Seisukoht

Ville Arike | Vutiliit annab head eeskuju (3)

Ville Arike, spordiajakirjanik, 8. detsember 2014 19:23
Foto: TIINA KÕRTSINI
Eelmisel nädalal lõpetas Eesti Jalgpalli Liit mitu aastat väldanud põhjaliku uurimise  kihlveopettuste teemal. Lugu lõppes sellega, et üheksa inimest inimesi sai tähtajatu, kordan, tähtajatu keelu mängija ja ametiisikuna jalgpallis tegutseda.

Hea, et veel on olemas keegi, kes ei vaata seadustele ja normidele läbi sõrmede ega tegele teemaga lihtsalt sümboolselt. Jalgpalliliit andis väga selge sõnumi nii kihlveopetturitele kui ka neile, kes tulevikus ehk tahaksid sellele teele astuda. Aga ka ühiskonnale laiemalt – miks mitte kehtestada paljudel muudelgi elualadel nulltolerants. Sest liberaalsus ja pehmus on juba ammu andnud pättidele karistamatuse tunde ja muudab ausate kodanike elu keeruliseks.

Alustaks liiklusest, kus mõndagi teguviisi (ülbus, jõhkrus, teistega mitte arvestamine), mille tagajärjel need raskemad õnnetused juhtuvad, tuleks karistada senisest hoopis rangemalt, samamoodi tähtajatu juhtimiskeeluni välja. Liiga karm? Aga keegi ei käsi seadust rikkuda, seda teevad juhid vabatahtlikult! Näiteks jalakäijal üle varvaste sõitmine kohtades, kus talle teed tuleb anda, üliohtlikud möödasõidud ja muud levinud rikkumised.

Samal teemal

12.01.2015
Apellatsioon lükati tagasi - kihlveopetturite karistused jäid jõusse