Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 17. detsember 2014 13:35
Rubla kursi langemine ja Ukraina kriis mõjutavad dramaatiliselt toiduhindu Venemaal, kui keskeltläbi on toidukaubad kallinenud 70 protsendi võrra.

Augustist detsembrini on kallinenud kohupiim, sealiha, tee ja riis kuni viis protsenti. Kala ja kana hinnatõus jääb kümne protsendi ümber ning Venemaal populaarne tatar kallines 76,1 protsenti, vahendab Iltalehti.

Tõusnud on ka piimatoodete hinnad, probleeme esineb tihti tarnega. Kuigi riik abistab piimatootjaid, ei suudeta täita nõudlust. Enne sanktsioonide kehtestamist tuli näiteks 50 protsenti juustust välisturult.

Kauplustelgi ei lähe kõige paremini, kui rubla nõrgenemise tõttu tõstetakse kaupade hinda, sageli esineb ka klientide petmist. Gazeta-ru andmetel on paljud kauplused pannud välja hinnasildid, kus toote hind eurodes ja dollarites, mitte rublades. See pole aga lubatud ning tihti selgub kassas, et toode maksab rohkem kui sildil kirjas. Enda kaitseks ütlevad ettevõtted, et hinnad muutuvad nii kiiresti, et neil ei ole aega silte pidevalt muuta.

Samal teemal

Kommentaarid  (39)

totu 18. detsember 2014 10:46
Kõik see esmapilgul tsirkusena tunduv jant,mis tegelikult on terve vene rahva tragöödia,mida juhitakse Kremlist,mõjutab esmaselt vähekindlustatud inimesi,peresid,nagu maailmas kombeks on.Ja paratamatult hakkab kahju inimestest,kes saabuvaid jõule tahes-tahtmata PEAVAD vastu võtma puuduses,ebakindluses tuleviku suhtes.Küsimus on,millal vene kodanikud ka aduvad,kes tegelikult selle triangli taga on.
Jopski 17. detsember 2014 22:59
Putin lubas ju kõik maha lasta, kes toidu hinda tõstavad, nüüd pohhui.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS