Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | Magnus Pehrsson: Eesti koondise peamine probleem on kehv füüsis! (1)

Merili Luuk, 17. detsember 2014 07:01
(Video on inglise keeles ja subtiitriteta!)Foto: Viljar Voog
Kuigi Eesti jalgpallikoondisel on aasta viimane kohtumine 2022. aasta MMi korraldajamaa Katariga veel pidamata, võttis peatreener Magnus Pehrsson aasta kokku.

Rootslane tõi välja, et kuigi kaitsetöö on oluliselt paranenud – ning seda eriti tänu Norra, Stavangeri Vikingisse siirdunud Karol Metsale – on väravatelöömine eelmise aastaga võrreldes siiski negatiivsem (eelmisel aastal lõid Sinisärgid mängu kohta ühe, sel aastal 0,62 väravat).

Samal teemal

Mis mängupildist ka lähtunud – peamiseks probleemiks on momentide loomine ning eriti standardolukordade lahendamine. „Meil pole praegu mängijaid, kes saaksid pidevalt mänguaega ja seetõttu pole nende füüsiline tase piisavalt hea. Me pole agressiivne meeskond, kuid tahaksime seda olla. Praeguse mängijate valiku juures on kõrgelt pressimine võimatu. Meil on kvaliteeti, et olla ohtlik, kuid me ei loo piisavalt võimalusi," kahetseb rootslane.

Ehk probleeme on siiski eelkõige füüsisega, mis avaldunud ka EM-valikmängudes San Marino, Leedu ja Inglismaaga – esimene poolaeg võideldakse rohkem kui 11 mehe eest, kuid teisel väsitakse ära.

„Võime rünnakuid arendada, kuid see oleneb jälle mängijate füüsilisest vormist. Meil on olnud palju mängijaid, kes pole endale klubisid leidnud, seetõttu oleme pidanud mängu muutma ja kaasama ka Eesti liigas mängivaid mehi, ka nooremaid mängijaid," teab Pehrsson ning viitab, et edu tagaks põhimeestele klubi leidmine. Jätkuvalt on aga vutilise ulualuseta Sergei Pareiko, Enar Jääger ning Sergei Zenjov, kellest viimane tuleb ka Katari.

Pehrssonit teeb kurvaks ka tõik, et Eesti on jätnud standardolukordade lahendamise unarusse. Meie oleme löönud nii ühe, kuid vastased suisa neli väravat. 

„Oleme nendele palju aega pühendanud, kuid ei ole saavutanud seda, mida ma lootsin saavutada. See võiks olla meie relv, eriti just silmas pidades Konstantin Vassiljevit ja Dmitri Kruglovi, kuid paraku pole see meil sel aastal õnnestunud. Lootsin, et aasta lõpuks oleksime kolmega plussis, mitte miinuses."

Üldskoori on koondisel võimalik balanseerida 27. detsembril Kataris, kuhu tõsi, põhimeestest paljud ei sõida. 2022. aasta MMi korraldajariiki minnakse 18 mängijaga, kellest vaid kolm - Frank Liivak, Hannes Anier, Marko Meerits - mängivad välismaal, ülejäänute hooaeg lõppes novembris. Pehrssoni sõnul on siiski hea, et mängumehed ei tule otse puhkuselt.


"Nad alustasid treenimist eelmisel või sellel nädalal ning on vähemalt veidigi tööd teinud. Ma ei oota, et nad oleksid 100% valmis nagu suvel, kuid usun, et nad on enda näitamiseks väga motiveeritud. Meil on vähe aega, kuid see on siiski võimalus end tõestada," rääkis Pehrsson, lisades, et kuue vahetuse võimalikkuse tõttu tuleb platsile nii mõnigi debütant.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee