Eesti uudised

GALERII | Ilves noorteparlamendi esimese istungi avamisel: Eestile on edu toonud originaalsed lahendused (14)

Toimetas Marge Sillaots, 5. detsember 2014 13:21
Foto: Teet Malsroos
President Toomas Hendrik Ilves ütles täna riigikogus noorteparlamendi esimese istungi avamisel, et Eestil pole muud võimalust, kui olla paljudes asjades parim.

"Demokraatlik Eesti on see ruum, kus see saab võimalikuks. Oleme seda tõestanud. Muid variante meil tegelikult ei olegi," ütles president.

President Ilves kõneles noortele meie riigi parlamentaarsest olemusest ning arutles teemal, kas traditsiooniline esindusdemokraatia ehk neljaks aastaks valimistel parlamendile antud volitus kõiki asju vabalt otsustada on piisav me üha jõulisemalt arenevas kodanikuühiskonnas.

Kodanike soovi ja võimalust ka valimiste vahel asjade otsustamisel kaasa rääkida peab riigipea õigustatuks. "Eriti Eesti-suguses riigis, mis on olemuslikult egalitaarne ehk võrdsusele toetuv, kus riigivõimu kandjate ja rahva vahel puuduvad seisused ja teised barjäärid, kus igal inimesel on sõna otseses mõttes vahetu ligipääs nii parlamendisaadiku kui ministri jutule, presidendi juurde," märkis president Ilves.

Riigipea soovitas noortel kindlasti külastada Paides toimuvat arvamusfestivali. "Loodan, et teie kui poliitikahuvilised noored olete seal käinud. Ja kui te ei ole veel jõudnud, siis minge kindlasti järgmisel suvel. Uskuge mind, see on lahe. Umbes nagu rockfestival, aga mitte nii vali," ütles president Ilves.

"Lõpetuseks on mul teile üks palve. Jah, te olete poliitikahuvilised. See on kiiduväärt. Aga otsetee koolipingist poliitikasse võib tunduda küll ahvatlev, ent pole siiski minu meelest parim valik. Õppige, vaadake ringi, lugege, lugege palju. Saage oma südamelähedasel erialal kõvadeks tegijateks. Saage isiksusteks. Siis on õige aeg tulla poliitikasse. Sest siis on valikuvõimalus. Näiteks poliitikast ära minna. Sest on koht, kuhu minna," lisas president Ilves.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee