Menusaade Su nägu kõlab tuttavalt

Lisatud TV3 videod!

Näosaate võitja Mart Müürisepp: "Tahan tänada kõiki inimesi, kes teevad kardina taga ropult tööd, et meie saaks rokkida." (43)

Katharina Toomemets, 8. detsember 2014, 07:00
VÕIT KÄES: Mart Müürisepp sulatas inimeste südamed, kehastudes armastatud lauljaks Jaak Joalaks. «Mul on väga hea tunne, peaaegu hakkasin nutma,» tunnistas Mart pärast saadet.  Teet Malsroos
"Tahan tänada kõiki inimesi, kes teevad kardina taga ropult tööd, et meie saaks rokkida," ohkas näitleja Mart Müürisepp eile pärast seda, kui ta saate "Su nägu kõlab tuttavalt" võitjaks kuulutati. Superfinaalis oli ta vastakuti Kristel Aaslaidiga.

Mart valis finaaliks kehastada Jaak Joala ning seda põhjusega – mees kartis kunagi laval üksi laulda, kuid kooli lauluvõistlusel esitas ta kord Joala loo "Unustuse jõel" ning sai nii hirmust pea täielikult üle.

Samal teemal

Saku suurhallis terve saalitäie inimeste ees on muidugi hoopis teine asi laulda. Kuigi Mart on rääkinud, et tema jaoks on näosaate puhul tegemist sada protsenti paroodiasaatega, siis finaalis ta Joalat parodeerima ei hakanud. "Ideaalis saab see olema ilus kolmeminutiline ilmutus," ütles ta.

Näosaate jooksul on Marti nähtud nii pükstes kui ka seelikus, kuid saatesarja esimese võidu tõi talle just viimane. "Pidin saate võitmiseks jälle kingad jalga ja kleidi selga panema," oli Mart ehk isegi pisut pettunud kui Tina Turnerina saate esimest korda kinni pani. Sellegipoolest tegi ta hooaja jooksul nii häid etteasteid, et püsis punktitabelis pidevalt esikolmes. Oma lemmikuks etteasteks hindas Mart aga Metallica jäljendamist ning just selle esituse eest oleks ta ise soovinud saada võidupileti.

"Olen väiksest peale ette kujutanud, kuidas ma niimoodi laval rokin," ütles ta. Oli mis oli, kuid nüüd on Mardi, keda juba esimesest saatest peale favoriidiks peeti, taskus näosaate kolmanda hooaja võit.

"20 minutit läbimänguni!" kaigub pühapäeva keskpäeval Saku suurhallis produtsendi hääl vahetult enne suuršõu "Su nägu kõlab tuttavalt" finaalsaadet. "Koor saalist ära, me teeme nii nagu päris! Läbimängu ajal keegi ei liigu, kes on saalis, jääb siia läbimängu lõpuni!" manitsetakse läbimängu kaema tulnud üksikuid inimesi.

"Me teeme täna kiiresti, jah? Ma ei hakka siis oma kaht ja poolt minutit täis rääkima," alustab saatejuht Mart Sander läbimängu. Liis, kes finaalis jäljendas Michael Jacksonit, ei leppinud ainult ühe looga, vaid oli kokku pannud lausa kolm popikuninga hitti.

"Pange meil monitorid ka tööle, et me midagi kuuleksime. Väga ilusad kadri- ja mardisandid olid," ei hakka kohtunikud oma tundeid nähtu suhtes palju väljendama. Lauri, kelle peanupp on muidu suhteliselt hõreda soenguga, on Michael Buble kehastamiseks pähe saanud vägeva paruka. "S*taks võimas, Lauri," kommenteerib Sander. 

Stuudios oli palav, suurhallis on külm 

"Kaupo, oota natuke, ma lähen võtan salli," ütleb Tanja. "Pange jah midagi selga, et te ei külmetaks!" manitseb Kaupo Karelson.

Kristeli jaoks muidugi pole suurhalli jahedus just kõige parem, sest veel mõni päev tagasi maadles ta palaviku ja haige kurguga. Kristel valis finaalis jäljendamiseks printsess Elsa multifilmist "Frozen" ja selleks puhuks pandi laval isegi lumi sadama. Kristel tunnistas, et polnud kolmapäevaks oma lugu veel korralikult läbigi saanud laulda, sest hääl lihtsalt katkes.

Aja kokkuhoiu mõttes ei jaga kohtunikud liigseid kommentaare ning ka etteastetele eelnevaid intervjuusid ei näidata kokkupikkuses, vaid keritakse edasi. Sander jagab inimestele juhtnööre, et kõik teleris hea välja näeks.

Tuleb kätte Mart Müürisepa kord lavale astuda. Mart on kehastunud Jaak Joalaks ja tema lavale astumist saadab pikk aplaus. Olav Osolin on kohtunikelaua taga agaralt ametis telefoniga pildistamise-filmimisega, külaliskohtunik Tanel Padar aga vaatab Marti tema esituse ajal väga heldinud näoga. "And we have a winner!" teatab Sander Müürisepa juurde lavale sammudes.

"Kas ma ütlen Mardile, et tema üks esitus valiti ka publiku lemmikuks?" uurib Sander, kes on Facebookis näinud, et Müürisepp olla mingi preemia tasku pistnud. "Ei, meie pole sellest midagi kuulnud. See lihtsalt tekitab saates segadust," ei võeta sedapuhku tema ettepanekuid kuulda.

Lavale ilmuvad Tiiu ja Jüri Homenja

Ott Lepland ja Koit Toome teevad aga üllatusnumbri, kui kehastuvad Tiiu ja Jüri Homenjaks ja kannavad ette muusikaliloo "Öö laps". "Kui õudne!" hindab etteastet Sander. Publiku hulgas vallandas mõnede sõnamuutmistega laul igatahes palju naerupahvakuid.

Ühtäkki sätib Sander kaks finalisti vastamisi – naised omavahel ja mehed omavahel – ning paneb nad laulma jupikesi oma eelnevatest esitustest.

"Väga valus oli praegu siin monitoris. Ega see mingi kurtide klubi pole, me kuuleme küll, pange natuke vaiksemaks," kurdab Sander, kelle jaoks Liisi esituses kõlanud Ott Leplandi "Lambarokk" on ilmselgelt liiast.

"Nii valus on siin laval ju, natukene võiks vaiksemaks võtta," ei meeldi talle ka Lauri tehtud Maie Parrik. "Mina arvan, et tänase saate võidab Tanja," pakub Osolin, kes võiks saate võita.

"Mina arvan, et Mart Sander võidab," usub Andrus. "Ära looda, mina ei saa s*ttagi," ei ilmuta Sander suuremat enesekindlust.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee