Eesti uudised

Linn ei avalikusta, palju on Stolitsa reklaamiga Keskerakonda rahastatud 

Siim Randla, 17. detsember 2014 07:00
AUS AJALEHT: Stolitsa reklaam pealinna trammil. Foto: Erakogu
Tallinna linnavolinik Hanno Matto palus linnapea Edgar Savisaarel avalikustada reklaamisummad, mis on saadud Keskerakonna kaubamärgi Столица reklaamimisega ühistranspordi veeremil mullu ja tänavu, mida linnavalitsus aga ei avalikusta.

Tallinna ühistranspordi veeremil on reklaamitud Stolitsa (originaal Столица), millele on lisatud kujunduselement "EI OLE ÄRAOSTETAV".

Patendiameti kaubamärkide registris on Столица omanikuks märgitud Eesti Keskerakond. Stolitsa tuntuse kasvust saadav tulu jääb kaubamärgi omanikule, kulud aga kannab Tallinna maksumaksja, ütleb linna volikogu revisjonikomisjoni esimees Hanno Matto.

Ta palus Savisaarel avalikustada, millises summas on AS Tallinna Ühistransport müünud 2013. ja 2014. reklaampindu Столица eksponeerimiseks ja avalikustada linna reklaamimaksu tulud.

Vastuseks teatab Savisaar, et konkreetse isiku poolt tasutud reklaamimaksu suuruse avalikustamisel on maksuhaldur kohustatud vastavalt maksukorralduse seadusele hoidma saladuses maksukohuslast puudutavat teavet.

Ka märgib Savisaar, et linnavalitsusel pole teavet, mitmel ühistranspordivahendil eksponeeriti kaubamärki, ja palus pöörduda ASi Tallinna linnatransport poole. Ka palub Savisaar küsimustega pöörduda Keskerakonna poole, mille juht ta ise on, ütleb Matto.

Samal teemal

22.11.2014
Noortekogu pole bussireklaamiga seadust rikkunud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee