Marko Reikop ja Erki Nool.Foto: Facebook (Imre Sooäär)
Õhtuleht.ee 12. detsember 2014 11:08
Imre Sooäär postitas oma Facebooki lehele foto Marko Reikopist ja Erki Noolest, kes rõõmsalt koos poseerivad. 

 

"Mõlemal päevakangelasel tekkis nende endi sõnul suur vastastikune respekt. Nad polnud lihtsalt kunagi rääkinud. Võibolla peaksime kõik rohkem suhtlema, et ühiskonnas jätkuks teineteise mõistmist ja erinevus tõesti rikastaks," kirjutas Sooäär ise.

Riigikogu liige Erki Nool on paistnud silma tugeva geivastasusega.

"Meie põhiseaduse loojad pidid mõtlema Eestile. Ka meie peame praegu mõtlema Eestile ja sellele, kas on ikka õige hüljata põhiseaduse mõte ja vaim punktis, kus kõige otsesemalt rõhutatakse riigi ja rahva kestmist. Ma arvan, et väärtused pole poliitiline kaup. Sellega ma lõpetaks ja head menetlemist! Kõikidele Riigikogu meesliikmetele head naistepäeva!" rääkis Erki Nool tänavu oktoobris peetud kõnes. Kooseluseaduse hääletusel Nool muide lõppude lõpuks ei osalenudki, saades omakorda selle eest kriitika osaliseks.

Telesaatejuht Marko Reikop on aga avalikult kinnitanud oma homoseksuaalsust. Reikop on sellest rääkinud näiteks lehele LP. Ajakirjaniku küsimusele, kas ta varjab, et on gei, vastas ta: "Ei, loomulikult mitte. Ma ei varja seda, aga ma ka ei uhkusta sellega. Hoian tagasihoidlikku joont. Nagu ütlesin: ma ei kavatse hiilida surma poole, vaid elan täiel rinnal."