Maailm

NASA endine töötaja: "Nägin 1979. aastal Marsil inimesi." (61)

Õhtuleht.ee, 18. detsember 2014 07:00
Mars.Foto: AFP / Scanpix
Vandenõuteooriatele spetsialiseerunud USA raadiojaamale Coast to Coast AM helistas eelmisel kuul end Jackie’ks nimetanud naine. Ta väitis tuntud vandenõuteoreetikule John Learile, et töötas 1970. aastatel tehnikuna USA kosmoseagentuuris NASA ja nägi 1979. aastal Marsil kahte skafandris meest kõndimas.

Teatavasti maandas USA kosmoseagentuur 1976. aastal Marsil kaks uurimissondi, mis töötasid seal mitu aastat. Jackie kirjeldas John Learile, et jälgis ühel õhtul koos kuue kolleegiga monitorilt Marsilt vahendatud otseülekannet ning ootamatult nägid nad uurimissondide lähedal kaht meest. Vaevalt said nad imestust avaldada, kui ülemus lülitas monitorid välja.

Tormasime seejärel üles ning tagasi meid hiljem enam ei lubatud. Uks jäi lihtsalt suletuks.

John Lear kuulas Jackie pihtimust suure huviga. Lear, kes on varem töötanud USA luure keskagentuuri CIA teenistuses piloodina, usub, et NASA saatis juba 1966. aastal Marsile inimesed, kes asutasid seal salajase koloonia. Praeguseks on nad teinud läbi sellise arengu, et neile piisab elamiseks Marsi hõredast õhust.

USA kosmoseagentuur eitas Jackie juttu. Ka tuntud ufouurija Nigel Watson kahtleb Jackie’s. "Teatavasti ei saatnud Vikingi sondid Marsilt Maale otsepilti," ütles ta ajalehele Daily Mail.

Watson lisas, et seni, kuni Jackie jääb anonüümseks, on võimatu teada saada, kas ta üldse kunagi on olnud NASA teenistuses.

Samal teemal

20.04.2016
VANDENÕUTEOREETIKUD: "käsi" Marsil kuulub tuumasõjas hukkunud tulnukale
21.03.2015
Seitse kehva põhjendust, miks me pole ikka veel tulnukaid kohanud
18.12.2014
USA kosmoseagentuur NASA: Marsil võib tõepoolest olla elu
11.12.2014
NASA: asteroid 2014 UR116 ei ole ohtlik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee