Maailm

Kadõrovi mehed pistsid Groznõis inimõiguslaste kontori põlema 

Toimetas Kristin Aasma, 15. detsember 2014 11:05
Pildil on 4. detsembril Tšetšeenia julgeolekujõudude rünnatud turuhoone, mis põlema läks. Lisaks turule rünnati veel mitut hoonet, sh koolimaja. Ägedas tulevahetuses sai surma vähemalt 19 inimest.Foto: AP / Scanpix
Tšetšeenia pealinnas Groznõis rünnati inimõiguste eest võitleva organisatsiooni Joint Mobile Group (JMG) hoonet ja süüdati see põlema, kuna JMG oli kritiseerinud presidenti.

JMG on üks vähestest inimõigusorganisatsioonidest, mis Tšetšeenias tegutseb. Rünnak leidis aset pühapäeva õhtul, vahendab BBC.

Vigastada keegi ei saanud, kuid kahe aktivisti elu oli ohus. JMG oli kritiseerinud Tšetšeenia juhti Ramzan Kadõrovit selle eest, et ta oli teinud üleskutse karistada mässuliste peresid 4. detsembril toime pandud rünnaku eest Groznõis, kui tapeti 14 politseitöötajat. Hukkus ka üheksa mässulist. Pärast Kadõrovi üleskutset panid maskides mehed Jandi külas majad põlema.

JMG rajaja Igor Kaljapini kriitika pärast tulid laupäeval Groznõis tänavale demonstrandid. Hiljem üritasid relvastatud mehed tagajärjetult inimõiguslaste ametiruumidesse pääseda ning süütasid lõpuks maja põlema.

Samal teemal

01.01.2016
PROVOKATSIOON? Kadõrov avaldas video Kasjanovist läbi snaipri sihiku
05.11.2014
Vladimir Putini aastakõnet "tervitati" rünnakuga Groznõis
04.11.2014
FOTOD JA VIDEO | MÄSS TŠETŠEENIAS: Groznõis hukkus viis politseinikku
04.10.2014
Kes piinasid tuntud inimõiguslast? Kahtlus langeb Putini agentidele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee