1996. aastal Eesti muusikataevasse lennanud a capella poistebänd Rumal Noorkuu on taas meedia huviorbiidis. Segaduse algatas Henrik Raave, kes 21. augustil saatis bändi tegevuse lõppemise kohta pressiteate ja andis Õhtulehele intervjuu. Raave väitel lõpetab Rumal Noorkuu igasuguse tegevuse kontserdiga 28. augustil Pärnu rannas. Samas (eilses Õhtulehes) teatab ta, et loomulikult jääb ära ka varem kavandatud esinemine Ameerika Ühendriikides Washingtonis Kapitooliumi nõlval.

Kui Sõnumileht eile Henrik Raavelt lisakommentaari palus, ei õnnestunud noorelt moosekandilt konkreetset vastust saada. “Kindel on, et Rumal Noorkuu Ameerikasse ei sõida, aga mis sellest reisist üldse saab, ei oska ma öelda,” teatas Raave.

Bändi laialiminekut põhjendas laulupoiss asjaoluga, et koos musitseerimine ei pakkuvat enam loomingulist rahuldust.

Martti Meumers teisel arvamusel

Vokaalansambli liige Martti Meumers omakorda ütles Sõnumilehele, et bänd ei lagune, vaid Henrik Raave lahkub. Põhjenduseks tõi Meumers Raave suutmatuse Tartus proovis käia.

“Tal on nii suur ego, mis ei saa lubada enda bändist välja viskamist,” vangutas Martti pead. “Väga kurb, et ma pean ajakirjandusele Henrikust niisugust asja rääkima..., aga kui inimene on niivõrd nahaalne! Kui ajakirjanduses on jäänud mulje, et Raave on ansambli juhtfiguur ja paratamatu liige, siis tegelikult pole see nii. Meil on Tartus uus viieliikmeline koosseis ja me jätkame stiilipuhta a capella ansamblina Noorkuu nime all. Ja Ameerika reis toimub igal juhul,” oli Meumers konkreetne.

Samas kinnitas Martti, et koostöö helilooja Ivar Mustaga jätkub. “Ta on parim helilooja ja produtsent, kellega töötada.”

“Mina tean sellest kõigest veel vähem kui teie,” ütles Must telefoni teel. “Ma lugesin hommikul lehte, see on kõik.”

Kommertsist kunstini

Martti Meumersi sõnul läks Rumala Noorkuu repertuaar viimasel ajal liialt kommertslikuks, mis ei pakkunud enam loomingulist rahuldust. Väike rahulolematuseuss sündis bändis umbes aasta eest, kui Henrik Tallinna kolis.

“Ta ei saanud Tartus proovides käia. Iga päev tööl, siis veel naine ja varsti sündiv laps. Loomulikult võtab see oma aja. Aga siis peab valima, kas perekond ja töö või laulmine. See on loomulik, et bänd areneb ja muutub. Kahju ainult, et Raave pole oma kibestumist suutnud endale hoida ja arvab, et tema lahkumisega on ka bändil lõpp,” räägib Meumers.

Viimane ühine esinemine 28. augustil Pärnus siiski toimub.

Uus Noorkuu

Viieliikmeline Noorkuu teeb proove kolmneli korda nädalas ning kõlab Meumersi sõnul paremini kui Rumal Noorkuu algusaastail.

“Viie häälega on muusikaliseid võimalusi meeletult rohkem, selle koosseisuga saab laulda repertuaari klassikast rokini.”

Esimest korda esines viieliikmeline Noorkuu eelmise aasta sügisel Tartus Raimond Valgre muusikafestivalil, kus võideti Grand Prix.

Kui sai selgeks, et Henrikul pole aega edasisi proove teha, arvati heaks bändi muuta. Suvel on uue koosseisuga Noorkuu kaks kuud usinalt proove teinud ning pärast USA-missiooni peaksid uued laulud kõlama sügisel ka telejaamade muusikasaadetes.

Kolm uut liiget leiti Tartu Karlova Gümnaasiumi aasta nooremast lennust ning uuenenud bändi koosseisu kuuluvad Martti Meumers, Rein Kahro, Ilmar Madisson, Valmar Saar ja Virgo Tulit.

Niisiiis on ühel bändil kriips peal, et teha teed teisele. “See rumaluse pool on seljataha jäänud. Edasi oleme lihtsalt Noorkuu,” ütles Meumers.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis