18
fotot
(Teet Malsroos)

Tänasel pressikonverentsil "Mis saab pärast teerulli?" teatasid puuetega inimeste ja omastehooldajate esindajad eesotsas ajakirjanik Tiina Kangro ja Liikumispuudega Inimeste Liidu juhatuse liikme Tiia Sihveriga, et kandideerivad koos Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjas riigikokku.

"Oleme püüdnud teha tuhandete puudega inimeste ja omastehooldajate häält kuuldavaks. Kodanikena oleme teinud vabatahtlikku tööd pühendumise ja põhjalikkusega, aga meist on teerulliga üle sõidetud. Meil ei jäänud üle muud, kui siseneda suurde poliitikasse ja teha järgmine samm suunduda osalusdemokraatiast esindusdemokraatiasse. Seal saame siis juba otsustajatena, mitte palujatena esindada neid vähemalt 500 000 inimest, keda puudutavad erivajadustega inimeste teemad igapäevases isiklikus või tööelus," ütles Tiina Kangro.

"Meil on välja töötatud Eesti inimeste sotsiaalse kaitse plaan ja me oleme IRL-i näol leidnud partneri, kes on olnud huvitatud koostööst selle plaani elluviimisel. Meie meeskonna selja taga on aastatega ehitatud kodanikuorganisatsioonide võrgustik ja meie esindajad kandideerivad eelolevatel valimistel IRLi nimekirjas Riigikokku," ütles Kangro.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimehe ja IRLi parlamendisaadiku Margus Tsahkna sõnul on tegu vajaliku ning julge sammuga. Tsahkna sõnul saab IRLi sotsiaalpoliitika programm suures osas koostatud just puudega inimeste ja omastehooldajate esitatud ettepanekute alusel.

"Olen kindel, et järgmises Riigikogus näeme puudega inimeste ja omastehooldajate esindajaid tegemas otsuseid, mis kaitsevad nende tuhandete inimeste huve. Neil on kompetents, avar silmaring ja teadmine, kuidas seda teha," lisas Tsahkna.

Jaga artiklit

9 kommentaari

:
:)  /   22:58, 5. dets 2014
IRL oli pikka aega v6imuliidus miks siis asjad ei läind paremaks nüüd järsku hakkavad minema usun ma ja.

Päevatoimetaja

Juhan Mellik
Telefon 51993733
juhan.mellik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis