PURUSTUSED: Kuigi Filipiine rünnanud taifuun Hagupit jäi oodatust nõrgemaks, on kahjud suured. Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 9. detsember 2014 07:00
Nädalavahetusel Filipiinide idaosa rünnanud taifuun Hagupit rauges tormiks, mis liigub pealinna Manila suunas. Valitsus andis eile pealinna ja selle lähikonna elanikele teada, et järgmise 24 tunni jooksul on piirkonnas oodata rajutuult, mille kiirus ulatub 100 km/h, vahendas BBC.

Ühtlasi kutsuti pealinna elanikke valmistuma võimalikeks üleujutusteks ja maaliheteks. Ettevaatusabinõuna evakueeriti eile rannikult ja jõekallastelt tuhandeid elanikke. Manila piirkonnas elab ühtekokku 11,8 miljonit inimest.

Punase Risti andmetel oli Hagupit eilseks nõudnud 27 inimelu. Seega jäid tormi tekitatud kahjustused kardetust oluliselt väiksemaks. Elanike elusid aitas kindlasti päästa suurevakuatsioon. Taifuuni eest põgenes rannikuküladest sisemaale ligemale miljon inimest. Kõigil oli veel hästi meeles mullu novembris Filipiinide idarannikut rünnanud taifuun Hayan, mis muutis suured alad surmatsooniks. Hukkus üle 7000 inimese.

Hayaniga kaasnenud tormituuled puhusid kiirusega enam kui 300 km/h, Hagupiti puhul jäi tuulekiirus napilt alla 200 km/h.

Eile pöördusid paljud Hagupiti eest põgenenud inimesed koduküladesse tagasi ja asusid tormikahjustusi likvideerima.