Tänavune Tartu kaasaegse kunsti festival ART IST KUKU NU NU UT avati rühmitise Tsirkus-Kunst-Teater etendusega «Põleva kaelaga kirjak».Foto: Silja Paavle
Silja Paavle 13. detsember 2014 14:23
Eile avati Tartus kaasaegse kunsti festival ART IST KUKU NU NU UT Y-galeriis rühmitise Tsirkus-Kunst-Teater etendusega «Põleva kaelaga kirjak» ning trükise esitlusega.

Kaasaegse kunsti festival lõpetab tänavu oma viieaastase toimumistsükli kolmepäevase programmi ja trükisega, mis on koondatud alapealkirja alla "HEAD UND, TARTU!".

Rael Arteli ja Kaisa Eiche soov festivali korraldajatena ei ole siiski nii lootusetult interpreteeritav, kui kunagine Tartu kultuurivaldkonna abilinnapea Jüri Sasi oma, nagu Kunstikuu ongi surnud. "Head und" on nende sõnul üsna heasoovlik ja isegi lootusrikkalt tulevikku vaatav, sest korraldajad loodavad, et pärast mõningast turgutavat hingetõmbeaega avastab keegi endas jälle tahtmise valdkonnas midagi suuremalt ette võtta.

Kaasaegse kunsti festivali raames liigub Tartus ringi ka suur must õhupall ning üritused toimuvad ka täna ja homme. Vaata festivalikava siit.