Eesti uudised

Riigikogulased jagavad katuseraha endaga seotud projektidele (18)

Eesti Päevaleht, 12. detsember 2014 07:29
Foto: ALDO LUUD
Nn poliitilise katuseraha nimekirja tagant ei selgu endiselt, kes rahvasaadikutest on konkreetse projekti rahataotluse esitanud, mistõttu võibki tekkida olukord, kus toetuste jagamine ei ole piisavalt läbipaistev ja ettepaneku teinud riigikogulane võib rahastuse saanud objektiga lähemalt või kaugemalt seotud olla.

Uue eelarve katuseraha saajate hulgas tekitab küsimusi näiteks sotside esitatud Valgamaal Tõlliste vallas asuva Sooru järve ökoloogilise seisukorra uurimiseks korraldatavate uuringute projekt, mille jaoks eraldati 10 000 eurot.

Järvest vähem kui kilomeetri kaugusel on isiklik majapidamine ja metsatükk erakonna liikmel Rain Randveril, kes enda kinnitusel projekti ka katuseraha nimekirja esitas.

Ka teine sotside ettepanekul 10 000 euro suuruse rahastuse saanud projekt viib otseselt ühe erakonnaliikmeni. Nimelt sai elektrisüsteemide renoveerimiseks ja õppeklassi sisustamiseks rahastuse Eesti jahimeeste selts, mille juhatuse liige on Karel Rüütli.

Riigikogu jagab tuleval aastal katuseraha rohkem kui 500 projektile kuus miljonit eurot, suurim summa ehk 1 566 500 eurot antakse EOK-le.

Täispikka artiklit loe Eesti Päevalehest!