Valimised

REFORMIERAKOND SAVISAARE PROMOVIDEOST: valimiskampaania sponsor on maksumaksja (71)

Siim Randla, 17. detsember 2014, 07:00
Foto: Keskerakond
Pressinõukogu arutas Keskerakonna kaebust Õhtulehes 17. detsembril 2014 ilmunud artikli "Reformierakond Savisaare promovideost: valimiskampaania sponsor on maksumaksja" peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

Tundub, et Keskerakonnale on saanud iseenesestmõistetavaks, et erakonna valimiskampaania peasponsoriks on Tallinna maksumaksjad, leiab Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak, kommenteerides Edgar Savisaare promovideot Martin Luther Kingi, John F. Kennedy ja Ronald Reagani taustal. Keskerakonna pressisekretär Taavi Pukk kinnitab, et antud reklaamvideo tootmise ja levitamise eest tasub Keskerakond ja Tallinna linnaga pole sel videol mingit rahalist seost.

Samal teemal

"Viimasel ajal ei lähe päevagi, kui saame lugeda mõnest keskerakondlikust linnajuhist, kes pealinlaste raha kasutab oma valimiskampaaniaks – selline käitumine on korruptiivne ja vale," räägib Õnne Pillak.

"Tallinna maksumaksja raha peab minema inimeste elukeskkonna paremaks muutmiseks, mitte Savisaare valimiskampaania kinnimaksmiseks. Linnapea, kelle juhitav linn on pime, auklik ja korruptsioonihõnguline, ei ole kindlasti kangelane ning kulutada hulk raha enese reklaamimiseks sellisel kujul on taaskord üks antikangelaslik tegu."

Videos on Savisaar ennast videotöötluse abil kleepinud poliitikute ajalooliste kõnede taustale, vahendab Delfi. USA endisele presidendile Ronald Reaganile teeb ta videos lausa sarvi oma keskerakondliku võidumärgiga.

Kui Savisaare Supermaniks kehastumise videotervituse eest maksis tõepoolest linnavalitsus 35 000 eurot, siis teatab Raepress, et 22. detsemrbil toimuva üritusega seotud kulud katab linnavalitsuse teada Keskerakond.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee