Avasta Eestimaad

Avasta Eestimaad: kuidas minna Venemaale ilma viisata? (13)

Marko Kaldur, 9. detsember 2014 12:21
Foto: Marko Kaldur
Soovid minna Venemaale? Kasvõi korraks, ilma et peaks viisat soetama? Seda võimaldab Saatse saabas Kagu-Eestis, kus on täiesti legaalselt lubatud ilma viisata Venemaal viibida.

Sügistalviste muutlike (loe: kehvade) ilmaoludega eelistavad paljud külastada paikasid, kuhu autoga ligi pääseb. Miks mitte siis minna kuskile, kus autost väljagi tulla ei tohi?!

Selline paik on asub Põlvamaal, Värskast ca 10 km Saatse poole.

Saatse saapaks kutsutakse kohta Eesti-Vene piiril, kus mingil kummalisel põhjusel piir järsu jõnksu Eesti territooriumi sisse teeb ning mitmes kohas üle sõidutee ulatub.
Esmalt mõnekümne meetrine teelõik, seejärel ligi kilomeetri pikkune jupp sõiduteed kulgeb seal läbi Venemaa.

Kuna sõidutee on valdavalt Eesti poolel, siis käib seda mööda liiklus Värska ja Saatse vahel - hoolimata asjaolust, et vahepeal Vene piir ette tuleb.

Mingit keeldu, eriluba või viisanõuet sel teel sõitmiseks ei ole.

Tähele tuleb panna vaid seda, et nii Saatse saapas kui sellest mõni kilomeeter Värska poole jäävas teises piirilõigus ei tohi autoga peatuda. Samuti on sealt keelatud jalgsi läbi kõndimine. Jalgratas ja hoburakend on lubatud, tõukekelk tõenäoliselt mitte.

Neid, kes otsustavad siiski omal käel jalgsi Venemaa territooriumile trügida, võib tabada Eston Kohvri saatus - lisaks paar õpetlikku päeva/nädalat türmis koos kopsaka rahatrahviga.

Kes aga korrektselt liiklusmärke jälgib, distantsilt pilti teeb ning naaberriigi territooriumilt peatumata läbi sõidab, seda ei puuduta keegi.

Ning ei maksa arvata, et piirialadel tembutajate hulljulgus või narrus märkamata jääb - tähelepanelikult teeäärset metsaalust jälgides näeb seal Vene poolel betoonist punkreid, kontrollposte; teravsilmad võivad tabada maskeerimisülikonnas piirivalvureidki.

Ja seda võimalust kauaks enam pole, sest piirilepingute allkirjastamise järel loovutab Venemaa Saatse saapa Eestile ja kaob ka Euroopa Liidus ainulaadne võimalus ilma viisata korraks Venemaalt läbi põigata.

Asukohad:

Saatse saabas: 57.913594,27.716988

Rohkem ideid, pilte ja kirjeldusi kodumaiste reisisihtide kohta leiab Facebookist www.facebook.com/avastaeesti Avasta Eesti lehelt kodulehelt.

Samal teemal

09.06.2017
Venemaa piirivalve pidas kinni Saatse saapas peatumisnõuet eiranud hooldustöölised
19.09.2016
Seeneline: kuidas saab olla piiririkkuja, kui teel pole piiriposte?
10.03.2016
VIDEO | Kas uus turismisihtkoht: britid avastasid Saatse saapa
16.01.2015
Avasta Eestimaad: kui suusatajad ei kütkesta, siis kuhu Otepää etapi ajal minna?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee