Venemaa peaministri Dmitri Medvedevi (keskel) residentsis Gorkis toimus 16. detsembril nõupidamine rubla languse peatamise teemal.Foto: RIA NOVOSTI / Reuters / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 16. detsember 2014 20:36
Analüütikute hinnangul ei ole Venemaa keskpangal tõhusat rohtu rubla ravimiseks. Üheks drastilisemaks sammuks oleks piirata valuuta liikumist ja takistada selle vahetust.

Täna õhtul Venemaa peaministri Dmitri Medvedevi residentsis toimunud nõupidamisel otsustati aga, et Venemaa võimud ei hakka eksportijaid sundima valuutatulusid rubladeks vahetama ning valuutamüüja tühja koha paanilisse pikeesse läinud turul täidab riigi keskpank, vahendab ERR-i uudisteportaal Interfaksi.

Rubla sööstlanguse peatamiseks tõstis Venemaa keskpank ööl vastu tänast baasintressimäära 10,5-lt protsendilt 17-le, millest oli abi vaid mõneks tunniks - siis hakkas rubla langema veel kiiremini kui eile, jõudes juba 100 rublani euro eest.

Kõrge intressimäär on lisakoorem majandusarengule, sest pärsib investeerimisvõimalusi, mis valuuta kiire nõrgenemise tõttu niigi kehvad on, sest kõik sisseostetavad kaubad lähevad kallimaks.

Samal teemal

Kommentaarid  (11)

mäh? 17. detsember 2014 09:50
Kuidas ei ole? Aga tuumaraketid? Lollid eurooplased ja ameeriklased justkui oleks ära unustanud mis juhtub, kui rott nurka surutakse. Las ma tuletan meelde - ta ründab! Ja just nii saabki juhtuma. Kui kõik muud vahendid on ära proovitud, hakkab Putin rakette pilduma. Nii samamoodi nagu USA-gi. Kui USA majandus on krahhi äärel, siis alustatakse taas uus sõda, pommitatakse uus riik maatasa ja elu läheb edasi. Neile kes Venemaa hetkeolukorra üle hõiskavad ja olukorra väljapääsmatuse mantrat kordvad tahaks meenutada USA välisvõlga. Mis te arvate, et USA kavatseb seda kunagi ära maksta? Ei iial! Ja kui keegi liiga valjult nõudma hakkab, saab ta rahustuseks oma rannikuvetesse paar Sam'i lennukikandjat. Naerge, naerge. Aga mul on tunne, et Putin irivitab veidi hiljem.
totu 17. detsember 2014 06:39
On-ei ole.Mine poodi,osta apelsin.Pigista.Veel pigista.Kääna,vääna,siis pisut raputa,pisut veel pigista.Ja siis vaata,mis kollasest,ilusast,maitsvast apelsinist järele on jäänud.Vene ruubel pole aga apelsin,nii et pigista,veel pigista jne.Ja samuti vaata.Lõpuni on veel tibake aega ja pigistamist.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS