Foto: Alar Truu
Õhtuleht.ee 10. detsember 2014 17:41
Tallinnas Scotland Yardis toimus eile Soome legendaarse rokkbändi Hurriganes tribuutkontsert, kus esitleti bändile pühendatud plaati. Kohal oli ka bändi juhtfiguur Remu Aaltonen.

Sel nädalal jõuab poodidesse plaat "Get On! Estonian Tribute To Hurriganes" – Eesti artistide kummardus legendaarsele Hurriganes'ile, kelle kuulsaima albumi "Roadrunner" ilmumisest möödub tänavu 40 aastat.

Kui enamik lugusid on salvestatud spetsiaalselt Outlaw Musicu välja antava kogumiku jaoks, siis nimilugu "Get On" on seniavaldamata ülesvõte aastast 1977 ning seda esitab tänavu samuti 40. juubelit tähistav ansambel Apelsin, eesotsas Ivo Linna ja Tõnu Aarega.

Lisaks astuvad plaadil üles Kolumbus Kris, Maryann & The Tri-Tones, Freddy Tomingas & The Riff, Boogie Company, Crazy Dayz, Ermo Leuska Rock'n'Roll Trio, The Barn Brothers feat. Airi Ojamets, Ülari Kirsipuu, Ivar Kannelmäe, Emil Rutiku, Taavi Peterson & Peacemaker, Paradoks, Airi Allvee & Underwater, Andres Roots & Raul Terep feat. Mikk Tammepõld, ning Master – selle bändinime taga peidavad ennast muuhulgas Jaak Ahelik ja Viktor Vassiljev.

Hurriganes oli aastatel 1971-1984 ja 1988 tegutsenud Soome ansambel, mida mäletatakse eelkõige triona: bändi tuumiku moodustasid trummar ja laulja Remu Aaltonen ja bassimängija ja laulja Cisse Häkkinen. Soolokitarri jõudis bändis aastate jooksul mängida kolm meest: Albert Järvinen, Ile Kallio ja Janne Louhivuori. Kui Soomes ja Rootsis nautis Hurriganes enneolematut publikumenu, siis raadio ja televisiooni vahendusel ulatus nende mõju ka Raudse Eesriide taha, innustades mitut Eesti muusikute põlvkonda.