Foto: Kuvatõmmis/nytimes.com
Õhtuleht.ee 17. detsember 2014 11:18
Ööl vastu teisipäeva Austraalias Sydneys pantvangikriisi jäädvustanud Joosep Martinsoni fotod ilmusid muuhulgas nii The New York Timesi, Financial Posti, Toronto Stari, The Wall Street Journali kui ka Die Welti esikaanel.

Fotoagentuurile Getty Images pilte tegema sõitnud Joosep Martinson jõudis saatusliku šokolaadikohviku juurde kohaliku aja järgi kell 12 öösel, mil sündmuspaigal valitses veel vaikus. "Eririietes politseinikud valvasid seda nurgapealset tänavat, kus kohvik asub. Nad vahetasid valvekorda iga 15-20 minuti tagant ja see oli kahe tunni jooksul ainus liikumine," rääkis Martinson eile Õhtulehele antud intervjuus.

"Ühel hetkel pani seitse pantvangi täie spurdiga sealt kohviku uksest välja ja siis hakkas kohe sagimine pihta: pommiülikonnas tegelane tekkis sinna, politseinikke ja asjapulki hakkas juurde tulema. Valgusgranaate hakati kohvikusse sisse loopima ja püssitoru pandi uksevahelt sisse – hakkas kõvem täristamine, mis kestis umbes viis minutit," meenutas Martinson, kes seisis kaameraga sündmuskohast umbes 100 meetri kaugusel ja sai seetõttu juhtunust parimaid tabamusi.

Esmaspäeval tabas Austraalia suurimat linna Sydneyt šokk – islamiäärmuslane Man Haron Monis võttis kohalikus šokolaadikohvikus pantvangi 17 inimest, kellest kaks hukkus. Tulevahetuses politseiga sai surma ka terrorist ise. Lisaks sai tulevahetuses haavata veel viis inimest.