Sydney politsei teatas, et üle 17 tunni kestnud pantvangikriis Lindti kohvikus on läbi.Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Geidi Raud 15. detsember 2014 18:12
Sydney politsei teatas, et pantvangikriis Lindti kohvikus on läbi. Pärast 16 tundi kestnud pantvangidraamat avas politsei tule ja tungis kohvikusse. Politsei kinnitas, et pantvangidraamas hukkus kolm inimest, kelle hulgas ka 50aastane islamistist pantvangistaja Man Haron Monis ise.

Täpsustatud andmetel hukkusid pantvangidraama käigus kaks 17 pantvangist ja terrorist, vahendas CNN. Mitmed inimesed said vigastada.

Austraalia meedia andmeil suri terrorist politseinike kuulide läbi, politsei esindaja seda infot aga ei kinnita. 

Austraalia televisioon näitas kaadreid, kuidas raskelt relvastatud politseinikud korraldasid kohvikule tormijooksu. Samuti oli näha kanderaamidega parameedikuid. Sündmuspaigalt on kuulda tugevaid pauke, vahendas BBC.

CNNi andmeil tulistas politsei kohviku suunas ning viskas sinna mitu käsigranaati. Enne seda õnnestus mitmel pantvangil kohvikust välja joosta.

Austraalias võttis relvastatud mees täna hommikul Sydney kesklinna ärikvartali kohvikus Lindt Chocolat Cafe pantvangi hulga inimesi. Politsei teatel oli pantvangistaja Iraanist pärit põgenik Man Haron Monis.

1964. aastal sündinud Monis on saanud Austraalialt poliitilise varjupaiga. Teda on Austraalias seksuaalkuriteo ja välismaal viibivatele Austraalia sõduritele ähvarduskirjade saatmise eest kriminaalkorras karistatud. Mees on islamist, kes peab end šeigiks. Tema endise advokaadi sõnul tegutseb mees üksinda.

Pealtnägijate sõnul lehvitati kohviku aknal islamistide musta lippu araabiakeelse kirjaga "Pole jumalat peale Allahi ja Muhamed on tema prohvet".