Eesti uudised

Tubli tulemus! Toidupanga toidukogumispäevade tulemus oli rekordiline (3)

Õhtuleht.ee, 17. detsember 2014, 10:27
Toidupanga juhataja Piet Boerefijn Foto: ARNO SAAR
Möödunud nädalavahetusel toimunud jõulukuise toidukogumisaktsiooniga koguti toimetuleku­raskustes perede aitamiseks ühtekokku 61 999 ühikut toidukaupa. Seda kasutatakse pühade eel jagatavate toiduabipakkide komplekteerimiseks.

„Jah, see on meie jaoks lausa supertulemus! Suur tänu kõikidele vabatahtlikele, kes aitasid seda teha!" rõõmustab Toidupanga juht Piet Boerefijn kordaläinud kampaania üle. „Tegelikult tähendab see, et kahe päevaga on inimesed meile teinud vähemalt 62 000 euro suuruse annetuse ja see on eelmise aasta detsembris toimunud toidukogumispäevade tulemusest tervelt kolmandiku võrra parem."

Suurim kogus linnade lõikes annetati tavapäraselt pealinna kauplustes – kuue osalenud kaupluse peale kokku 19 861 ühikut toidukaupa. Samuti on põhjust ülirahul olla Tartu Toidupangal, kus viie kaupluse peale koguti 11 520 ühikut. Pärnus toimus toidukogumine neljas kaupluses ja tulemuseks 6825, kusjuures väga heaks üllatajaks sai Pärnu Kaubamajaka Rimi, kus kliendid andsid kohalikule toidupangale 3447 erinevat toodet. Kõige suurem kogus – 4571 ühikut – tuli sel korral Tallinna Kristiine Prismast. Väiksemates linnades ning ka väiksemates kauplustes, kus liigub vähem rahvast, võib toidukogumise tulemus olla vaid mõnisada ühikut, samas on oma kõhu kõrvalt tehtud heategu alati tänu ja äramainimist väärt. 

Toidukogumispäevadel osalesid kokku 34 kauplust 17-s erinevas linnas üle Eesti. 

Jõulude lähenemist oli märgata ka annetatud kaubagruppe vaadates. Sel korra oli kõige enam maiustusi (kokku 16 125 toodet). Tavapäraselt annetate lahkelt ka makarone (10 541) ja erinevaid konserve (9007) ja erinevaid kuivaineid (8848). 

Sel aastal jagavad toidupangad jõulude eel taas erikoguse toiduabi, kokku umbes 3000-le perele.

Toidupank tänab südamest kõiki, kes ei pidanud paljuks toidukogumispäevadel kaupa annetada. Samuti tänavad piirkondlikud toidupangad kõiki kampaanias osalenud kauplusi ja vabatahtlikke. Samuti tänatakse kõiki partnerorganisatsioone ja ettevõtteid, mis aitasid vabatahtlike leidmisel või kust ise oma meeskonnaga appi tuldi.

Järgmised toidukogumispäevad on kevadel. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee