Eesti uudised

ŠOKIS EKSTÖÖTAJA: mulle pandi süüks kliendi konjaki ärajoomine! (15)

Arvo Uustalu, 9. detsember 2014 07:00
NÄGUS hooldekodu: Pandivere pansionist päevapealt lahkunud Marina on süüdistustest nõnda häiritud, et hakkab šokist alles nüüd üle saama.Foto: Aldo Luud
Pansioni omanik möönab, et oleks pidanud kasutama kontrolliks alkomeetrit.

"Asi läks nõnda teravaks, et pansioni juhataja saatis mulle SMSi, milles soovitas mul psühhiaatri poole pöörduda," tõdeb Marina, kes oli talle esitatud süüdistusest, nagu olnuks ta ära joonud ühe hooldekodu elaniku konjaki, nõnda šokis, et pani päevapealt lahkumisavalduse lauale.

Veel kaks nädalat tagasi töötas Lääne-Virumaal elav Marina Pandivere pansioni tegevusjuhendajana. Selle päevani, kui üle-eelmisel nädalavahetusel avastati ühe eaka kliendi kapis olnud konjakipudel tühjana.

Marina ütleb, et ta poleks asja suure kella külge riputanud, kuid asi läks nõnda kaugele, et vabanduse asemel solvati teda veelgi enam.

"Eks tegin liiga kiirustava lahkumisotsuse. Saatsin juhatajale SMSi, milles palusin, et mind tagasi tööle võetaks. Aga selle asemel soovitas hooldekodu juhataja mul psühhiaatri poole pöörduda," räägib ta.

Kevadest hooldaja ja hiljem tegevusjuhendaja panisonis töötanud Marina ütleb, et aastaid tagasi ta koondati, kuid toona tuli tööst loobuda suure ettevõtte mitmekümnel töötajal.

"Seda ei võtnud ma nõnda isiklikult, sest ega mind milleski ei süüdistatud. Aga kui ma tahan juua, siis võin ka baari minna ja selle pitsi konjakit võtta," räägib Marina.

Eakad kliendid

Ta otsustas juhtunust rääkida suuresti ka seetõttu, et mõeldaks sellele, kui valusad sellised süüdistused on.

"Ei saa ju inimest süüdistada sellistes asjades, kui ühtegi tõendit ei ole ja näpuga viitajaks on eakas vanadaam, kes ei pruugi olla enam kõige adekvaatsem. Tõsi on see, et ma viskasin klientide sahtlitest ära mõned riknenud toiduained. Seda poolikut pudelit ma isegi nägin, aga ma ei tea, kas see oli konjak või mingi liköör," räägib ta.

Marina ei mõista, kuidas saab inimest nõnda alandada, kui pole ühtegi tõendit, et ta on töö juures purjus olnud.

Marina väidab, et ei ole alkoholi tarbinuna tööl käinud. Pansioni omanik Margus Peldes kinnitab, et nõnda see siiski ei ole.

"Marina tuli meile tööle töötukassa vahendusel. Laias laastus on asi õige. Tõesti – kliendil kadus konjak ära, kuid selles me otseselt töötajat ei süüdistanud. Tegelikult oleme talle kolm korda andeks andnud. Hoolealuste käest on esmaspäeviti tulnud signaale, et inimene on purjus peaga tööle tulnud. Minu viga on pigem see, et ma siis alkomeetrit ei kasutanud. Samas võib hiljem alati öelda, et alkomeetrisse ei puhutud. Inimene ei töötanud ju bussijuhina. Marina on tunnistanud, et on pühapäeviti alkoholi tarbinud ja esmaspäeviti võis tal veel jääknähte olla," räägib omanik.

Suur solvumine

Peldes lisab, et varem on samuti üks alkoholipudel kaduma läinud. "Marinat ma ei süüdistanud. Ütlesin, et nii kaua, kui pole vahele jäänud, ei saa eeldada, et on varastatud. Aga miks mingid alkoholivarguse jutud käivad just temaga kaasas?" küsib ta.

Pansioni omanik nendib, et Marinat tagasi tööle ei võeta.

"Ühest küljest oli ta tubli töötaja ja hoolealused suhtusid temasse hästi. Aga ta kirjutas ise lahkumisavalduse ja hakkas siis pommitama SMSide ja kõnedega. Tõsi, juhataja saatis talle SMSi, milles soovitas psühhiaatri poole pöörduda, aga kui alkoholiprobleem on, siis tulebki psühhiaatri poole pöörduda," leiab ta.

Marina ütleb, et on süüdistusest nõnda suures šokis, et hakkab sellest alles nüüd, enam kui nädal hiljem üle saama.

"Juriidiliselt on kõik ilmselt õige, ma panin ise lahkumisavalduse lauale, aga olen kindel, et selliseid olukordi tuleb ette sadu. Tööandja ei tohiks inimest ikka nõnda alusetult süüdistada. Töötaja solvumine võib olla suur, aga enne lahkumisavaldust tuleb ikka kõik korralikult läbi mõelda," annab ta omast kogemusest nõu.

Samal teemal

21.05.2018
Vanainimese surm tõi Pandivere pansioni juhtidele tingimisi karistuse