuda?
no aga sinu 20. detsember 2014 12:32
väidete järgi polegi meile siis ju töötukassat tarviski. Igaüks otsib niigi ise, kasutab tutvusi ja tuttavate tutvusi. Saaremaa töötukassas näiteks saavad inimesed kes koolitustele minna soovivad, sellise vastuse, "ega meie pole siin mingi koolitusfirma". Igasugu statistikaid tehakse, võiks ju seda ka uurida kuipalju töötuid reaalselt töötukassa kaudu töökoha saab?

Urmas 20. detsember 2014 00:09
Viimase masu ajal 2009a. olin Tallinna Töötukassa arvel 9. kuud, kuni koondamisest tingitud riiklikud hüvitised kestsid.
Mitte mingisugust halvustavat suhtumist ei täheldanud. Ise võtsin seda koondamisjärgset 9. kuud nagu puhkust, reisisin, matkasin , sõitsin rattaga. Ostsin korraliku telgi ja matkasin ja ööbisin Kõrvemaal.
Võib-olla 2009a. masu ajal oli kliente nii palju, et mind ei hakatud kottima? Ma sain Töötukassa nõustajaga ka väga hästi jutule ja rääkisime tema elust ja mina rääkisin enda elust. Sain endiselt tööandjalt ka hea koondamishüvitise. Leidsin hüvituse lõppemisel 2010a. alguses iseseisvalt, üle keskmise palgaga töökoha.
Kristel 20. detsember 2014 00:04
Kirjeldatud tüüp: mulle vaadati alt üles-siis on ju hästi, nagu kuningasse suhtuti:) vot, seepärast kurdavadki need, kes isegi toredaid ütlemisi õigetpidi pähe jätta ei suuda. Ja mingi jama aegade üle on kummaline laim: sulle saadetakse e-postile info, et näe meenutame sul siin TK -ga selline või teine üritus.
üleskutse 19. detsember 2014 22:48
Saatke ometigi sinna mingi kontroll,aastaid käib seal sama jama.Näiteks mingi ametnik mängiks töötut,kommetaaride hulk ju näitab, et selles asutuses on midagi HAPU.
tööline 19. detsember 2014 22:34
Hiiumaa töötukassa vajaks spetsialiste mitte tutvuse kaudu tagimiktunde tegavat seltskonda.
Spetsialistidest on asi väga kaugel.
lõpuks ometi 19. detsember 2014 22:34
Terve aasta iga kuu töötukassa uksest väljudes nutsin,tunne oli nagu pahandust teinud lapsel,nemad ju peaks mind tööotsimisel aitama ,mitte aru nõudma kuhu kandideerisin,kõik mu plaanid ümberõppeks nullisid,nõudepesijaid ebainimlikute töötingimustega ju vajatakse.Enne töötasin 17 aastat keskasmeharitusega ja firma läks pankrotti.TÕÕTUKASSA ON JUBE ASUTUS ,SEALT VÄLJUDES TUNNED, ET SA POLE MITTE KEEGI.
nüüd tööl 19. detsember 2014 21:55
Enda kogemus on töötukassa töötajaga väga normaalne :D ju sattus heas tujus konsultant. Minu probleem oli hoopis teistsugune, peale seda kogemust kukkus mu hinnang eesti riigi ja sotsiaalsüsteemi suhtes täielikult. Olin 10a ametlikult töötanud, paraku läksid asjad selleni, et lahkusin töölt kokkuleppel, kuid uut töökohta sellel hetkel lihtsalt ei olnud. Võtsin siis töö otsimise kõrvalt end ka töötukassas arvele. ja mis oli tulemuseks, 10a ausat tööd ja makstud makse, nagu aus eestlane ikka oli ostetud elukoht ja laen ka koormaks, isiklikud kulud ainuüks laenu ja kommunaalkuludega olid 300.- kuus. Mis sealt siis saada oli, 70.- kuus ja et jumala eest kontole ühtegi eurot kuskilt ei laekuks, Sorry aga fck eesti vabariik, ei jää kunagi enam riigile lootma, seega ära looda minu peale ka !
Maasikas 19. detsember 2014 21:46
Viljandi "tööbüroos" juhtus nii,et mind kui töötut unustati ära. Nimelt ei ilmunud konsultant kokku lepitud ajaks kohale..? Vot nii käis asi.
URVE 19. detsember 2014 21:24
Kuhu jäi minu kommentaar, teadmiseks teile . IGAL OINAL ON OMA MIHKLIPÄEV,

invaliid 19. detsember 2014 21:23
Hirm tuleb peale, kui nii palju halba on töötukassade klienditeenindajatest kirjutatud... arvan et nüüd veel hakkavad kui, invad töötukasssasse, konfliktid tulema.
Kah olen töötu olnud 19. detsember 2014 21:17
Töötukassaga on lood nii nagu iga riigiasutusega - on eredaid ja toredaid isikuid ning siis ka selliseid, kes kogu pildi kapitaalselt ära rikuvad. Endal on olnud kogemus, kus esimene konsultant oli tore kaasamõtleja ja igati viisakas naine, järgmine aga nii ja naa, temaga läks teravaks olukord pärast üht arusaamatust. Koolituste nimekiri on neil oma kodulehel pikk ja põhjalik, kui aga küsima lähed, siis leitakse igasugu põhjuseid ei ütlemiseks. Midagi siiski sain, ent eriti huvi pakkunut mitte.
Paula 21. detsember 2014 10:41
On jah toredaid ja ebameeldivaid inimesi seal, aga selles ei ole asi, seal ei käida ju suhtlemas ja loba ajamas nagu kohvikus, asi on selles, et nad on täitsa ebakompetentsed! Nad ei taipa asja, ei jaga olukorda, ja muidugi ei oska ühtki võõrkeelt. Ma nutsin seal pisarsilmi, et saada üht koolitust, mis oli mul täpselt järele uuritud ja kohane, aga ei, ma ei saanud, siis mingi aja pärast pakuti mulle nii uskumatult kallis ja TÄIESTI TULUTU koolitus (käisin seal ära, sest ette ma ju ei teadnud), et suu vajub praegugi lahti, kui sellele mõtlen. See oli kordades kallim kui see, mida mina tahtsin. Isegi kui nad sisu ei jaganud (jutt on veebidisainist), oleksid nad ju pidanud vähemalt niipalju nägema, et see keskab vaid 2 päeva! (minu valitud kursus oli mitu nädalat, selle kordades odavama raha eest ja vastava erialaga instituudis).
Arvan 19. detsember 2014 21:06
Ise pole töötu olnud,aga elu kaaskane küll.
Koondati ja kolisime linnast maale u 60 km
Käis töötu kassas,pani kirja.
Kaks korda pakuti tööd tallinas aga60-80km tööle sõita pole mõtet nii rahaliselt kui ka pere suhtes.
Süüdistati miks sa ei otsi ,miks ei taha linna,tahad raha jne.
Süsteem ei toimi, kui ise peaks töötuks jääma siis ise küll ei lähe sinna. Sõidaks ainult raha maha.
Ja rahaline abi on täiesti mõttetu. See ei tasu lihtsalt ära
Kustutatud kommentaar 19. detsember 2014 19:51
Kõigi reformiametnike käitumismall käib nii. Ülemuste ja meedia ees lipitsev ja valelik. Abivajajate ja alluvate suhtes tige ja ülbe.
Rapla töötukassa....... 19. detsember 2014 19:40
Raplas on mega ülbed.Karjuvad, kas sul aeg kinn pandud, kui tuled oma koondamis paberiga, meel niigi õnnetu. .Joovad päevas Rapla töötukassas kilode viisi kohvi sisse ja naeravad mõnitavalt.Ähvardavad kogu aeg töötust maha kirjutada.Ise teavad väga hästi,et tööd ei ole mingisugust leida .Täiesti mõttetu koht, päevapealt saadaks laiali saavad ka siis tunda töötu elu.Mida maksata palgast ära raha kui süsteem ei toimi ja siis loeme kui suur ülejääk jälle on.
Kahjuks 19. detsember 2014 19:26
Sama kogemus ka Saaremaal, ülbed töötajad ja naudivad käsutamist. Mind käsutas mingi Kairiti nimeline märja peaga töötukassasse ja jäin kõrvapõletikku peale seda. Ültesin veel telefonis,et kuivatan juuksed ära, ei sa tuled siiakohe vöi mitte üldsegi enam. Tore, ei soovi tõõtukassast mingit abi enam
winner 19. detsember 2014 19:09
Luuserid ei käi tööl,enam,vaid juba teenivad raha,et maja osta aasta pärast. Tehke järgi. Schöni Wiehnachti.
kaua see maksja ikka tasuta lõunaid pakkub. 19. detsember 2014 19:01
Mida on seal ülbitseda ah, ilma kindlustus makseta, oleks see kaader suuremalt jaolt kas töötud või teeks ise neid kõlmatuid töid, Üldiselt tuleb see jama seal laiali peksta ja kindlustus ikka iskuliseks teha, nii nagu kindlustus käib.

Võõh, 19. detsember 2014 17:59
Võrus on ka ainult kommunismi aegseid partorge meenutavad moorid seal koos-peaaegu kõik.Ja nende olek-täiesti üleolevad.Raske on seda nagu kurjategija tunnet uuesti meenutada-olin nagu vabakäiguvang-käi ennast näitamas õigeaegselt,mingit abi ja vajalikku infot vastu saamata.Ei tea,mille eest neile palka makstakse?Kas arvutist töökuulutuste mahalugemise eest????Seda oskan ma ka ise teha.
see 19. detsember 2014 17:33
asutus ei ole tegelikult töötukassa, see on kliki strateegia inimeste minemapeletamiseks. Nimi on lihtsalt üks nimetus mis ei kajasta tegelikult midagi. Töötukassa on asutus mis peab riigis formaalselt eksisteerima aga mis seal tegelikult toimub on riigi rahade kõrvaldamine ehk siis ressursside ringlus kliki taskutesse.
Rein 19. detsember 2014 17:32
olin ka arvel kui töötu, haigestusin, saatsin Mali kohustustuslikul päeval,et olen haige- külmetus. See oli reede. Tuli vastus oi kui tore aga uus aeg on esmaspäeval!!!!
Siis teisipäeval tuli kiri, et mina pole enam töötu! See oli kogemus kogu eluks! Ma ei teadnud et ma pean käsu peale tervenema!
irw 19. detsember 2014 16:01
Töötukassale on ettevõtjaks sokutatud töötud geniaalne ja lõplik lahendus, sest B-kaardil olijatel halva õnne puhul (loe: loodud firma ei lähe normaalselt käima ja järgneb nt. pankrot vms.) töötukassasse enam asja pole ja ka haigekassat ei saa.
19. detsember 2014 15:55
Tahaks väga teada, kas neid ülbikuid seal töötutes pole kuidagi võimalik paika panna??
Pettunud 19. detsember 2014 15:20
Mis mõttes peab iga töö vastu võtma???? Kui ma tööle käimisele kulutan kuus poole palgast(sest üle miinimumi eriti ei pakuta)siis mis õigusega saab sundida seda tegema??? Kõik inimesed ei saa ega taha olla juhtivtöötajad,aga iga palga eest peab saama ära elada!!! Või on madalapalgalistele kusagil eraldi kauplused,kust on võimalik osta miinimum hinnaga toitu ja riidi - minuteada mitte....... Mis riik see selline on......?
21. detsember 2014 10:00
juhan 19. detsember 2014 15:14
rikkumise korral oleks normaalne kui abiraha maksmine peatataks ca 1-3 kuuks mitte aga peatamine, siis tuleb uuesti arvele votta ja muu paperwork
tööotsija 19. detsember 2014 15:01
Kõigepealt kõigist töötukassa kontoritest omavahel sugulussidemetes olevad töötajad koondada ja alles siis saab ausalt hakata ka tööd otsima.Riigiasutustes ei tohiks olla perepoliitikat töötajate seas.Eriti TÖÖBUROODES,see on töötute otsene mõnitamine vastasel juhul.

Info töötult. 19. detsember 2014 14:43
Töötukassa uus aadress on 1. detsembrist 2014 Metalli 3. Mingi väiksem osa töötukassast on veel ka tõnismäel aga seda mitte kauaks enam.
lugeja 19. detsember 2014 14:17
Pandoral ka adekvaatne kommentaar. Nii ta paraku on.
Mari 19. detsember 2014 14:09
Olen Endla tänava büroos arvel olnud paar korda, õnneks on sattunud normaalsed konsultandid, eriline kiitus läheb Vahur Kasele, väga mõistev ja vastutulelik inimene, kui konsultanti on võimalik valida, siis soovitan kindlasti seda meest!
19. detsember 2014 18:54
Kiidan ka Vahur Kaske! Lugedes neid kõiki kommentaare siin, siis olen tänulik, et mulle sattus tema nõustajaks. Jäin töötuks kuna ettevõte sulges oma uksed Eestis. Läks pool aastat enne kui uue töö leidsin. Vahuriga oli meeldiv suhelda ja ta oli ka konstruktiivselt toetav.
John 19. detsember 2014 14:03
Sai ka kadalipp läbi käidud. Nad ei aita neileon tähtis et kiiremini arveltmaha saad, seda rohkem raha jääb töötukassale. Inimese olukord pole tähtis.
Mulle öeldi, et pead 200€ eest tööle minema. Võlanõustaja ütles, et teistel on suuremad võlad, maksa ära. Mida V...U! Milleks ME maksame igasugused maksied, et AS Esindus ainult kasu saaks? Nii kaua, kui Inmene AS Eesti Riigile kasulik on siis on kõik korras. Kui enam kasulik pole ei saa AS Eesti Riigilt midagi, kuigi seadus näeb seda ette. Väga vilets on Töötukassa korraldus ja olemus! See et lihtsaltremont tehakse, ei tähend kohe paremat olukorda Töötukassa (ühiskassa).
hahaha 19. detsember 2014 13:50
Valetavad. Jätsin yhe korra ilmumata ja järgmisel päeval olin arvelt maas.
täpselt nii.. 19. detsember 2014 15:48
Olin saanud ühe korra kõigest töötukindlustus hüvitist.Viimane koht oli tähtajalise lepinguga.Summa suht korralik ja kuna elan linnast pea 30 km kaugusel oli see raha suureks abiks.Mul on ka kolm last ning niigi hirmul tööotsingutel olles.Seoses vanavanema haigestumiseg ei saanud ma kokkulepitud päeval Töötukassasse minna.See oli kusjuures reedene päev.Saabusin esmasp.oma elukohta tagasi ja teisipäeval oli juba mu meilis lepingu lõpetamine ja töötust väljaarvamine.Käisin kohal ja kirjutasin VAIDE,nii nagu mulle moka otsast soovitati.Vaidele vastust ootasin peaaegu KAKS kuud.Olin rahatu ja teadmatuses,mis edasi`?Loomulikult oli vastus negatiivne ja nii pika viivituse kohta oli märge ,et selgitasid asjaolusid.St ,et kas mu vanavanaema oli haige.Teate,oleks keegigi minuga ühendust võtnud või midagi...HALB HAKKAB AUSALT.Oleks keegi nendest ise olnud selles olukorras,rahata,teadmatuses ja kahe päeva eest,mis hilinesin...
Mõttetu asutus 19. detsember 2014 13:46
Näiteks Antslas asuva tööbüroo töötaja (õnneks on tänaseks see nõmedate töötajatega asutus suletud!) lausa mõnitas, sekkudes minu eraellu. Jäin töötuks ja olles poissmees, siis minu päästerõngaks pidi saama rikka naise leidmine. Teiseks variandiks pakuti, et lähete tööd otsima Tallinna ja ööbite varjupaigas! Nii toredaid variante suudeti seal pakkuda! Ja toimetulekutoetuse maksmisest ei tahetud seal kuuldagi! Nii "tore" ja "inimsõbralik" on meie riik!
Mõttetu asutus 19. detsember 2014 13:46
Näiteks Antslas asuva tööbüroo töötaja (õnneks on tänaseks see nõmedate töötajatega asutus suletud!) lausa mõnitas, sekkudes minu eraellu. Jäin töötuks ja olles poissmees, siis minu päästerõngaks pidi saama rikka naise leidmine. Teiseks variandiks pakuti, et lähete tööd otsima Tallinna ja ööbite varjupaigas! Nii toredaid variante suudeti seal pakkuda! Ja toimetulekutoetuse maksmisest ei tahetud seal kuuldagi! Nii "tore" ja "inimsõbralik" on meie riik!

Miks 19. detsember 2014 13:44
ei võiks töötukassad paikneda kutsehariduskeskustes? Eraldi töötukassa on ressursi raiskamine. Ja riik võiks sellest rahast oma käpad eemale tõmmata!
leiu 19. detsember 2014 13:40
Olen minagi kahel korral seal arvel old. Esimesel korral võeti automaatselt arvelt maha , kuna hakkasin puudepensi saama ja kui uuesti arvele võtsin öeldi, et mida ma siit otsin saan ju raha riigilt küll. Teisel korral sai töötuameti uksi kulutatud aasta tagasi, iga kord vaadati tölpind näoga otsa ja küsiti kuidas ma ikka tööd veel pole saanud. Ei pakuta ümberõppet mittemingit. Kuna olen kutsehaige ja vanust üle 50.ne on üldse raske tööd leida, Mõttetu ametkond kus palju ametnike, kes saavad kõrget palka, aga harilik ja töötut vaadatakse ja alandatakse kui kõntsa. Minu halvad kogemused pärinevad Raplast. Järgmisest aastast on puudega töötud automaatselt seal arvel aga näiteks ratastooliga ligipääs puudub.Riigikogus tõstetakse muudkui pensioni iga ja aetakse rasked invallidid tööle, aga head tööd pole noortelgi, Ettepanek - 1. Tööaasta tuleks arvestada aastaga mitte palga numbriga. 2. Ära kaotada mõttetud ametid nagu töötukasssa ja haigekassa või siis ümber korraldada. 3. Tõsta palk inimväärseks et noored ei lahkuks kodumaalt jäägitult.
xcvbnm 19. detsember 2014 13:19
õhtuleht 19. detsember 2014 13:19
ka ei taha millegi pärast tõde kuulata.
mõttetu 19. detsember 2014 13:17
kontor,see tuleks kinni kanna.
saam 19. detsember 2014 13:16
Peamine põhjus on ilmselt selles, et see toimub Viljandis. Seal on selline haige teiste järel nuhkimise ja õelutsemise komme. Büroodes, kus on piisav töökoormus, sellist "süvenemist" ei kohta.
vaieldav 19. detsember 2014 13:50
Julgeks vastupidist väita. Kolm kuud juba töötu ja käin ka Viljandi Töötukassas. Suhtlus positiivne ja vägagi professionaalne. Oleneb ikka inimesest ka , kas ta ise on endale selgeks teinud mida tahaks õppida. Keegi sulle seda seal pakkuma ei tule , kui sa ise küsida ei oska. Iseenda leiab väga edukalt karjäärinõustaja õpitubadest või siis individuaalsest nõustamisest. Küsija suu pihta ei lööda ja kui lüüaksegi, siis leia viis niimoodi küsida , et ei saaks lüüa.
ellu 19. detsember 2014 23:34
Eluks ajaks jääb meelde proua Ilves viljandis.... kohutavad hetked! Aga nüüd on ta õnneks sealt ära läinud, võibolla vahetas pooli..
Artur 19. detsember 2014 13:09
pikaaegselt töötuna olnuna võin öelda ,et kõik inimesed TKs ei ole üleolevad ja ülbed,erandeid igal pool.Rakveres superkonsultant Helis Vilepill -nii sooja,asjalikku,abivalmis ja südamlikku inimest annab otsida.eks töötute hulgas ole väga palju erinevaid inimesi -igaühel erinev saatus ja võimalused.Kauneid pühi ja edu Helisele.
inga 19. detsember 2014 13:20
Aga karjäärinõustaja on Rakveres täiesti mõttetu tädi
mortale 19. detsember 2014 15:05
välja mõtlesid või mingi valimisreklaam, armuavaldus? sellist inimest neti andmetel seal pole.
Artur 20. detsember 2014 15:32
kahjuks sain täna info,et Helis Vilepill on oktoobris TKst koondatud,et teha kohta juhataja sugulasele
kogemus 19. detsember 2014 13:08
teenindajaid on igasuguseid, kahjuks sattus mulle ka kehva suhtumisega. Olin mõni aasta tagasi paar kuud töötu. Otsisin ise, koguaeg oli mitu rauda tules. Laulsin siis nagu linnuke, et näe, saatsin cv sinna sinna, ootan sealt ja sealt vastust, töövestlus kokkulepitud jne. Mille peale siis teravalt öeldi, et pean rohkem pingutama, ei tohi passida, tööd tuleb otsida! . Siis oli küll tunne, nagu ma poleks lillegi liigutanud. Lõpuks leidsin töö aga siiski mitte töötukassa abiga. Samas tuttav oli teise teenindajaga ja polnud probleeme.

Koondatud Töötukassa klient 19. detsember 2014 12:55
Soovisin inglise keele koolitust. Ette oli näidata mitu kanditeerimisvõimalust erialasel tööl, ainult ettevõtte töökeeleks oli inglise keel, mis eeldaks ka veatut e-kirjavahetust.
Turisti ja veebikasutaja inglise keel ei ole see, millega sel juhul tõsiseltvõetavust saavutada. Töötukassa vastus oli, et inglise keel on tavaoskus. Ei andnud alla, protsessisin ja vaidlesin vastu.
Ei saavutanud midagi peale konsultandi vastuse: "Peaksite otsima tööd vastavalt oma võimetele!"
Kalle 19. detsember 2014 12:54
Mind ei võetud Valgas arvele, kuna ei osanud oma töötuna arvele võtmise soovi öelda. Kaotasin kaks kuud tagasi töö, uut tasuvat tööd Valgas leida on nullilähedane. Rääkisin ausalt oma plaanist ise alustada ettevõtjana, taotleda koondamise puhul toetust ja panustada see ettevõtte loomiseks. Töötaja Tea Aasma arvates oli see vale põhjus, et töötuna arvele võtta. Elan Võrumaa piiril, õnneks
seal oli väga toetav konsultant, tänaseks olen ise endale tööandja kuigi meenutan seda vana asja veel ikkagi. Nii, et kõik töötajaid ei ole halvad ja tähenärijad.
Aaa 19. detsember 2014 13:01
Kaotasin kaks kuud tagasi töö, uut tasuvat tööd Valgas leida on nullilähedane. Rääkisin ausalt oma plaanist ise alustada ettevõtjana, taotleda koondamise puhul toetust ja panustada see ettevõtte loomiseks
Sellise mõtlemisega - kirjaoskusega ei pakugi keegi tööd!
Üks paljudest 19. detsember 2014 12:44
Olen ka mina seal "firmas" käinud ja ka hetkel käin. Olen kõrgharidusega ja kui ütlesin et soovin muul alal edasi töötada tekkis sellest meeletu skandaal. Töötukassa kodulehel olevat koolitust mis mulel oleks meeldinud, mulel ei võimaldatud, pidi olema minu jaoks perspektiivitu. Huvitav kuidas nemad nii täpselt teavad selliseid asju. Selle peale paluti mul kirjutada äriplaan mida ma ka tegin. Aga ma usun et võite isegi arvata mis vastuse ma sealt sain. Ülisuure riskiga ettevõtmine ja nemad ei toeta. Üks põhjus miks ma ei saa ka jätkata oma endisel erialal on see et mul on raske puudega laps ja keegi ei võta mind tööle teades, et ma iga nädal vajan kindlalt ühte vaba päeva. Ainus võimalus ongi tegeleda eraettevõtlusega. Konsuldant kes mulle peale skandaali korraldamist määrati pidi mind ilmselt maatasa tegema ja mu suu kinni panema, et ma alluks nende soovidele. Loomulikult tal ei õnnestunud see ja isegi konsultant oli vaimustuses mu äri ideest ja äriplaanist aga ikka oli riskantne. Helistas ka otsuse allkirjastajale ja küsisin kas nad on selle läbi ka lugenud. Vasusels sain JAAA, mille peale ma ütlesin et siis oleks 90% teie väidetest ka olemata kui te seda teinud oleksite. Vestlesin tädiga kaua. Iga väite lõpus sai aru et mul on õigus, jäi siis hetkeks vait ja ilmselt siis meenus et ta peab mulel ikka vastu vaidlema ja jätkas oma mõttetut juttu taas. Ehk siis kokkuvõtteks töötule sellest asutusest küll kasu ei ole mitte mingisugust.
finantsist 19. detsember 2014 20:50
Kui su äriplaan ei õnnestu, siis sulle jäävad vaid võlad ja pankrot. Töötukassasse ei ole sul enam siis asja. Nii et ära laia oma äriga.
eedy 19. detsember 2014 12:31
Ma saan aru, et tõsiselt hädas inimesi selline suhtumine solvab, aga kahjuks niipalju kui mina olen kuulnud, siis palju nn."töötud" kuulusid siis näiteks mõne firma juhatusse või tegelikult hakkasid alles tõsiselt tööd otsima siis, kui koondamisrahad (kunagi sai seda ju päris pikalt) või töötuabiraha otsa sai. Et mina veidi mõistan ka seda teist poolt ja kahjuks kannatajaks jäävad ikka tõsiselt hädas olevad inimesed.
Miks nad siis ikkagi töötud on? 19. detsember 2014 12:31
Sellepärast, et neil puudub igasugune distipliin. Nad ei oska õiel ajal õiges kohas olla. Juba sellega on raskusi, mis tööl käimisest me siis räägime. Pidevalt on vaja mujal olla, ei saa kord kuus töötukassas ka käia. Ise töötud, ei saa oma asju nii sättida, et kord kuus pool tundi vaba aega oleks. Kummaline!!! Käivad ikka soomes tööl ja ei jõua ennast näitama. Või on mingi muu põhjus.
Irw 19. detsember 2014 15:03
samal põhjusel, miks Sina rumal oled!
Piia 19. detsember 2014 15:23
Põhjus on sellest, et töötul pole raha bussisõiduks, autost rääkimata.Iga sent on arvel, et hing sees hoida.Sellest on raske aru saada ainult inimesel, kes ise pole töötu olnud.Linnades muidugi langeb see põhjus ära.Eks inimesi ole erinevaid ja poleks vaja neid ühe mõõdupuuga mõõta, sest valdav osa töötutest, et mitte öelda enamus ju tahab (väärtustatud) tööd leida ja teha.
SAVIPÄÄ 19. detsember 2014 12:25
TÖÖ PAEB OLEMA KONSISTUTSIOONILINE ÕIGUS NAGU VÄLISMAAL KÕIGILE PEAB ANMA JAA VASTAVALT HUVIALALE MA TAHAKS KAS ARSTIKS VÕI HÄVITUSLENDURIKS AGA MEIE ORJARIIK EI ANNA ISEGI PABEREID
see artikkel 19. detsember 2014 12:24
ongi selleks kirjutatud,et inimesed EI pöörduks töötukassasse.
raivo 19. detsember 2014 12:14
eks töötukassa ametnikule on kusagilt kõrgemalt antud käsk töötuid vähendada ja ükskõik mis hinnaga.minu arust on nendel hea tasuga tutvustega saadud töökohad,sellest ka nende ülbus.ülbuse vastu aitab vägivald,kahjuks.

19. detsember 2014 12:13
Kes veel aru ei ole saanud, siis see ongi uue sotsiaalhoolekande seaduse mõte, võrdsustada invaliidsuspensonär tööotsijaga, väga lihtne on kergema ellusuhtumisega invaliidsuspensionäri kutsuda iga kuu töötukassasse, leida põhjus temaga leping lõpetada, ning invaliidsuspensionär on ka pensionist ilma:) Väga lihtne näide kuidas reformierakond, nüüd ka sotsiaaldemokraadid ja president võtsid vastu seaduse, kuidas nõrgemaid kottida. Väga lihtne on istuda riigikogus, palk on 4000 eur, uus auto on ukse ees millega tööles sõita. Seesama aju mõtles seadust vastu võttes, no miks inimene siis tööd ei leia, iga inimene peaks jõudma töötukassasse ja ükskõik millise töö vastu võtma.
Tegelik elu on aga midagi muud, invaliidil on väga raske töötukassasse kohale jõuda, vahemaad on nii suured invaliidi jaoks. Samuti võis viimane käik töötukassasse jätta negatiivse emotsiooni, eriti kui sealsetele töötajatele on välja mõeldud premeerimis ja karistussüsteem. Mida rohkem inimesi suudad tööle rääkida, saad preemiat, see eeldab aga töö peale surumist invaliidile, tekivad lahkhelid ja tulemus on, et inimene loobub üldse töötukassa teenustest, jäädes seejärel muidugi tänavale, sest ka linna sotsiaalhoolekanne ei võta sind jutule, kui sa ei ole töötukassas kirjas.
HK 19. detsember 2014 12:09
Eesti Töötukassa võtab igalt Eesti palgasaajalt igal kuul oma kaukasse 1% tema teenitud töötasust. Samas aga leiab ja leiutab igasuguseid võimalusi, et seda piskut, mis sul on raskel ajal tagasi saada, sulle mitte tagasi maksa. Seda ebaõiglasem, et töötu saab ju Töötukassalt tagasi mitte mingit "riigi raha" või "maksumaksja raha" - ma saan tagasi omaenda raha! Sedasama raha, mida ma olen neile olnud kohustatud andma igast oma palgast.
Sisuliselt peaks Eesti Töötukassa olema see institutsioon, kes lihtsalt hoiustab minu raha selleks puhuks, kui mul on rasked ajad. Ja kes mulle mu enda raha tagasi maksab, kui mulle need rasked ajad saabuvad. Reaalselt on aga Töötukassa riigile rahvalt raha ära korjamise legaalne ja "õilis" struktuur.
Teatavasti on Eesti Töötukassa oma tulude ja varaga tohututes plussides, sest ta saab palju rohkem raha kui ta seda välja maksab. Eesti Töötukassa on seeläbi vaid osaliselt töötuid abistav institutsioon. Riigi jaoks on Töötukassa riigile rahaliste reservide kogumise instrument. Seepärast ei olegi riik, vaatamata Töötukassa vahendite tohutule kasvamisele, olnud nõus ei töötukindlustusmakse määra vähendamisega ega ka töötukindlustushüvitise suurendamisega. Raha Töötukassal selleks jätkuks - ja kuhjaga. Aga riik ei raatsi mingil moel töötajate töötasust sinna voolavaid ja kogunevaid rahavoogusid vähendada.
Töötukassa strateegia on korjata palgasaajatelt raha ja teha kõik, et seda mitte välja maksta. Üks variant on leida töötule mistahes töö, teine variant on leida mistahes viga, et töötule raha mitte maksta. Töötukassa tegelik tegevus on töötust ükskõik kuidas lahti saada - see suurendab Töötukassa tulusid. Töötud on vaenlased, sest viivad vaid raha välja. Abistamise funktsioon on vaid TK tegevuse suitsukate.
... 19. detsember 2014 12:07
Loen ja imestan nende kommentaaride üle. Jah,eks kohti ja inimesi on igasuguseid.
Mina olin ka 5kuud töötu. 2 esimest kuud otsisin ise tööd ja siis võtsin töötukassas arvele. Siinkohal ma kiidaks ja tänaks Viljandi Töötukassa konsultanti Kadri Roasto't ja karjäärinõustamis spetsialisti. Iga kord kui oma konsultandi juures käisin oli ta väga abivalmis,vaatasime koos uusi pakkumisi,arutasime igasugu võimalusi läbi(et ikka võimalikult kiiresti tööle saaks) ja kui hakkasid laekuma mulle vestlusele kutsed,pakkus ta ise välja,et teeksime läbi nö.proovi vestluse. Nii, et igati abivalmis ja toetav inimene. Kõiki ei saa ühte patta toppida!
Gavnoo 19. detsember 2014 12:27
Kas töö siis ka leidsid või käisid niisama sotsiaalset puudujääki kompenseermas igavusest?
juta 19. detsember 2014 12:06
Mina oli arvel võibolla kolm kuud. Visati välja kuna "ei ilmunud kokkulepitud kohtumisele". Paraku ilmusin küll aga inimest polnud ise kohal, kes mind pidi vastu võtma. Ja seda juba teine kord ( esimesel korral läksin kohale nagu pidin aga polnud kedagi ja ei teatatud ka!!!). Nii siis ootasin seal 20minutit ja ei midagi, läksin küsima tigedalt, seat vaja teistesse kohtadesse ka minna kella peale. Suu nurgast öeldi, et teine naine võtab vastu , ootan seal laua taga aga tal teine inimene ja kaua ma ikka ootan - läksin minema! Ja siis sain kirja, et olete välja arvestatud töötukassast! Absurditeater on seal! Mõttetu koht kus Sind ei võeta kui inimest vaid kui kõntsa!
sa oledki ju kõnts,tühipaljas eesti muti ! 19. detsember 2014 12:46
su emakeel pole pärit Atlandi tagant ja isamaaks pead mister Bushi ,Lincolni, Aabrami ja Efraimi ning Haimi isiklikku maakildu
Tuu pölegid illus.
klient 19. detsember 2014 11:58
Kunagi olin ka arvel töötukassas. Ja seal on tõesti väga ülbed klienditeenindajat. Peavad sind mingisuguseks saastaks. Mul esimene sattus selline ülbik ma läksin kohe pretensiooni kirja kirjutama ning nõudsin teist klienditeenindajat. saingi palju parema ja sõbralikuma.
töötu 19. detsember 2014 11:55
Olen kah olnud mitmeid kordi töötu aga minul on küll head kogemused selle töötukassaga. Mind on saadetud kursustele, olen saanud raha sealt ja teenindus on kah olnud meeldiv. See asi ikka nii kah ei ole, et ainult kõik on halvasti seal.
Siis on vedanud. 19. detsember 2014 12:15
19. detsember 2014 14:28
aga, näed, paljudele ei ole see meeltmööda, et teenindus meeldiv ja sul head kogemused, said miinused.
:) 19. detsember 2014 11:54
teisepool lahte on töötu elu lill :), toetusi uksest ja aknast:)
19. detsember 2014 14:29
Muidugi, tore ikka võõra kulul elada.
21. detsember 2014 10:21
Võõra kulul elada või üldse mitte elada? Kes oled sina et mõnitad? Ansipvõi?
Biby 20. detsember 2014 00:23
Teiselpool lahte hakkab ka asi hapuks kiskuma, enam nii kergelt ei lähe :/
Viljandi töötukassa 19. detsember 2014 11:41
Olen kahel korral onud töötukassas arvel ja kogenud nendel kordadel väga head suhtlemist muidugi käisin seal ka mõlemal korral kahel vestlusel kuna leidsin ise tööd aktiivselt otsides. Kui vaja võin ka nende inimeste nimed anda kelle juures ma käisin. Võib-olla ma ei jõudnud neid rohkem tundma õppida või välja vihastada kuid esimesed muljed on küll positiivsed. :-)
?? 19. detsember 2014 11:53
Miks kohe nimesid kirja ei pannud?
mnjah 19. detsember 2014 11:59
Kas tavaliselt ühele küsimusele``Leidsite töö ?``vastates, saab haritud ametnikku väljavihastada???? Kuid võibolla tõesti, mitu kuud vastates EI. See kõlab ju nagu anekdoot

Rikuvad seadust 19. detsember 2014 11:36
4. Tööhõivega võrdsustatud tegevuseks loetakse:
- töötamist töövõtulepingu alusel;
- õppimist õppeasutuse päevases õppevormis;
- kuni 14 aastaste laste kasvatamist *;
Teadke oma õigusi, siis ei saa nad teile pähe istuda!!! Riik ise loob asutusi , kus inimesi mõnitatakse mitte ei aidata. Milleks üldse vaja , et süvendada riigis vohavat sallimatust ja ebavõrdsust?
Aff 19. detsember 2014 11:35
Kas keegi tunneb kedagi, kes tunneks kedagi kes on töötukassa kaudu töö leidnud? Ei pea silmas peldikute koristamist, lehtede riisumist ega kaubanduskeskustes loivavate turvamolkuste ameteid vaid midagi inmestele, kes pole umbkeelne vene russ, poolasotsiaal või puuduliku haridustasemega.
Jänks 19. detsember 2014 11:51
Kuna Töötukassa maine on ebaproffesionaalsete ametnike tõttu madal, siis ei olegi Töötukassa vahendusel võimalik normaalset tööd leida. Töötukassa on töötule töö leidmisel takistuseks.
kodanik 19. detsember 2014 11:59
Vaat see on õige. Noorele isegi ei pakuta arvele võtmist, kui pole peale kooli tööd leidnud. Saadetakse lihtsalt välja raamatukesega ja antakse A4 paber, kus kirjas, et kui keegi võtab tööle ja tahab jännata, siis jändaja saab 15.millegagi ja nn. õppija 2,millegagi päevas. Üksi nagu ei tohikski noort saata ise oma elu korraldama, sest see ei toimi. Koolitust ei pakuta jne. Miks on selline organ õles ehitatud ja maksumaksja raha muudkui läheb tuulde.
tfyu 19. detsember 2014 14:51
muidugi takistavad.tahtsin kutsekoolis toimuvatele kursustele minna aga ei saanud,sest siis oleksin pidanud töötuse lõpetama.Täielik jamps
töötukassa on mõne ametiInimese eneseteostuseks 19. detsember 2014 11:56
ta saab irvitada ja mõnitada kräppe ja raipenahku,sest tema on TARK AMETNIK .
Eks te ise mõtle,milleks on töötukassa välja mõeldud .
Ega te ometi arva,et lihtsureliku tööhõive jaoks !?
Tüüp. 19. detsember 2014 11:30
Need pagana konsultandid tuleks iga paari kuu takka välja vahetada, et nad saaksid ka kogemuse töötukassa klient olla ja oma kolleegide käest õpetust saada kuidas tuleb tööd otsida.
1 20. detsember 2014 13:08
Huvitav, kas need töötajad on juba mähkmetest saadik olnud määratud töötukassasse tööle ning nad pole ise tööd otsinud ja ise sellele kohale kandideerinud?
... 19. detsember 2014 11:27
Mis kolmanda rikkumise teema?
Ma sattusin lapsega haiglasse ja helistasin, et ei saa tulla. Haiglas olime kaks nädalat. Selle jooksul ei helistanud mulle keegi. Kui haiglast välja sain helistasin ise, et uut aega panna. Sellepeale tuli vastus, et mind on arvelt maha võetud. Küsimusele miks tuli vastus, nii on kord. MA polnud kunagi puudunud, ega hilinenud. Enamasti jõudsin varem ja pidin veel ootama, kuna eelmise aeg läks üle. Minul paluti valetada, esmasel töövestlusel. Lapse kohta. Kui ei küsita siis ei soovitatud ka ise öelda, see pidi raskendav asjaolu olema. Töötukassa CVs oli olemas, et mul on laps ja vanud ja kõik. Aga kui töövestlusele läksin, küsiti laste kohta, vastasin, et see peaks olema cvs kirjas. Tuli välja, et see oli varjatuks pandud. Millest me räägime?
siis 19. detsember 2014 17:07
laps on 'raskendav asjaolu'....
Minu soovitus. 19. detsember 2014 11:27
Kõigepealt peaks töötukassa juhtkond üle vaatama oma maakondade töötukassa töötajate arvu.Kas ikka on neid töötajaid nii palju vaja.Istuvad seal enamus ajast ilma tööotsijata.Saavad ainult riigilt raha.Olin ise töötu ja nägin niimõndagi seal istudes.Ei paistnud sugugi seal nii suur tung olevat,kui oli töölisi seal.Lihtsalt istusid lauataga.
aga minu kogemus on 19. detsember 2014 12:54
et alati oli järjekord ja ajad läksid üle. Vanasti oli parem, kui polnud veel arvutit, siis ütlesime tere, andsin allkirja ja lahkusin, võttis vaid mõne minuti aega, nüüd tuleb arvutisse andmed sisse lüüa, kord on nett aeglane jne.
just nii ongi 19. detsember 2014 16:29
nt Jõgeva kontoris.Uskumatu ,et seal vastuvõtus istub juba neid kaks.Kui sisse astud ,siis ei vaevu kumbki sind tervitama.Ega silmi tõstma,et kontak kliendiga leida.Edasi on samuti neid niipalju ,et jooksevad jalust maha...ja kui oled juba jutul ,siis tundub neil olevat kiire sinust vabaneda kuna kohv ja saiake ootab teises ruumis :D
K 19. detsember 2014 11:24
Töötukassa pole loodud töötut aitama järje peale vaid temast võimalikult kiiresti lahti saama. Mis silmist see meelest...
Soovitus 19. detsember 2014 11:16
nendele keda on mõnitatud ja sõimatud.Võtke vestlusele kaasa diktofon või mobiiltelefon ja salvestage vestlus salaja.Pärast seda võib mõnigi sõimaja hakata ise tööd otsima.
n6us 19. detsember 2014 18:37
teadja 19. detsember 2014 20:54
Salaja lindistada ei tohi. Avalikult aga küll.
zzz 19. detsember 2014 22:52
Olengi kogu aeg nii teinud :)
õige 20. detsember 2014 10:02
Tuleb hakata iga vestlust nendega salvestama.Riikvõiks juba ise sättida asjad nii,et kogu vestlus salvestatakse.Küll siis muutub suhtlemine ka.
tegelik viljandi töötukassa 19. detsember 2014 11:10
Mari jutt Viljandi Töötukassa kohta vastab tõele, selles osakonnas on oluline ainult ilus statistika ja laua taga istuvatel ametnikel puuduvad vajalikud oskused tööjõu vanedamiseks. Kõigepealt üritatakse sõimamisega töötust lahti saada, sõimajaks on Asejev. Kui sõimamisest abi ei ole, siis saadetakse töötu teise konsuldandi juurde, mängitakse halba ja head ametniku. Hea ametniku käitumine on küll tundualt sõbralikum, kuid seda sõbralikust ei tasu mitte mingil juhul usaldada ja kindlasti tuleb käia Töötukassa iseteeninduses ning jälgida kokkulepitud tegevusi. Ise leidsin oma suureks üllatuseks sealt 2 kokkuleptiud tegevust, millest konsuldandi juures käies ei räägitud sõnagi. Täitsin konsuldandi suureks pettumiseks "kokkulepet" ja nii ei saanudki täitmata kohustusi kaela määrida. Koolitusi Viljandi Töötukassa ei võimalda, ütleb, et leia firma kes võtab sind tööle ja siis saadame koolitusele. Mingit abi töö leidmisel Viljandi Töötukassast ei ole, seal käiakse ainult allkirja andmas, et õigustada maksumaksja kulul olevate ametnike olemasolu.
Mitte mingil juhul ei tohi lasta Töötukassa ametnikel endast üle lasta, sest ka ametnikel on omad kohustused, mida tuleb täita. Oma kohustusi mittetäitva Töötukassa osakonna või ametniku peale tuleb esitada kaebus. Sõimava ametniku nimi tuleb internetis avalikuse ette tuua. Ainult siis on võimalik midagi muuta kui töötud hakkavad oma õiguste eest seisma.
Ajakirjandus võtku Töötukassa teema luubi alla, et lõppeks praegune mõtetu raha raiskamine ja maksurahast oleks töötutele reaalset kasu uue töö leidmisel-allkirja andmine ei aita uut töökohta leida. Teiseks, varsti peavad Töötukassas hakkama käima invaliidid ja kui juba terved inimesed on Töötukassa ametnikega hädas, mis siis veel invaliididest seal asutuses saab?

edu 19. detsember 2014 11:08
Sellest on kirjutatud palju ja minister Kruuselt on aru päritud,et millal selline jubedus töötukassas lõpeb.Kruuse on vastanud irve näol,et kõik on väga korras ja enam parem ei saagi olla.Ühesõnaga nii on ja nii jääb.
19. detsember 2014 11:07
oi-oi, karm oli töötukassas. No ma ei oska seda tooni kirjeldada.... Ja see rahuldab teid?
Ma tundsin end kui pops, müts näpus, härra lävel. Ja see rahuldab teid?(et töötuks jäid)
Elumees! 19. detsember 2014 11:02
Olen ka olnud töötukassas arvel, pole mina nende abiga iial sealt tööd leidnud, küll aga kuhjaga mõnitamist ja sõimu. Tartus oli tegelane nimega rene armas weber. Ebakompetentne, alaarenenud gay kes Sinu allergiaprobleemi ära kuulates saadab Su külma kõhuga Samelini surema.
Ma tahan näha kuidas nad seal töötukassas neid invaliide hakkavad täiskohaga tööle panema.
Selle asemel, et inimest julgustada, saad sõimata, mõnitada ja tehakse maatasa, et eluisu kaob sootuks.
Lõppudelõpuks on nad klienditeenindajad aga käituvad nagu .....
töötu 19. detsember 2014 11:02
loen: "Arvelolekut ei saa lõpetada, kui klient ei pöördu kokkulepitud ajal ja kui viimasest pöördumisest ei ole möödas 30 päeva. Sel juhul on see üks rikkumine, arvelolek lõpetatakse, kui kolm korda on ilma mõjuva põhjuseta jäetud tulemata."
---------------------
Mis kolme korra jutt!? Mind võeti maha pärast esimest korda, kui jätsin minemata. Helistasin, et ei saa tulla. Järgmisel korral nõuti arsti tõendit, siis anti paar päeva aega dokument esitada. Hiljem saadeti otsus.
pärnakas 19. detsember 2014 11:01
Üks koht,kus töötukassas ülbed inimesed on Pärnu esindus. Lõpetavad ilma põhjusetta.
viljandi töötukassa 19. detsember 2014 10:53
Pole ühtegi probleemi olnud. Väga positiivne, hea ja rahulik suhtumine. Ehk ikka inimestes endis probleem ja jääb vajakka suhtlemisoskustest? Ja vaevalt, et täit tõde ka arvelt maha võtmisest töötukassa poolt räägiti..
töötu 19. detsember 2014 11:16
Pane oma nimi ka kirja ametnik. Pöördun sel juhul kindlasti sinu juurde ja loodan, et ka mul saab Viljandi Töötukassas sama meeldiv olema kui sulgi kallis ametnik. Ehk joome koos kohvigi ning selgitame vestluse käigus välja mu isikuomadused, et leida mulle kõige sobivam töö, sest leides sobiva ametikoha on rahul nii tööandja kui töövõtja.
koondatu 19. detsember 2014 11:23
Ja olingi positiivne, algusest peale. Lihtne tõde: käitu teistega samamoodi, nagu sa tahaksid, et sinuga käitutakse. Alles kolmas töötaja muutus pisitasa sõbralikumaks. Osa äkitselt tekkinud viisakusest pean igatahes enda teeneks.
Loomulikult on suhtlemine vastastikune tegevus. Kindel on see, et isegi siis, kui töötu on turris, siis Töötukassa töötaja e. klienditeenindaja oskusliku käitumise tulemusel kahaneb ka töötu pahameel. Vastupidine versioon, et TK töötaja on turris, ei tohiks iialgi juhtuda.
töötu 19. detsember 2014 10:28
töötukassa sellisel kujul ei toimi, see on raha raiskamine.
Riina 19. detsember 2014 10:24
Mulle ütles konsultant, et olen arg, sest ei tahtnud kandideerida väga head inglise keele oskust nõudvale töökohale, kuigi mu inglise keel on algtasemel. No ei mõjunud sugugi motiveerivalt see. Töö leisin ikka ise lõpuks.

bussiness 19. detsember 2014 10:21
tundub kui see oleks kellegi eraäri,kuigi raha neile tuleb nende samade töötajate töötasust
seto 19. detsember 2014 11:12
Aga mõnes maakonnas on ju töötukassa pereäri
Tiit 19. detsember 2014 10:16
kui normaalse palgaga tööd ei leia, tuleb hakata ise ettevõtjaks.(nagu ma ise) Kui lasteaia kohta ei leia, tuleb omal teha lastehoid (nagu mu tütar). Mu meelest on töötukassa üks maru vahava asutus.
Naisevend, elukutseline joodik, kes pole veel Eesti riigis töötanud, saadeti.....arvuti kursusele. Kursusetasu, sõidukulu ja päevaraha töötukassa poolt. Ja ma olen kindel, et ta elu sees ei hakka arvutit näppima. Ja veel VANA KOERA toetuseks - see OÜ asutamisraha peab olema arvel ainult mõni päev, siis võid tagasi maksta, juhul kui on laenuraha.
Ta ei hakka elu sees seda kasutama.
Mida? 19. detsember 2014 10:32
OÜ saab asutada osakapitali koheselt sisse maksmata. Aga riigilõiv 185 sentidega peab kohe olemas olema ja tagasi seda loomulikult ei saa.
Töötukassa annabki koolitusi nendele, kelle jaoks on see koolitus mõttetu. Need, kel oleks koolitust hädasti vaja seda koolitust lihtsalt ei saa.
ei tea 19. detsember 2014 10:43
aga minu sugulane sai koolituse, millest ta oli huvitatud, läbis selle, peale seda asutas oma väikese ettevõtte, selle käivitamiseks maksis Töötukassa samuti toetust küllalt arvestatava summa ja praegu läheb tal hästi.
naisuke 19. detsember 2014 10:51
Kas see ettevõtlus( nagu Sina) ja lastehoid( nagu Su tütar) saab ruttu hoo sisse- ei, see võtab ikka kuid raha ja aega.
Tasub hakata maalikunstnikuks ( nagu mina), kui pea otsas ja oskus kätes, saad raha ka!
Kersti 19. detsember 2014 11:34
Või õmblejaks. Oskuslik õmbleja ei jää ühegi riigikorra ajal nälga.
Jänks 19. detsember 2014 11:56
400-500€ bruto jääb küll nälga. Õmbleja töö on väga odav, selle pärast seda Aasias tehaksegi.
naisuke 19. detsember 2014 12:27
Iga inimene ei saa õmblejaks nagu ka tänavapühkijaks, inseneriks ega müüjaks!
Kersti 19. detsember 2014 18:07
Ma ei mõelnud õmblustsehhi liini taha õmblema. :D Õmblemist peab ikka oskama ka. Voodilinu oskab igaüks palistada aga kardinadisaini või mantlit igaüks e oska. Selle tööga elab ilusti ära.
naisuke 19. detsember 2014 20:46
Kuidas sa ära elad, kui silmad haiged, selg, käed surevad?
Õmblemine on ikka spetsiifiline töö, mitte, et tule ja ole õmbleja!
teadja 19. detsember 2014 20:58
Ömblejaks võib õppida noor inimene, pensionieelik seda oskust enam ei omanda. Puudub kiirus ja täpsus. Tean omast käest, õmblesin nooruses mantleid ja kleite. Nüüd enam ei suuda, õmblused puha sinka vonka.
lihtsalt keegi... 19. detsember 2014 10:01
valimiste eel võiks küsida ka ministeeriumi ja mõne vastutava pasteedihane kommentaari, ja seda väikeste lastega seotud seika ei tohiks nii kergekäeliselt "ülevindi" uurimata jätta. teemat tundub seal nagu olevat.
Tööline 19. detsember 2014 09:57
Üks on loll ja teine laisk ,mina pean üksinda rabama!
Andrus 19. detsember 2014 09:53
Konsultant soovitas mu naisel Narvasse kolida, seal olevat meie sugustel koht.
kõks 19. detsember 2014 09:51
kullakesed NSVL on ikka igaveseks läinud ja koos sellega ka tööle suunamine ja lihtsalt niisama tutvuse ja" teenete" eest saadud tasuta korterid ja ega meie igavesed töönarkomaanid ei suuda ju teid kõiki ülal pidada me saame ükskord ka otsa . iga päev kukub mõni ja viiakse kiirabiga ära nii et ärge väga virisegi - töö on töö SEE tuleb PIINLIKU TÄPSUSEGA täita resultaat : mitte keegi ei vaata Teile kõõrdi ega pea ka luuseriks - vastand on IKKGI TEIE JA AINULT TEIE ENDI LUULUD TÖÖST JA VASTUTUSESEST , KOHUSETUNDEST ÜHISKONNA EES !!!!!!!
Erx 19. detsember 2014 10:11
Päris hea kommentaar tegelikult. Tore vaadata kuidas töötud miinuseid jagavad samal ajal nurisedes, et kõik peale minu on selles süüdi :)
kui sul oleks ajud, 19. detsember 2014 13:01
siis võrdleks töötute arvu ja vabade kohtade arvu. Või vasta viktoriini küsimusele: kui ühele tavalisele kohale kandideerib 160 inimest, kuidas nad kõik tööle saavad ja miks kandideerib nii palju?
M:K 20. detsember 2014 10:20
Siin on ikka kellegil peas kõva ``kõks `` ära käinud.
19. detsember 2014 09:42
Ka mina ei taha meenutada enda töötukassas arvel oleku aega,sest tõesti siis tundsin vangina.
Käisin igal kuul ilusasti kohal ja andsin aru mis olen selleks teinud ,et tööd leida(see kestis vist 6 -7 kuud). Kui aga küsisin koolitusi mida nemad peaksid ikkagi võimaldama,öeldi kas see on mõttetu (sest sellel erialal on palju töötuid) või see ei lähe mitte kokku sinu tööotsinguga. Keelte koolitusele ei saanud ka ,sest ei olnud ette näidata tööpakkumisele kandideerimist millest ilma jäin tänu sellele ,et ei osanud konkreetset keelt. Vabandage ma ei saada ju CV sinna kus nõutakse keelt mida ei oska (nii palju mõistust on mul peas,et mitte lolliks end teha). Ühe koolituse eel tehti konkurss ja vestlus ning leiti ,et mul on liigagi palju teadmisi selleks õpinguks. Töötukassa ei anna võimalust inimesel täiendada ja uuendada sellel alal mida oled juba kord omandanud ja ei lase ka mõelda ega õppida uut eriala. Olen tõeliselt pettunud ja tahaks loota ,et enam kunagi ei peaks sellesse asutusse sattuma.
Töötu töötaja 19. detsember 2014 09:41
Olen ise olnud nii töötu kui töötukassa konsultant ehk siis näinud elu siin-ja sealpool teenindusletti. Austatud tööotsijad-palun saage ükskord aru- töötukassa konsultant saab inimest viia kurssi töötule pakutavate võimalustega , suunata ta vajadusel koolitustele aga kindlasti ei saa ta aidata inimest tööle ehk siis tema eest kandideerida ja minna töövestlusele. Ta saab vaadata üle kandideerimisdokumendid, neid vajadusel parandada ja täiendada. ja kohe kindlasti konsultandid seda ka teevad. Ja kui töötu inimene ei suuda end niipalju distsiplineerida et ilmuks kokkulepitud ajal konsultatsioonile, siis kuidas saab kindel olla et ta jõuab õigel ajal töövestlusele või tööle? Töö ei ole saiapäts, mida saab üle leti ulatada, selle leidmiseks peab iga inimene ise vaeva nägema. Ja selles ,et konkreetne inimene tööd ei leia ei ole süüdi ei töötukassa ega tema konsultant vaid ikka inimene ise.
Viga on kas motivatsiooni puudumises või liiga kõrgetes ootustes tulevasele tööle.
lühiajaliselt töötu olnud 19. detsember 2014 09:46
Ega konsultandi töö pole ainult info jagamine. Teemaks on siin pigem elementaarse viisakuse, empaatiavõime puudumine. Olen aastaid ise ka tegelenud klientidega ja tean, mis on korrektne kliendisuhtlus. Kuid paraku ei paistnud midagi teadvat klienditeeninduse põhitõdedest mulle määratud Töötukassa konsultant.
tiina 19. detsember 2014 10:33
tõesti viisakusest jätab puudu,olin igakord sealt tulles masenduses,sest sain sõimata,et pole tööd leidnud----samas polnud neil endil ka midagi pakkuda.Ja konsultant ei saa mulle peale sundida sellist tööd mis mulle ei meeldi.on see normaalne kui olen raamatupidaja olnud ja mulle sunnitakse peale lüpsja ametit ja kui sellest loobun,siis arvelt maha.Seal oleks nagu veel Nõukogude ,Stagna-aeg.
olen 19. detsember 2014 10:28
juristina pidanud töötukassaga suhtlema üsna mitu korda. olen veendunud, seal töötab ka häid ametnikke. muidu sooviks siiski nende üldise taseme kohta küsida, mis kooli nad lõpetanud on või lihtsalt, millise täienduskoolituse nad näiteks tööseadusandluse osas saanud on. KUI KONSULTANT EI TUNNE ISE SEADUST, SIIS MIS KONSULTANT TA ON, PÕRGU PÄRALT?! Ja sellised otsustavad inimese töö, loe saatuse üle. Ebapädevus, soov raske juhtum kellegi teise, üleval pool istuja kaela sokutada, seal jälle pädevusega sama lugu, kaua neid muidusööjaid hoitakse?
seto 19. detsember 2014 11:15
Tundub väga tuttav see töötu töötaja olema.
töötu 19. detsember 2014 11:23
Konsultant, aga milleks teid siis üldse vaja on? Ega allkirja kirjutamine paberile ei aita mitte kedagi tööle, kuid ainult selleks te seal oletegi. CV kirjutab töötu ise, tööpakkumisi vaatab töötu, töövestlusel käib töötu. Täiendkoolitusi ei korraldata, ümberõpet ei korraldata.
Töötuna on mul õigustatud ootused töötukassa ametnikele ja see on reaalne abi töökoha leidmiseks. Kuna ilma koolituseta ma tööle ei saa, see on 100% kindel, siis ootan, et Töötukassa lõpuks ometigi võimaldaks mulle koolituse, et mul oleks võimalik tööd leida.
Piia 19. detsember 2014 15:49
Kas ootus normaalselt ära elada tuleb pidada Eesti Vabariigis liiga kõrgeks?

Endine töötaja 19. detsember 2014 09:41
Olen ise olnud nii töötu kui töötukassa konsultant ehk siis näinud elu siin-ja sealpool teenindusletti. Austatud tööotsijad-palun saage ükskord aru- töötukassa konsultant saab inimest viia kurssi töötule pakkutavate võimalustega , suunata ta vajadusel koolitustele aga kindlasti ei saa ta aidata inimest tööle ehk siis tema eest kandideerida ja minna töövestlusele. Ta saab vaadata üle kandideerimisdokumendid, neid vajadusel parandada ja täiendada. ja kohe kindlasti konsultandid seda ka teevad. Ja kui töötu inimene ei suuda end niipalju distsiplineerida et ilmuks kokkulepitud ajal konsultatsioonile, siis kuidas saab kindel olla et ta jõuab õigel ajal töövestlusele või tööle? Töö ei ole saiapäts, mida saab üle leti ulatada, selle leidmiseks peab iga inimene ise vaeva nägema.
no eks ole 19. detsember 2014 11:27
Ilmselt oled sina töötukasse tööle saanud tutvuseid kasutades, sest sinu kirjaoskamatus annab alust arvata, et sobiksid töötukassa koristajaks paremini.
Veaparandused: ...töötule pakkutavate võimalustega... pakutavate kirjutatakse ühe K-ga. Tühikut ei panda enne koma, vaid peale koma, niisamuti on see poolitusmärgiga, erisus vaid siis kui tegemist on sõnapoolitusega.
eks-töötu. 19. detsember 2014 09:36
Olin ka kaks aastat tagasi töötu. Ütleme nii, et väga spetsiifilise töö pealt - PVC keevitaja automaatmasinaga. Jäin töötuks ja iga kord kui ma töötukassasse kohale läksin küsiti - kas ma olen tööd saanud? Tore, kui oleks, siis ma ju ei oleks kohale enam tulnud, vaid helistanud ja kirjutanud sellest. Teiseks - kallid töötajad, tehke omale selgeks tööde spetsiifikad, sest iga kord pakuti mulle, et väga super, vahepeal on jälle juurde tulnud 4-5 keevitaja tööpakkumist. Trükiti isegi välja mulle ja nõuti, et ma need läbi käiks. See ei huvitanud aga kedagi, et PVC keevitus on sama nagu leivatööstus võrreldes ehitusega. Alati oli kiire, ametnik tuli puhkeruumist kohvitass käes, suu veel käis. Ruttu ruttu räägiti, trükiti, allkiri alla ja head aega ning ametnik jooksis kohviruumi tagasi. Töötu abiraha küll määrati jah, aga teistest kõikvõimalikest toetustest oli ametniku suu lukus ja kui omapäi midagi välja otsisin, siis suure raskusega sain neid. Veel häirib mind see, et töötukassa eelistab vaid pakkuda füüsilist tööd (koristajad, ehitajad, müüjad, töölised tööstusesse jne) , intellektuaalse omandiga inimesed ei leia sealt iialgi tööd. Taas seesama asjaolu, et ametnikel on vaja siuh-säuh paberid ära täita ja ei nähta inimest. Kuluaarides aga liiguvad jutud, kuidas töötukassa luksusruumides inimest taga klätsitakse, kallist kohvi nauditakse, "koolitustel" igasugustel väljasõitudel käiakse ning aetakse taga preemiaid, lisatasusid, preemiaid ja muud. Tavainimesele on see väga vastik kuulata igatahes. Ei üldista üle Eesti seda, aga minu kogemused on piirundunud Jõgevamaa töötukassaga.
tina 19. detsember 2014 10:42
Tundsin omalnahal kuidas taga klatsitakse,kui kohale ilmusin hakkas selline sosistamine,ja pidin ainult ühe kindla konsultandi juurde minema,kes siis alati sõimas.Miks peab üldse väikelinnas olema nii palju konsultante,sest enamus ajast kliente polnud ja toas istus 6 konsultanti,kes kohvitasid ja pidasid mokalaata----vot neid tuleks küll koondada.
Just.. 19. detsember 2014 16:43
Sama kogemus Jõgeva kontris.Külm suhtlemine,et ruttu minemas saaks.Ei süveneta kliendi teemasse.Olin 15 a töötanud juhtival ametikohal ja otsisin ise aktiivselt ikka samasse auku esialgu vähemalt.Kuid sain ikka jälle PILDIMEHE pakkumisi.No ei ole ju päris normaalne,kui nii mu LEPING nende poolt ka lõpetati.
20. detsember 2014 00:12
Mis mõttes "itellektuaalse omandiga" sa oled, tahaks näa sellist inimest: kõvaketas sees või muu mängid plaate:)
naisuke 19. detsember 2014 09:34
Ja need väsinud ebainimlikud tohmanid hakkavad peagi töövõimetuid tööle suunama- sõimuga ja alandamisega; keegi ei takista!
Aga miks 19. detsember 2014 09:34
meie riik on inimvaenulik?
jube 19. detsember 2014 09:31
See on kohutav mis Tallinna töötukassas toimub ja see ületab igasugu mõistuse piirid.Sellest on palju räägitud ja midagi pole ette võetud.On isiklikud ja väga ebameeldivad kogemused,mis ajavad mind lausa oksele.Nüüd olen otsustanud,et lindistan selle üles,kuidas need riigiametnikud inimestega käituvad.
Kadi 19. detsember 2014 09:27
Mina olin mõned aastat tagasi töötu ja palusin töötukassalt ennast mõnele koolitusele kirja panna. Koolitusest võisin vaid und näha ja mind saadeti hoopis karjäärinõustaja juurde, kes terve kohtumise aja määris mulle pähe, et ma noorsootöötajaks õppima läheksin. Ma proovisin talle selgeks teha, et mul on NÜÜD vaja tööd teha ja palka saada ning mul ei ole võimalik minna kolmeks aastaks kuhugi kooli tundengiks ja siis alles tööle minna. Terve see kohtumine oli täiesti mahavisatud aeg - ma ei saanud mingit kasulikku infot sealt ja see soovitus noorsootöötajaks õppima minna oli nii laest võetud kui vähegi võimalik.
Kadi 19. detsember 2014 11:27
Samad sõnad! 19. detsember 2014 12:04
Ja sama loll karjäärinõustaja (kolme peene eesnimega). On näha, et inimene istub seal ainult oma palga pärast ja spetsialisti mõõtu ühestki otsast välja ei anna.
p 19. detsember 2014 09:25
Täitsa nali. 60€ pärast seal käia "et toetusi saada". Lubage naerda igas muus riigis saab inimene inimlikumat tööturaha,et ka ära elada. Tõsine riigiröövimine küll ha ha ha.
Konjuktuuriminister 19. detsember 2014 09:19
See on veel ENSV aegne suhtumine. Ainult lipu värvid muutusid - ei midagi muud !!!
dolbajoob 19. detsember 2014 10:18
ENSVes töötuid polnud.

eeeeeeeeeeee 19. detsember 2014 09:15
kui on e-valimised nii kniksilt ja kiiresti toimivad,miks siis ka mitte e-töötukassa..?Ma ei pea seda tigedat mõttetut nägu teisel pool lauda vahtima ja nende palgaraha hoiaks ka kokku....
ja samas 19. detsember 2014 13:08
kauaaegsematele töötutele riik ei maksa sentigi, millest nad peaksid pileti ostma, et kohustuslikus korras seal käia?
SAVIPÄÄ 19. detsember 2014 09:15
KOGU RIIK ON JAMA! MA JÄIN TÖÖLE 4 PÄEVA HILJAKS UNUSTASIN ET KÄIN NÜÜD JA TEHTI KA LAHTI ORJA PIDAJA POOLE ÕNNEKS SAIN PUUDEASTME
to SAVIPÄÄ 19. detsember 2014 09:17
rahustid võtmata ? sinusugust närvihaiget ma ei julgeks tööle võttagi, mine tea, mis s... kokku keerad
Maarja 19. detsember 2014 10:48
No vat ja kui selline SAVIPÄÄ või KIVIPÄÄ või kellena ta siin ennast aegajalt esitleb läheb uuesti töötukassasse tööd otsima siis ma ausalt öelda ei imesta, et neil töötajatel on närvid läbi.
Tööline 19. detsember 2014 09:10
Olen isegi 2x oma elus arvel olnud. Mina küll ei oleks nii kriitiline. Jah läbi nende ma tööd ei saanud, aga ega see ei peagi olema nii, et tuled registreerid end ära ja siis istud saad toetust ja ootad kuni nemad midagi pakkuvad? Päris nii see ei käi, mul paluti "koduseks ülesandeks" teha nimekirju kuhu olen kandideerinud ja kuidas läinud on. Lisaks on ka nemad pakkumisi saatnud. Aga mõlemal korral olin ma max 4 kuud arvel ja tööle sain ikkagi ise. Arvestama peaks ka sellega, et firmad kes otsivad läbi tööturu töölisi, ei paku head palka. Lisaks peab arvestama inimeste arvuga kes arvel on, kursustele saades pead sa kümne küünega kinni hoidma. Mina soovisin ka kursustele ja mulle öeldi, et järjekord on 2 aastat, aga nüüd kui ma lugesin seda artiklit siis tekkis küll ebameeldiv tunne, et ehk oli seal kursustel samasugune pirtsutajast looder kelle asemel oleksin mina võinud olla ja südamega asja õppinud. Ma ei suuda ära imestada eestlaste vingumist, lõpetage ära. Kui teil on käed/jalad küljes ja mõistus peas siis on meil kõigil võimalus hakkama saada.
to tööline 19. detsember 2014 09:31
Asi ongi ju selles, et kas see ümberõppe, millest kogu aeg räägitakse, järjekord peab olema 2 aastat ja võibolla siis öeldakse, et sorry, tuleb oodata veel kaks aastat.
Maarja 19. detsember 2014 13:53
Jumal tänatud. Vähemalt üks inimene on aru saanud, et kellegil (isegi mitte töötukassal) pole kohustust sulle kõik kandikul ette kanda ja ise ainult vingud ja virised. Mind lausa hirmutavad need kommentaarid. Muud ei loe kui kiun ja virin. Kõik teised on süüdi ainult mitte töötu ise. Kas tõesti ongi nii paljud inimesed nii naiivsed, laisad ja rumalad? Te tõesti arvate, et nii ongi normaalne et vedelete kodus ja teie eest tehakse tööotsingud kõik ära??? Ma olen ka töötu olnud. Koguni 2 korda oma elus. Ühel korral läks firma kus töötasin pankrotti, teisel korral likvideeriti filiaal ära. Ma ei jäänud hetkekski lootma ega ootama, et keegi teine minu eest midagi ära teeb. Ma panin oma CV üles CV Online ja CV Keskusesse ja ka kasutasin neid aktiivselt. Kandideerisin kõikidesse kohtadesse kuhu ma sobiksin. Ja peale CV saatsin ka alati kandideerimisavalduse. Ja ma ei saatnud copy paste näidisest. Iga avaldus oli erinev, sest ka töökohad olid erinevad. Ma küsisin tuttavate käest kas neist keegi on kuulnud, et kuskil võiks töötajat vaja olla. Ma vaatasin ajalehekuulutusi. Ma läksin ühte firmasse koguni ise kohale (olin kuulnud, et seal on head palgad) ja avaldasin soovi neil töötada. Neil polnud ühtegi tööotsimiskuulutust üleval ja sel hetkel ka vaba töökohta aga paar kuud hiljem mulle helistatigi sealt ja ma sain selle töökoha. Miks just mind valiti? Sest ma jäin neile meelde. Ma olin julge, hakkaja ja optimistlik. Kui oled ise hakkaja, julge ja positiivne siis leiad kiiresti uue töö. Eelmisel korral võtsin vastu praktiliselt esimese vähedegi sobiva töökoha ja otsisin aktiivselt uut ja paremat kohta edasi. Ei pidanudki kaua ootama. Aga igal juhul eelistan tööd teha kui kodus vinguda. Ja mida kauem seal kodus vedeleda seda lootusetumaks su olukord läheb. Lõpuks kaob tööharjumus ka ära!
Vau! 19. detsember 2014 15:29
Küll mõni on ideaalne, lihtsalt imesta! Ja kõik teised on lollid ja vingurid. Ma sain küll aru, et probleem on suhtumises töötukassa töötajate poolt. Kui inimene on jäänud tööta, ei ole see mitte tema enda süü enamikul juhtudel (alati on erandeid). Aga suhtumine on, nagu oleks ta viimane laisk! Mul endal ka ammune töötukassa-kogemus, kahjuks negatiivne. Ettevõte likvideeriti, läksin töötukassasse. Küsiti, mida soovin. Õpitud eriala on mul raamatupidamine, küsisin arvutikursust, et ehk õnnestub erialale naasta. Esimene reaktsioon sealse töötaja poolt oli nähvamine: kõik tahavad arvutikursust! No ma ei tea, mida ma oleks pidanud siis küsima, ikka ju erialaga seonduvat, isegi kui vahepeal ei olnud sel alal töötanud. Kui väitsin, et see ju seostub erialaga, anti kursuseks võimalus, kuigi n.ö. "pika hambaga". Jah, ma sain kursusele, aga esmane oli ikka suhtumine, et pole sul siit miskit tahta. Inimesse ei tohi suhtuda nagu prügikotti!
Maarja 19. detsember 2014 16:43
Mina jäin tööta ja mitte enda süül. Ja koguni 2 korda. Ka mina tundsin esimest korda Töötukassa uksest sisse astudes, et mind võetakse kui alaväärset ja saamatut. Näoilme, hääletoon jne. Väga vähesed sobivad sellele tööle, sest see eeldab empaatiavõimet, suhtlemisoskust, raudseid närve. Sa pead suutma jääda heatujuliseks, tööotsijat julgustama ja optimistlik olema. Ma kujutan ette, et suht raske on hea konsultant olla kui sellise suhtumisega ollakse. Ja no kui hommikust õhtuni pead kuulama kuidas reede õhtul jääb vanaema ootamatult nii haigeks, et isegi helistamiseks ei jäänud aega siis tekib tõesti tülpimus ja väga kergelt. Sellist jura päevade viisi kuulata. No õudne! Selline käitumine näitab aga suhtumist! Kui te ise tööandja oleksite kas te võtaksite sellise tööle kes ei pea kokkulepetest kinni ja kelle peale ei sa loota? Vaevalt! Minu konsultant oli ka tülpinud ja pahur. Aga ma ei lase ju ennast iga asja pärast kohe rivist välja lüüa. Ma naeratasin ja rääkisin mida ma olen teinud selle heaks, et tööd leida. Ta jäi mind suht suu ammuli vahtima. Igaljuhul ta hääletoon muutus nii vaikseks, et ma vaevu kuulsin mis ta seal piiksatas.
milleks 19. detsember 2014 09:07
Jäi tööst ilma asutuse likvideerimise töttu, kus olin töötanud 30 aastat ja pidin ka ennast töötukassas arvele võtma. Ette oli nähtud üks koolitus, panin siis kirja arvuti kursusele mis pidi toimuma x kuupäeval, kui nimetatud kuupäev kätte jõudis ja küsisin, siis nähvati, et sellega tegelev inimene on puhkusel ja keegi teine ei tea midagi. Ma pole mingi luuser kogu elu olnud, tänaseks päevaks olen töötanud 50 aastat, aga tõesti, sinna asutusse sisenedes tekkis kuidagi alaväärsustunne. Olles ie väga varakult tööle asunud, töö kõrvalt kooli lõpetanud, mõtlesin vahest, kas üldse on vaja selliseid ametnike üleval pidada, kes ainult teatud ettemääratud kuupäeval inimese kohta ristikese kohalkäimise kohta arvutisse teeb, vähemalt minule ei pakutud mitte kordagi mitte midagi, kuna olin siis 52 aastane, ju olin tööturul üldse kõlbmatuks tunnistatud.
malle 21. detsember 2014 18:29
Kui vana Te olete siis nüüd?
Mina läksin 18 -aastaselt tööle,olen töötanud 37 a., hetkel töötu
Merike 19. detsember 2014 09:06
Kui inimene unustab ära, millal ta pidi töötukassasse minema, kuidas ta siis töölkäimist suudab meeles pidada? Kas tööl käies ei tule põhjusi, miks ei saa minna?
Foorumites kirjutavad avameelselt libatöötud. Näiteks naised, kes võtavad end töötuks, ku isünnib laps. VH määratske mehele, kes tegelikult tööl käib, kodus on töötu naine, kel pole tegelikult mingit kavatsust imiku kõrvalt tööle minna. Sama on väitnud mõni paljulapseline pereema - mul on koduski tööd küllalt, loomulikult ei taha ma tööle minna! Aga sellised inimesed ei ole ometi töötud! Need on lihtsalt tööl mittekäivad inimesed.
mõttetus 19. detsember 2014 13:13
Töötukassast saab abiraha ainult siis, kui oled eelnevalt viimase aasta jooksul töötanud 6 kuud, muidu abiraha ei saa, saab vaid ravikindlustuse ja kas see on patt, kui kodus lapsi kasvatada? Aga samuti seostatakse toimetulekutoetuse maksmise töötuks registreerimisega, selles on põhjus.
E. 19. detsember 2014 13:50
Töötukassast saab abiraha, kui oled eelnevalt töötanud kas ajutise töölepinguga või siis töövõtulepinguga- ole sa töötanud kuus kuud või kuus aastat. Mina töötasin 10 aastat ühes ja samas ettevõttes tähtajatu töölepinguga ja ei saanud töötukassast mitte ühtegi senti. Sest ma polnud õigustatud subjekt.
kujutage 19. detsember 2014 09:05
Aga mis siis santide ja ullikestega veel juhtuma hakkab.
eks ta ole, 19. detsember 2014 09:03
töötuna arvel olemine meenutab mulle vangi,kes peab ennast käima ettenähtud ajal tuvastamas....kuid töötu maainimene ei saa alati käia tööbüroos-seda juba rahapuuduse pärast...mõni asi tahab siin Eesti vabariigis juba ammu ümberkorraldamist! Ka riigikogulasi võiks meil vähemalt poole vähem olla....
Maarja 19. detsember 2014 10:53
See on ju üks kord kuus! Kuidas on võimalik, et isegi seda ühte korda ei saa kohale minna? Mida sa seal kodus nii pakilist teed siis? Ja selle võimaluse peaks leidma küll iga inimene.
Jänks 19. detsember 2014 11:30
Kas sa selle ei peale ei tule Maarja, et töötul maainimesel ei pruugi linna 40-50 km. kaugusele Töötukassasse sõitmiseks raha olla?
Maarja 19. detsember 2014 11:38
Mida sa teed töötuabirahaga? Oled ennast nii võlgu laenanud ja maksad intresse? Või läheb kõik kõrist alla? 10 eurot kuus endale selle jaoks jätta on raske? No kes sellist tööle võtta tahabki? Kogu aeg on kiun ja häda. Nagu paha siga. Kord on maa külmunud ja kord on kärss kärnas. Aga ise pole muidugi kunagi ise oma probleemides süüdi eksole!
E. 19. detsember 2014 12:46
Töötul maainimesel pole tõepoolest igakord seda raha, et 1 kord kuus linna töötukassasse end näitama sõita. Mina olen ka üle 20 aasta tagasi maal elades töötu olnud. Töötu abirahast on väga raske niimoodi ära elada, et sa sellega kuu aega välja tuled, eriti, kui sul on lapsed. Mina sain tookord lõpuks töökoha tutvuse kaudu, ja et maalt tööle saada, käisin 7 km jala rongipeatusesse. Tagasi sain õhtul bussiga, siis jalakäimist ei olnud.
Maal on raske tööd leida, 19. detsember 2014 13:17
aga töötu abiraha makstakse vaid 9 kuud, pealegi Eestis on piirkondi, kus ei käigi ühiskondlik transport, või käib nädalas korra jne. Aga kohal pead olema kindlal päeval ja kellaajal. Pealegi seal peab reaalselt käima 1 kord nelja nädala jooksul, seega, mõnes kuus ka 2 korda.
oh aegu 19. detsember 2014 14:58
Ma ei ela küll ise maal, aga teadmiseks, et osades maakohtades käib liinibuss max 2 korda nädalas. Nii lihtne see asi ongi. Sa ei arva ometi, et töötu saab endale lubada lõbusõitusid?
Maarja 19. detsember 2014 16:45
Ja kuidas sa mõtled siis tööl käima hakata kui isegi üks kord kuus käimine on ülejõu käiv?
Maarja 19. detsember 2014 16:53
Aga miks te ei lepi kokku siis konsultandiga? Miks te ei ütle, et elan maal. Buss käib 2 x nädalas ja kuna olen töötu siis raha pole ja töötuabiraha läheb kõik laste toitmise peale ära ja mul pole võimalik autoga tulla sest bensiin on kallis. Buss käib näit. teisipäev ja reede. Saaksin tulla nendel päevadel. Igal juhul parem variant kui üldse mitte nägu näidata ja mitte helistada ka. Kuigi kui te tööle saate siis ega te ju ka kohe palka ei saa. Mismoodi te siis tööle lähete?
MacAivar 19. detsember 2014 09:01
Küsimus, millel ilmselt puudub vastus: " Millega tegeleb töötukassa ? "

aga minul olid Tartus meeldivad kogemused 19. detsember 2014 09:00
ma aasta alguses tulin ise töölt ära. Teisel korral seal käies öeldi, et enam ei pea käima, et täitke internetis ära. Alla poole aasta ja sain uue töökoha, no töötukassalt küll ühtegi pakkumist ei saanud, ise ostsisin. Noh saadud raha eest sai vähemalt arveid makstud.
töötukassast makstava raha... 19. detsember 2014 08:56
...oleme me ju ise sinna tööl käies maksnud heas usus, et kui töötuks jääme on see reserv, milleha saame uue töö leidmise üle elada. Vahel on aga töötukassa toetus suurem või sama, mis uuel töökohal palk. Loomulikult ei teki siis inimesel motivatsiooni see töö vastu võtta. Miinimum palka on vaja tõsta 1000€ bruto lihttöötajal, et suudaks üldsr tpime tulla.
töötukassast makstava raha... 19. detsember 2014 08:56
...oleme me ju ise sinna tööl käies maksnud heas usus, et kui töötuks jääme on see reserv, milleha saame uue töö leidmise üle elada. Vahel on aga töötukassa toetus suurem või sama, mis uuel töökohal palk. Loomulikult ei teki siis inimesel motivatsiooni see töö vastu võtta. Miinimum palka on vaja tõsta 1000€ bruto lihttöötajal, et suudaks üldsr tpime tulla.
to töötukassast 19. detsember 2014 09:01
kui miinumpalk pannaks 1000eurot, mis siis poes hindadest saab ja siis palju rohkem töötuid, kes väga paljud ettevõtted ei suuda tööd pakkuda.
Jah ilus on nii mõelda, aga realsus teine
19. detsember 2014 09:48
Tööjõudlus peab ka siis 2x tõusma ning tööalased teadmised. Raha ei tekki tühjast kohast.
nii et 19. detsember 2014 13:20
kui lähed Soome, siis kasvab sama tööd tehes kohe jõudlus 4 korda, või kuidas näiteks bussijuht peaks seda tõstma, sõitma 4 korda kiiremini, mahiutama bussi 4 korda rohkem rahvast jne?
mann 19. detsember 2014 08:54
Tegelikku olukorda töötukassa klienditeenindusest saab ju juhtkond väga lihtsalt tuvastada. Tuleb vaid üks või kaks liba töötut juurde joonistada ja saata konsultatsioonile... töötu peaks olema ikka staaziga juba :-P
xyz 19. detsember 2014 08:46
Olen TK arvel 4 aastat, koondati kui transiit suri välja. Töötukassas pakuti midagi sobivat 3 korda, aga tööle ei võetud, kuna ma olevat ülekvalifitseeritud - vajati logistikuid, mina olen kõrgharidusega insener-logistik. Omal algatusel saadetud CV-dele ei vastata üldse. Üks kord vastati, et sorry, aga me ei leia teie ägedale haridusele rakendust - tegemist oli kõigest ekspediitori ametikohaga. Miks ei kõlba insener lihtsaks ekspediitoriks? Pärast seda on TK saatnud mulle ainult kirjakandja tööpakkumisi. No ei, seda tööd ma tegin 16-aastaselt, ka palk on naeruväärne. Üritasin hakata taksojuhiks. Seal pakutakse käsunduslepingut, mis tähendab, et mingeid töövõtja normaalseid õigusi sul pole. Üks tuntud taksofirma ütles, et võib töölepingu sõlmida küll, aga siis pead bensiini ise ostma! Nii on lood selle tööotsimisega, töötukassaga või ilma.
Väiksem haridus ja kõrgem haridus 19. detsember 2014 08:45
Tegelikult peaks nii olema: Seadus paika panna ilma seaduse tegijatelt küsimata. Loogika järgi ;-)
Põhiharidus, min palk 300 ( mine ennast harima ).
Keskharidus, min palk 600 ( juba parem aga õpi veel ).
Kõrgharidus, min palk 1000 ( Oled vaeva näinud ja ühiskonnale vajalik )
Miks ! Aga sellepärast, et haritum inimene on firmale kasulikum ja ajab vähem lolle jutte ka ;-)
Haridus 19. detsember 2014 08:48
ei taga haritust. Pigem tuleks ajupestud kõrghariduse eest 300 maksta. Ise saan enda põhiharidusega 2500 ja enamus kõrgelt haritud ei saa poolega sellest hakkama, millega mina.
millega 19. detsember 2014 08:58
Haridus 19. detsember 2014 09:30
kesk 19. detsember 2014 09:36
kõrgharidusega lolle on küllalt! Ega haridus veel Harituks tee!
Hmm 19. detsember 2014 10:12
Julgen vastu vaielda, et haritum inimene on firmale kasulikum. Ega haridus ja haritus on 2 eri asja ja pelgalt ülikooli paber ei tõesta midagi.
HP 19. detsember 2014 08:41
Töötukassa personalil on vist üleüldine ülbuse koolitus,sest selliseid leidub igas töötukassa organisatsioonis,olgu Valgas,Tõrvas,Viljandis jne. Olen seda üleolevat kohtlemist ise kogenud ja on seda kogenud ka minu lapsed.Kui oled isegi meeleheitel töökoha kaotusega ja uue töö leidmisel sooviks nõustaja abi,siis saad külma ja üleoleva suhtumise osaliseks. Töötukassa ruumi sisenemine on juba paras väljakutse.
prrr 20. detsember 2014 01:18
Tõrva töötukassa on lausa õudus kuubis
19. detsember 2014 08:41
Mind arvati välja kuna otsisin poole kohaga tööd kuna on vaja ka lastega tegeleda,mulle öeldi et teised emad saavad täiskohaga hakkama,tädi ei saanud aru et soovin ise oma lapstega tegeleda mitte anda võõra hoida või nad üldse üksi peaks olema.

Urrr 19. detsember 2014 08:41
Tädile tuleb ütelda, et ega sinugi töö siin püsiv pole kui sa edasi nõnda lõugu laksutad....
kurr 19. detsember 2014 09:25
..., siis pannakse sind vangi.
Urrr 19. detsember 2014 11:01
Ütlemise eest pole kedagi vangi pandud. Ma ei ähvarda vaid mainin, et ega temagi töö pole igavene....
tk 19. detsember 2014 08:35
Uskumattu kui palju olen täpselt samasugust juttu ka mujalt kuulnud,aga milleks....milleks meile selline mõnitav ja solvav institutsioon vajalik on? kas selleks ongi,et me ei tahaks sinna minna.
töötaja-le 19. detsember 2014 08:34
Kui sinul on töö ja kõik on hästi, siis ära halvusta teisi. Fakt on see ,et Eestis tõesti on suur tööpuudus ja väga väikesed palgad, mille enamus maksad tagasi maksudeks. Ei ole kerge, sest elus olemine on väga kallis lõbu. Sellepärast peaksime üksteist tööleidmisel igati aitama, mitte ülbama ja tööotsijaid mõnitama.Selline suhtumine ei vii kuhugi.
Kanditeerin Jõuluvanaks 19. detsember 2014 08:34
Ebameeldiv kogemus Jõgeva Töötukassas. Heameelega enam tagasi ei läheks, kuid tuttavad ütlesid, et pead sellega "harjuma" kui abirahast ilmajääda ei taha.
aga 19. detsember 2014 08:34
hakake eluloo raamatuid kirjutama ja esitlema,see ju modne ja tulus värk praegu.
koondatu 19. detsember 2014 08:33
Otsin ise aktiivselt tööd ja tekkis hea mõte käia ka Töötukassas. Esimest korda elus. Tegemist on ju klienditeenindusega, mis nõuab üksjagu ka suhtlemisoskust ja kokku puutusin sel päeval kolme töötajaga: esimene oli suhtlemisaldis, teine oli ikka väga mossis, lõpuks teenindas kolmas. Viimane oli alguses veidi tõre, kuid siis läks asi meeldivamaks. Väljusin Töötukassast veidra tundega.
Sinna minnes eeldasin, et sellises riigiametis töötajad on lisaks kompetentsile ka suurepärase ettevalmistusega klienditeenindajad. Töötukassa juhtivad töötajad peaksid olukorda ikka päris kriitilise pilguga üle vaatama. Alustada tasuks iseendast, millist teenust nad ise töötuna sooviksid ja seejärel meelde tuletada kunagi kuuldud tõed ja üritada neid rakendada. Parimate soovidega!
to Alar 19. detsember 2014 08:30
Mina olen pea 30 aastat tööd teinud ja nii Vene kui Eesti riigile makse maksnud, nüüd on riigi kord mulle maksta, raisk! Ja palju!
Hirm tuleviku ees... 19. detsember 2014 08:29
Ja varsti hakkab Tööbüroo invaliididele töövõimet määrama.Kui terved inimesed saavad solvanguid ülbetelt töötajatelt,mida hakkavad tundma füüsilise või vaimse puudega isikud.Amet võiks võllapuu valmis panna,et asi nendele ametlik oleks.Pole inimest,pole probleemi,vähemalt nende jaoks.
mõtiskleb 19. detsember 2014 13:10
Ma väga loodan, et mõni "äkilisema puudega" ehk mõnele ametnikule teatud "füüsilise õppetunni" annab...
Miks valetatakse rahvale ? 19. detsember 2014 14:33
Kus on töökohad 40 000 töövõimetule ?

Alarile 19. detsember 2014 08:27
Sa pole ise kunagi töötu olnud, ega ju? Sinu vähene empaatiavõime on juba parasiitne. Aga väga hea, sina raba kenasti tööd teha, maksa makse, las meie, parasiidid, laseme liugu su seljal. Mõnna mõnna! Just see meile meeldibki!!!
oooo 19. detsember 2014 08:25
kas keegi oskab mulle vastate-Kui minu arvelolek on lõpetatud ( 3x ilmumatta jätmise pärast) siis kas ja millal on mul uuesti arvele ennast võtta võimalik?!!
hehh 19. detsember 2014 11:02
keegi ei keela seda teha järgmisel päeval
ainult siis 19. detsember 2014 13:27
nähtavasti ei saa enam raha.
endine töötu 19. detsember 2014 08:20
Olin pool aastat töötu Pärnus, kõik oli hästi, saadi aru, et lapsega üksikema ja iga pakutav töö ei sobi ning päris miinimumpalgaga töötamist lubada ei saa. Lõpuks otsustasin Tallinna kolida kuna tööturg laiem. Võtsin end siis Tallinnas arvele ja seal nähvas mulle määratud konsultant, et olete juba nii pikalt töötu olnud, et nüüd määrame teile kord nädalas meie juures käimise. Ma küsisin, et kuna ma kolisin Harjumaale ja tulek on pikk ja alles ootan lapsele lasteaiakohta ning niimoodi kord nädalas koos väikese lapsega ühistranspordiga liigelda ei ole kerge ja mitte odav, et kas siis saan transpordikompensatsiooni ka kuna nii tihti käima pean. Selle peale vaid irvitati. Läksin siis laps kaenlas uuesti ja pärast 40min oli laps rahutu ja hakkas tähelepanu nõudma. Selle peale aga sai laps sõimata.
Õnneks sain üsna kiiresti lapsele lasteaiakoha ja töökoha ka (tänu iseenda pingutustele, mitte töötukassale). Tekib küsimus, mille kuradi jaoks see töötukassa olemas on, kui keelduti isegi mulle huvipakkuvate koolituste pakkumisest ning peale lisastressi ma sealt muud ei saanud? Halvad, väga halvad emotsioonid on Tallina töötukassast (konkreetset osakonda igaksjuhuks ei maini). Huvitav, kui need õelad konsuldandid peaksid ise kunagi olude sunnil töötuks jääma, mida nad siis teevad, kui samasuguse kohtlemise osaks saavad?
jaa nii ta on 19. detsember 2014 08:11
töötukassa personalis töötav tuttav töötas maksuametis ja aitas üht FIE-t raamatupidamises kus maksti palka ümbrikus,lasti ta lahti nüüd ülbelt töötab töötukassas suur nõustaja
nimi, palun ! 19. detsember 2014 08:58
mis sa tühja juttu ajad .
mai 19. detsember 2014 08:02
Minul lõpetati arvelolek peale seda, kui ei olnud esimest korda kokkulepitud ajal kohale läinud. Keegi ei helistanud ega küsinud ka põhjust, lihtsalt saadeti teade. Nii, et valetab. Seal käimine oli tõesti väga ebameeldiv, et tekib küsimus, mis kriteeriumite alusel sinna inimesi tööle võetakse ja mis on nende ülesanne. Mul on kõrgem haridus, elan Tallinnas ja loodan leida peatselt tööd.
J 19. detsember 2014 09:03
Minul lõpetati samamoodi , kuna ei läinud ükskord kohale.(mõjuval põhjusel).Aga teadsin,et tuleb ette teatada ja seda ma ka tegin,saatsin meili peale kirja ,kuid siis saadeti hiljem kiri tagasi, et tehti otsus lõpetada arvelolek.
Morgeno 19. detsember 2014 09:36
Mul naisel oli täpselt sama teema - ei käinud ühe korra kohal ja ka lõpetati ilma iguasuguse hoiatuseta. Ei aidanud isegi pikad seletuskirjad.
GR 19. detsember 2014 08:02
Ma ei hakanud ennast isegi seal arvele võtma. Töötukassa enamus tööpakkumised Tallinnas jäävad 400 euri brutopalga juurde ?? :D Vabandage väga aga selle eest ei saa ju maksegi makstud. Müts maha nende eest, kes suudavad ennast ja oma peret ära elatada 300 euroga ;)
Mustalt saab rohkem 19. detsember 2014 08:36
Oled kuulnud mustalt makstud palgast, sularahas ? Seega saad rohkem kui 400 eur ja tööandjal ka kokkuhoid maksude pealt. Selge see ega keegi ei ela miinimum palgast ära.
jama ajad 19. detsember 2014 13:30
ükski tööpakkuja ei taha rohkem maksta, isegi min. ei taheta maksta, selle saad oma närvide arvel välja nõudes suure riiuga, kui lõpuks tööpakkuja pikalt saadad, siis nõustub.
töötaja 19. detsember 2014 08:02
Luuserid muidugi! Rääkida täna, Eestis, et tööd ei ole on sama tark jutt, et õhtule ei järgne hommik või et maakera ei pöörle. Meil on puudu pea-aegu kõikidest ametimeestest- naistest. Alates arstidest ja lõpetades koristustööde tegijate ja telefonimüüjatega. Lihtsalt ei ole võimalik, et kuude kaupa ei leia tööd. Viga saab olla ainult otsijas. Ja neile ei peaks mingit raha maksma, küll sis õigeks ajaks vestlusele jõuavad ja töökoha pärast ka elukohta on valmis vahetama! Hakaku normaalseks!
töötajale 19. detsember 2014 08:19
Elukauge jutt. Tegelikkusele vastab see, et töökoha leidmine ei ole sugugi lihtne. Pakutavad palgad ei rõõmusta ka, ehkki üle mõistuse numbrit ei küsi.
TriiN 19. detsember 2014 08:59
100% nõus töötajaga!!!
Tööd on igas Eestimaa otsas!
Olen ka ise olnud töötukassas arvel olnud, olen läbinud tänu neile kursuse. Suhtumine on igati hea olnud! Räägin Põlva osakonnast. Mitte kunagi ei ole mind mõnitatud, samas olen ka ise nendesse väga viisakalt ja sõbralikult suhtunud ( nagu ka kõikidesse teistesse inimestesse ) .
illuminados 19. detsember 2014 16:16
Kessu 19. detsember 2014 22:08
Ära ole kindel et on ikka igal pool seda tööd. Minul elab tuttav Valgamaal, linnani on 30 km , autoga ta ei sõida ja bussiliiklus on olematu. Saab kuidagi käidud Valga töötukassas, kus on suhtumine alla igasugu arvestust, muudkui ähvardatakse et võtavad töötu abiraha ära, sest inimene ei otsi tööd ja suruvad talle seda tööharjutust kus tasuta tööd peab tegema. See inimene jäi juba stressist haigeks, vererõhk tõusis ja muud igasugu jamad, aga pole normaalset arstigi...arst käib Lätist ega oska õieti eesti keeltki.
Õige , tõõtaja ! 19. detsember 2014 09:00
Ainult laisad ja rumalad ei leia Eestis tööd ! Lambad ...........
19. detsember 2014 10:01
Ehk on viga väikese palga pakkumises,millega on raske toime tulla ja ka pikkade tööpäevades
pandora 19. detsember 2014 11:28
Tööd võib olla. Lihtsalt palka pole, lollakas.
Praktiliselt igale tootele oleks turgu, kui seda ainult piisavalt odavalt müüa. Lihtsalt alla omahinna pole mõtet. Sama töötukassa miinimumpalgaliste 100km kaugusel asuvate "töökohtadega".
valetad 19. detsember 2014 13:35
esiteks, miks siis töötukassa kaudu ei otsi, seal sõimati nägu täis, miks te üldse siia tulete, teiesuguseid on palju ja pole midagi pakkuda? Teiseks CV Keskus on tööotsijate CV-sid täis, miks siis ükski tööpakkuja neid isegi ei vaata, kui suur puudus töötajatest. Kolmandaks, miks tööpakkujad ei suvatse ühelegi CV-le isegi vastata jne?
Alar-ile 19. detsember 2014 08:01
Sina ära võta kõiki ühe mõõdupuuga.

Vahur 19. detsember 2014 07:59
Hea oleks teada saada selliste ametnikest jätiste nimed! Need kes nii käituvad ja maksumaksja palgal elavad...
Kes vastutab?
Näited tundusid vägagi tõesed!!!
lugeja 19. detsember 2014 07:59
Jube küll ,milline suhtumine. Ja selliseid võetakse tööle? Need tuleks esimesena lahti lasta. Töötukassa töötaja peab ennast säästmata tööotsijaid aitama,kellel niigi raske on.Selleks ju selline asutus loodud on.
kah kogemus 19. detsember 2014 07:56
Pool aastat töötu, kord kuus tuli kohal käia. St kord kuus kuulsin: mina teid küll kuidagi töö leidmisel aidata ei saa...
Alar 19. detsember 2014 07:54
Pole mingeid töötuid , vaid on parasiidid kes tahavad riigi rahakoti peal elada ja ei viitsigi tööd teha!
Sissejuhatuseks 19. detsember 2014 08:11
läheb Alar nüüd kuhugi kaaskodanikele ohutusse kohta ja paneb ennast PÕLEMA! Nii ongi üks parasiit vähem.
Mh 19. detsember 2014 09:14
to Alar 19. detsember 2014 09:15
Alar paneb siia ilusast oma nime ja töökoha andmed, siis vaatame milline parasiit sa ise oled.
To to Alar 19. detsember 2014 17:30
Alar ütleb sulle sellepeale , KASI TÖÖLE KRDI PARASIIDIST MUIDUSÖÖJA!!!! Ainult tööpõlguritest parasiidid ei leia endale tööd ,egas need ei viitsigi tööd teha , parem maksumaksja rahakoti peal elada !
heh 19. detsember 2014 07:51
Tundub, et töötukassa teenusejuhil pole halli aimugi, mis tema alluvuses tegelikult toimub.
tegelikult on nii 19. detsember 2014 10:03
et alluvad on ikkagi oma ülemuse nägu!
Ülemused vahetuvad, 19. detsember 2014 13:39
aga klienditeenindajad jäävad, pealegi on nad erinevad, on ka normaalseid, kelle nägu siis, või ülemused kahe näoga?
em 19. detsember 2014 07:46
Meie kortermajas elab pks töötukassa töötaja. Ei ole tigedamat inimest ma enne näinud. Kogu aeg on vingus nägu ja mitte kellelegi majast tere ei ütle. Isegi väikestele lastele, kes püüdlikult kõiki täiskasvanuid tervitavad. No sellise inimese vastuvõtul oletegi vist käinud. Kahju! :(
Latt on aetud liiga kõrgele 19. detsember 2014 07:43
Tööd on pakkuda küll ja vajatakse lihttöölisi. Probleem aga tahetakse muinasjutulisi palku ja põhjuseks haridus. Olen kõrgharidusega ja ei saa töötada klienditeenindajana jne.
19. detsember 2014 08:17
saan ikka. ma võin kõrgema haridusega klienditeenindaja olla, kui tööandja mulle minu haridusele vastavat palka maksab. miks mitte? kes keelab. aga see on tööandja probleem, et ta mind haritud inimest tööle ei võta. üks põhjus kindlasti ka see, et ma olen temast targem ;)
oma silm 19. detsember 2014 08:37
Kui sa ei saa tänu oma haridusele tööd ega palka, siis pole see haridus midagi väärt. Oskustöölised teenivad praegu keskeriharidusega paartuhat eurot ja neid otsitakse tikutulega. Filoloogide ja muu sellise kambaga pole aga firmadel midagi teha. Turg paneb palka paika ja kui palk ei meeldi, siis järelikult saab inimene kuidagi ka ilma palgata elatud. Ükski töö pole igavene. Probleem on selles, et kui võtad vastu alla kvalifikatsiooni töö, siis täna ei ole sa enam töötukassas töötu, kuigi statistiliselt oled töötu edasi. Töötukassal soovitaks võtta kasutusele ajutise töökoha mõiste - kui see on pakkuda, siis inimene peab selle vastu võtma kasvõi 4 kuuks, aga töötu seisundit ei kaota, pärast 4 kuud saab hüvitist edasi ja iga kuu jätkuvad kvalifikatsioonile vastava töö otsingud. Riik hüvitab siis vaid selle vahe, mis on tema hüvitis suurem ajutise töökoha palgast.
Vana Koer 19. detsember 2014 08:51
Tööandja maksab Sulle palka vastavalt Sinu haridusele vastavas valdkonnas. Kui Sul on "elukestva õppe" baasil omandatud mõttetu baka haridus, mida Sa siis tahad? Mine tööta õpitud erialal! Ah tööd seal pole? Muidugi, see ju selline filosoofiline eriala, selle omajad töötavad riigiametites, seal aga kõik kohad täis...
siil 19. detsember 2014 10:05
vot sellise üleoleva suhtumisega inimest ei võtaks ma iial tööle. isegi klienditeenindajaks mitte.
19. detsember 2014 12:29
no 19. detsember 2014 08:20
See nüüd küll mingi vabandus pole,et kõrgharidus omandatud.Raha tahad,tuleb ka tööd teha,maksud vaja ju maksta ja sööma peab ka midagi.kui on võimalus kodus kükitada,istu edasi,sinu probleem.
19. detsember 2014 07:42
kogemust aasta töötuna.
iga kuu käisin kohal. küsiti, kas olen midagi leidnud, ei olnud, pandi uus aeg paika. mõnikord pakuti ka mingit kohta. küsiti, mis takistab töö leidmist, kas soovin koolitust. soovisin, aga sellist koolitust jälle ei pakutud jne.
samas ei saanud ma kunagi sõimata. ei vaadatud halva pilguga. saadi aru, et olen enamuste töökohate jaoks üle kvalifitseeritud tööjõud. kui nõutakse algharidust aga mul on kõrgem, siis mind sinna tõesti tööle ei võeta. sest minu palgasoov tuleb ka minu hairusest. paraku nii ta on. sellepärast ma töötu olingi, et ma julgesin avalduses oma palga soovi ka ära näidata. aga miks ma peaks oma soove häbenema?
kõrgharitud 19. detsember 2014 08:19
Ja aasta otsa töötu. Millest siis elad? Kas haridus toidab või teeks mingit lihtsamat tööd ja siis otsiks edasi haridusele vastavat. Mida kauem oma hariduse otsas kodus istud,seda raskem sul tööd saada!
Reaalsus 19. detsember 2014 09:20
Kõrgharidus on tegelikult põhjalikum kutseharidus! Kui kodus istud juba 1-2.a. on õpitud suht ununenud ja tööl olles paistad üsna lammas välja.
kirjapildist 19. detsember 2014 08:55
näha jah. Sinu hairusest võib tõesti järeldada, et oled vähemalt 3x kõrgemat palka väärt!!!
kah kõrgharitud 19. detsember 2014 09:16
Sul on palk silmas ja pind perses!?
Taat 19. detsember 2014 09:35
Oli ikka "kasu" küll.Hakkasid ettevõtjaks.Muidu oleks siiani töötukassas närve rikkunud.
19. detsember 2014 12:28
õhtulehe kommentaariumist otsid midagi või?
ja jah 19. detsember 2014 13:44
kui on kõrgharidus, siis peab ju kodus magamise eest ka kõrget palka maksma, sest sul ju see haridus? Või tuleks palka maksta ikka konkreetse töö eest, haritud inimene peaks sellest aru saama?

endine töötu 19. detsember 2014 07:37
olin ka mina töötu ja pidin käima töötukassas kohal oma nägu näitamas. Mitte mingit kasu töötukassast mulle polnud, mitte ainsamatki töökohta ei pakutud ega saanud ma sealt ühtki kasulikku nõuannet. Nendest polnd mingit kasu. Paar nende töötajat käitusid ülbelt, üleolevalt ja sigatsevalt. Töötukassast on jäänud mulle väga halb mulje, nad ei abista hätta sattunud inimesi. Leidsin ise väljapääsu, hakkasin ettevõtjaks, ilma töötukassa kursuseta ja ilma nende rahalise abita. Töötute üle arvestust pidada saaks sadu kordi odavamalt, Arvan, et töötukassa on äärmiselt madala efektiivsusega töötav organisatsioon.
ma ka 19. detsember 2014 08:35
Minul oli täpselt samamoodi. Käisin muudkui töötukassas kohal, konsultant küsis, et kas olen midagi erialast tööd leidnud. Vastasin, et ei. Tema vaatas siis tööpakkumisi ja ütles, et ega ei ole jah praegu midagi pakkuda (mida ma teadsin juba niigi, kuna olin päevast-päeva samu portaale vahtinud). Ja siis kui mu kodukohas tuli kolm erialast töökuulutust, siis töötukassa neid mulle küll ei edastanud, kuigi esimesel konsultatsioonil räägiti mulle, et kui tuleb erialane töö pakkumine, siis nad edastavad selle mulle meilile. Kasu neist pole seal midagi, ise peab tööd otsima ja uurima. Muidu jäädki töötuks. Ainus kasu, mis ma seal sain oli haigekassa.
Taat 19. detsember 2014 09:33
Oli ikka "kasu" küll.Hakkasid ettevõtjaks.Muidu oleks siiani töötukassas närve rikkunud.
Õige jutt 19. detsember 2014 07:37
Tegelikult peaks selles Töötukassas tegema tõsise reivisjoni. Seal töötavad ikka väga ülbed inimesed. Üks inimeste alandamine ja mõnitamine ainult käib. Need kes tahavad Töötukassaga suhelda peavad ikka väga kõva närvikavaga inimesed olema. Seal mitte ei aidata sind vaid võetakse igasugune tööotsimise isu ära. juhid võiksid peeglisse vaadata ja kui ei suuda midagi muuta siis laskma seda teistel teha.
saunamees 19. detsember 2014 08:13
ees ootab aeg mil kindlalt nõrgem pool on sunnitud tõestamas käima et viimastki senti ära ei võetaks -praegused töövõimetustoetuse saajad- ei tea mis selles bürokraatiamasinas nendega juhtuma hakkab.arvata on et ilma rahata jäetute hulk võrreldes tervete tööotsiatega on . aga see reformi eesmärk ju ongi...kordades suurem...
TO VANA KOER 19. detsember 2014 07:31
See ju eesti riik, uppuja päästmine uppuja asi, töötukassa raha on riigieelarve osa mitte tööhõive arendamiseks....igatahes väga hapu olukord ilusaks seda nimetada ei saa...OÜ lood ära - maksu peab ka maksma hakkama jõudu tööle....
Vana Koer 19. detsember 2014 08:45
Selle riigi oleme me 23 a jooksul ise kujundanud. Kui me ta'ga rahul ei ole, on meil põhjust endalt põhjusi küsida.
Loomulikult on uppuja päästmine uppuja asi! Miks me tahame sotsialismii? Ja kui tahame, siis miks me seda loonud pole?
Pole majanduslikult nii kasuliku institutsiooni kui osaühing Eesti Vabariigis
to vana koer 19. detsember 2014 10:29
ei ole me siin ise midagi loonud. Meie eest on rääkinud 101 riigikoguliiget, kes millegi pärast ei ole seda riiki eduteele tüürinud. (Loe: seadustega saab asja väga hästi suunata) Ilselt on paljudel seal mingi seletamatu omakasu mängus, mis on eestis palkasid madalal hoidnud ja maksud kõrged. Mõtle selle peale...
... 19. detsember 2014 07:30
Olen ise pealt näinud, kuidas üks tüdruk läks teenindaja juurde. Peale dokumendi andmist olid konsultandi esimesed sõnad talle, 2 kuud olete juba töötu, et kuidas Te ei leia. Ma ei tee nalja vaid nii need täpselt oligi. Kui Te neid töötuid hoida ei taha pange see putka seal kinni ja ongi korras, milleks siis üldse need teenused loodud on seal kui peale esimest kuud tahetakse juba nn. välja tõsta.
mõtiskleb 19. detsember 2014 12:54
Eks see "teenus" ongi loodud nende ametnike jaoks - "tagumiku soojendamiseks" ja mittemillegi eest palga saamiseks...
Kristel 20. detsember 2014 00:09
Öelge üks maakond, kus poleks suurettevõtet, kus pidevalt töötajaid puudu? Pole sellist, ka Võrus mitte!!! Kui inimesed on läinud nii mugavaks, et saab ka muidu ja 500euri peale naeravad või puhast pakkija tööd raskeks peavad on absurdne olukord+vajalikud tööriided-näiteke müüjana töötades, pead miskit viisakat selga enamjaolt ise leidma.
Las otsivad tööd mujalt 19. detsember 2014 07:24
Marina Radik vastutab ja tuleb lahti lasta oma ametikohalt!
Samamoodi ka need konsultandid, kelle vastu on esitatud pretensioone.
Vana Koer 19. detsember 2014 07:23
Selleks, et mitte tunda end luuserina, on arukas oma oskused rakendada oma isiklikusse ettevõttesse. Osaühingu asutamine on lihtne ja praktiliselt tasuta: https://www.eesti.ee/est/osauhing/
Geniaalne 19. detsember 2014 07:44
Lood osaühingu ja raha hakkab taevast sadama.
Kõigepealt on vaja toodet/teenust, millega turule minna. Toodet/teenust, mida turg paksult täis ei ole.
OÜ asutamine 185 eurot sentidega... Töötul ei pruugi sellist vaba raha olemas olla.
Vana Koer 19. detsember 2014 08:41
Osaühingu loomisega ei hakka raha taevast sadama, vaid ilmneb sinu oskuste väärtus:
- kui oled väärt spetsialist, suudad oma oskusi viia vajajatele ning kasvatada ka oma mainet;
- kui oled oma olemuselt ajudeta liinitööline ehk pööbel, siis ongi see elusaatus kehvapoolne.
Kui teenusepakkujaid on palju, selekteerib turg parimad ja tagab neile teenistuse, viletsamad peavad endale teise karjamaa otsima.
OÜ asutamiseks on võimalik taotleda stardiraha, on olemas sõbrad, sugulased... Kui keegi ei taha raha laenata, siis on laenusoovija enda (usaldus)väärsust juba piisavalt kahjustanud.
kuule ajudega, 19. detsember 2014 13:50
kui on kõrgaeg majanduses, on palju firmasid, kellel kliendid, aga tuleb langus, lähevad paljud pankrotti, milles siis küsimus, kuhu kadusid oskused? Kui tuled mulle rämpsu kaela määrima, siis see ei õnnestu, ole nii osav, kui tahes.
UHUU! 19. detsember 2014 08:46
Kõikseemees ettevõtjaks! Ei oma nagu ettekujutust...
Mõtle enne ka, mis suust välja ajad!