Kommentaar

Tiit Made | Ärgake, läänemaad! (38)

Tiit Made, 20. Augusti Klubi liige, 17. detsember 2014, 17:27
Foto: KALEV LILLEORG
Venemaa juhid on oma agressiivse poliitikaga suutnud lühikese ajaga manööverdada riigi isolatsiooni. Venemaa president ei pääse eriti reisima, isegi kui tahaks sulistada soojas vees ja käia tiigrijahil. Pole jäänud palju riike, kus ta on külalisena oodatud.Kremli propagandistlik valetamistaktika, mis läänes nii kaua ja nii hästi peale läks, on hakanud veerema tühikäigul. Õige hulluks on aga läinud Venemaa majandusseis. Sõjapidamiseks kipub raha nappima, sõjaväelastele ega lojaalsetele kaaslastele ei saa enam palka maksta. Tuleb piirata senist pillavat ja ambitsioonikat rublalaristamist. Rubla on lühikese ajaga muutunud kehvakeseks maksevahendiks.


Loeb vaid nafta


Laulame seda laulu jälle


Mitmekümneaastane lootus, et Venemaa on muutunud demokraatlikuks, varises kokku. Tundub, et taas on aktuaalne ja vägagi laulmiskõlblik omaaegne innustav laul "Ärgake, Baltimaad, Leedumaa, Lätimaa, Eestimaa". See loodi Nõukogude Venemaa vastase Balti keti jaoks ja lauldi kolmes keeles, kus eestikeelset osa esitas Tarmo Pihlap.
Nüüd tuleks vaid pisut sõnu kohendada, pidades silmas lääneriikide võitlust pealetungiva Vene imperialismi ohuga. Uues redaktsioonis võiks kõlada üleskutse nii: „Ärgake, läänemaad, Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa!". Sir Elton John võiks olla esitaja Inglismaa poolt, Nina Hagen Saksamaalt ja Christophe Maé Prantsusmaalt. Esiettekanne võiks olla Euroopa Parlamendi ees. Tõsi, ärkamise märke küll on, kuid nii mõnigi hõõrub veel uneseguseid silmi ja mitmel on need nii rähmased, et pilt jätkuvalt ähmane.

38 KOMMENTAARI

k
Kui 23. detsember 2014, 18:54
USA laamendab Afganistanis, Iraagis või mujal, on kõik OK. Kui Venemaa laamendab, siis on oi-oi milline õudus. Kas sellise debiilse jutu peale endal paha ei hakka?
e
ene 20. detsember 2014, 21:35
Made Madeks, aga USA püüab ehk maailmale heastada seda, mida tegi mõnikümmend aastat tagasi -USA oli ju see, kelle pärast venelane sõja võitis! Ilma USA abita oleks Putja kremli tornist kõiki oma valdusi näha saanud palja silmaga.
Loe kõiki (38)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee