Kodu

Vabalangusse läinud rubla ähvardab paljud venemaalased kodutuks jätta (49)

Õhtuleht.ee, 16. detsember 2014 20:41
Foto: AP / Scanpix
Vabalangusse läinud rubla on seadnud löögi alla paljude vene inimeste kodud, kuna kinnisvara ostmiseks võetud dollari- või eurolaene on järjest raskem teenindada.

Paljud venemaalased on võtnud kinnisvara ostuks laenu dollarites ja eurodes, kuid paraku on rubla teinud aastaga läbi uskumatu kukkumise, mistõttu nende laenude tagasimaksmine on läinud kordades kallimaks, kirjutas Moscow Times.

Kui käesoleva aasta alguses maksis dollar 33 rubla, siis tänase päeva lõpus maksis dollar juba 68 rubla.

Väljaandega rääkinud Jelena Lebedenko ütles, et tema igakuine laenu tagasimakse on aasta jooksul kasvanud 40 000 rublalt 90 000 rublani.

"Ma ei taha jääda katuseta peakohal ega lõpetada pankrotiga ja nõuame valitsuselt, et me saaksime laenu tagasi maksta selle kursiga, mis kehtis laenulepingu allakirjutamise hetkel,“ rääkis ta.

Reklaamifirmas töötav Irina lisas, et kui ta laenu võttis, oli tema kuupalk 70 000 rubla, kuid nüüd on igakuine laenu tagasimakse kasvanud juba 85 000 rublani.

Möödunud reedel korraldasid sadakond laenulõksu jäänud inimest Moskva südalinnas meeleavalduse, kus nõudsid valitsuselt abi. Meeleavaldusel süüdistasid nad Venemaa keskpanka ja valitsust, kuid ühtegi paha sõna ei jätkunud Vladimir Putinile, kes naudib jätkuvalt Krimmi okupeerimise järel ülisuurt populaarsust.

Samal teemal

17.12.2014
Venemaal kallinenud toit kuni 70 protsenti, poed petavad kliente
17.12.2014
Kes võidavad rubla kukkumise ajal Venemaa kinnisvaraäris?
17.12.2014
Tõsine paanika Venemaal: rubla kurss on vabalanguses
16.12.2014
Analüütikute hinnangul puudub Venemaa keskpangal rubla ravimiseks tõhus ravim