Eesti uudised

KÜTUSE HIND TEGI AJALUGU: bensiini hind langes alla ühe euro (16)

Õhtuleht.ee, 12. detsember 2014 14:40
AS Olerex langetas oma Õismäel asuvas uues teenindusjaamas bensiini 95 jaemüügihinna 0,99 euroni. Tegemist on madalaima hinnatasemega Eestis euro kasutuselevõtmisest alates.

Üleketiliselt langetas Olerex bensiini 95 ja 98 ning diislikütuse liitri hinda 2 sendi võrra.

Samal teemal

"Bensiini maailmaturuhind langes sellel nädalal juba alla 600 dollari ühe tonni eest, mis teeb selle nädala hinnalanguseks 7,5 protsenti. Langenud on ka diislikütuse maailmaturuhind. Aasta algusega võrreldes on bensiini ja diislikütuse dollaripõhised maailmaturuhinnad langenud juba vastavalt 40,4 ja 35,4 protsenti,“ põhjendas Olerexi juhatuse liige ja kütuste sisseostujuht Alan Vaht üldist hinnalangust.

"Eile jätkas nafta hind maailmaturul langust, kui pärast Saudi Araabia naftaministri sõnavõttu langes USA markernafta WTI alla psühholoogiliselt olulise 60 USD/piiri," lisas ta.

Kuigi tegemist võib olla Olerexi omalaadse reklaamitrikiga, millega tahetakse tähelepanu tõmmata uuele teenindusjaamale, pole välistatud, et alla eurosed kütusehinnad saavad juba lähiajal kõikjal Eestis reaalsuseks. 

Mitte miski ei viita praegu maailmaturul kütusehinnatõusule, kuna rahvusvaheline energiaagentuur kärpis oma tuleva aasta prognoosi nafta nõudluse järele allapoole miljonit barrelit päevas.

Eestis müüdavast autokütuse hinnast moodustab aga maailmaturuhinna osakaal umbes 46 protsenti ja infotelefon 1181 andmetel on bensiini 95 hind kukkunud alla euro ka juba kütusemüüja Krooning Tiskres asuvas tanklas.

Tegemist on ajaloolise hinnalangusega, kuna alates eurole üleminekust pole bensiini hind kordagi kukkunud alla euro piiri. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee