Mart Sander räägib oma kunstikirest ja Liis Lemsalu aktimaalist. (Ekraanitõmmis / TV3)

"Su nägu kõlab tuttavalt" teravmeelne saatejuht Mart Sander maandab pingeid maalides. Mitmekülgsel mehel Sanderil valmis aktimaal lauljatar Liis Lemsalust.

Maalimine on Mart Sanderi esimene ja kõige vanem kirg. Näosaate finaali eel aitab maalimine mehel pingeid maandada. 

"Kui ma tegin nädal tagasi Liisile sünnipäevaks temast väikese portree, siis hakkas see kõigile nii väga meeldima, et meie saatemeeskond leidis, et Liisi portree võiks olla ka kontoris. Ja leiti, et Liisist võiks olla üks suur, elusuuruses portree. Kuna riideid on raske maalida, siis mõtlesin, et ilma," rääkis Mart Sander TV3 "Seitsmestele uudistele".

Ilusaid inimesi meeldib Sanderile kõige rohkem maalida. Tema loominguportfelli kuuluvad kaunitarid, sportlased, muusikud ja kunstnikud.

"Inimene on kogu aeg muutuv, see hetk on nii habras, millal teda saab kujutada," rääkis Mart Sander. "Läheb mööda aastaid, Liis on vana paks naine ja ta ei ole enam selline, ja sellest jääb vaid mälestus. Aga loodus ei muutu - tuhat aastat ja ta on ikka samasugune." 

Mart ei ole kunsti õppinud, aga vaatamata sellele on tal galeriis juba viies näitus ning tellimusi lisandub kogu maailmast. "Minu jaoks kas kunst meeldib või ei meeldi ja nii lihtne see ongi. Kunst peab olema üks elu lihtsamaid asju."

Mardi sõnul on kunst see, millega tema leiva laual hoiab.

Kurb, aga Liis Mardi juures poseerimas ei käinudki!

Jaga artiklit

104 kommentaari

V
velts  /   21:01, 8. dets 2014
liis oli kindlasti pepuga vastu seina ,sest kakaaugumart on teistmoodi ohtlik...
M
mari  /   12:45, 8. dets 2014
Mis puutub Sanderi käitumist näosaate osavõtjatega, kõikide nende mürgiste kommentaaridega, siis... no inimesel on midagi viga. Teismelised plikadest kiusajad on sellise suuvärgiga. Mis puutub maalimisse, siis ega akadeemilist koolkonda ahviv inimene ei ole veel suur kunstnik. Asjad käivad tegelikult teisiti. Midagi peab ka öelda olema. Kui Sander huvitub maalikunstist, siis mingu ja läbigu akadeemilised kursused mõne aasta vältel, siis ehk läheb paremaks.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis