Eesti uudised

Hardo Aasmäe: meil on Eesti ajaloo kõige kasinama haridusega valitsus (100)

LISA KOMMENTAAR

8. detsember 2014 02:46
Just võimalikult nürimeelseid ettureid vajabki endale kuningas VEB-Kallas.
Oh, Hardo 6. detsember 2014 23:32
Teate ju neid: ega` s haridus matsi riku?
Ja "Loll õpib, tark teab isegi" ...
Elanud ka mujal 6. detsember 2014 20:33
Loevad ajud ja mõtlemine, teadmised ja oskused, kogemused ja visadus. USA.s on plaju haritud inimesi, kuid ainult haridus ei määra midagi. Esimene küsimus on: mida sa tahad? See peab selge olema ja suhtlusoskust ning mainitud oskusi. Paljud maailmakuulsad inimesed ja Ameerika väga rikkad inimesed ei ole kuigi suure formaalse haridusega. Meil aga loeb ainult diplom. Mida see diplom väljendab? Ainult õppimisaastaid. Igal ajal on osa inimesi ülikooli formaalsuses pettunud. Loeb haritus ja iseõppimine, mitte haridus kui selline. Piinjloik on see humanitaarprofessorite pidev eneseupitamine - et mis tiitlid neil on ja kes on nende õpetaja, vihajtud sell on opannud endale uue tiitli ootuses koguni tiitliks ühes lehes, "akadeemik", aga teda ei valitudki... Nii või teisiti ei ole akadeemikuks valitud Runnelil olulist haridust. Ta on saanud siis poliitika pärast oma tiitli. Veel - Kalju Mätiku jutt siin on ka õige.
Lihtsalt... 6. detsember 2014 10:24
Haridus annab teatud asjadest arusaamise ja ehk ka võime õppida. Aga see ei pruugi anda mingeidki praktilisi oskusi. Tihti arvatakse, et omandan hariduse, ja olengi kohe suuteline midagi/kedagi juhtima. Koolipingist tulijad arvavad sageli, et neil on tänu omandatud haridusele kohe õigus mõni juhtiv koht saada. Aga teadmised ei ole oskused. Need on 2 täiesti erinevat asja. Võtame või Hardo Aasmäe enda. Haridust nagu oleks, aga tema juhitud Entsüklopeediakirjastus läks küll raginal põhja - raha oli lihtsalt kuhugi "kadunud". Tavaliselt kehtib lihtne printsiip - kes oskab, see teeb, kes ei oska, see õpetab. Haridus ei ole tähtsusetu arstide ja advokaatide puhul, aga see on ainult pilet ukse vahelt sisse pääsemiseks sinna, kus otsuseid tehakse - olgu selleks äri või poliitika. Ja seal pole enam vahet, kas alguses said pileti esimesse või viimasesse ritta. Sest parim soovitus mehele on mees ise, nagu ütles rahvakirjanik Oskar Luts läbi ühe oma tegelase sõnade.
haridus 5. detsember 2014 22:52
Hariduse saame koolist. Milline meie kool on? Tavaline ja nii vähemasti oma 100 aastat. Pinginaabriga juttu ajada ei tohi. Tunnis rääkida ei tohi. Arutleda pole aega. Koostöö ja mõtete vahetamine on välistatud. Ja siis me imestame, et oi,oi, käib ärapanemine. Ja käibki, sest mingit koostööd ja arutlemist ja teistega arvestamist polegi maast madalast õpetatud. cool on alkoholi juua, suitsetada, narkotsi panna. Keda miski tõsiselt huvitab, on nohik. Ei hakka ette kujutama, kuidas ja millal meil riigis elutähtsaid otsuseid tehakse.
Priit 6. detsember 2014 15:42
Eesti kool on oma tavades ja kultuuris jätkuvalt nôukogude okupatsiooniaegse mentaliteedi kandja paljus, kahjuks. On ka häid näiteid kuid praeguses tempos tuleb murrand saja aasta pärast. rahvastikuuringute pôhjal on aga arvata et praeguse integratsioonisurve all palju seda rahvust enam ei ole.
haridus 5. detsember 2014 22:42
Hariduse saame koolist. Milline on tänapäeva kool? Ikka veel? Klass, lauad, pingid, õpikud, vihikud, pliiatsid. ok. Aga õppimine? Ei tohi kõrvale vaadata, ei tohi arutleda, ei tohi koos asjadest rääkida. Ja siis me imestame, et oi, koolid läbi aga tööd ei oska teha, koostööd ei oska teha? Käib ärapanemine. Ja käibki, sest koostööd pole ju maast madalast õpetatudki. cool on see, kes kakleb, joob, paneb narkotsi. Keda miski tõsiselt huvitab, see on nohik.
oh ja 5. detsember 2014 21:18
huvitav kui targaks teeb tänapäeva kõrgharidus, mille abil saab täpselt kaleidoskoobi pildiga sarnaneva maailmnägemuse pildi ja sedagi ühes kitsukese eriala valdkonnas ning kui ei töötata sellelgi õpitud erialal siis milline ikkagi on selle kõrgharidusega inimese tegelik haridus erialal kus temal kõrgharidus sisuliselt puudub.
ajaloolased 5. detsember 2014 20:51
kas nõuka-aegne ostetud nn. haridus oli parem, selge see, et eesti riigikogus on harimatud ja saamatud inimesed,kuid see ei ole kindlasti Rõivas, ansip oli ju täiesti tühi koht, mis haridus tal siis oli,praegune välisminister on Paeti kõrval tühi koht, see on selge, miks Rõivas ei vali sinna Toomas Alatalut või teisi asjalikke inimesi nagu hardo Aasmäe või Igor Gräzin, kes teavad ka midagi poliitikast ja ajaloost, kahju, et keegi pole neid sinna pakkunud, või milles on küsimus. Praegused riigikogulsed ei tea eesti tõelist ajalugugi, kuidas siis saab sinna kandideerida, miks seadus seda lubab ja peaminister peab selle seaduse ära muutma.
to: "kas nõuka-aegne ostetud nn. haridus oli parem" 5. detsember 2014 23:23
Kohe näha, et harimatust perekonnast, muidu teaksid, et siis tuli sisseastumiseksamid eksamikomisjoni ees teha, et ülikooli pääseda ja lõpetamisel riigieksamid lugupeetud oma ala teaduse inimestest moodustatud riikliku eksamikomisjoni ees.
Mingist diplomi ostmisest polnud juttugi!
Hoopis kahtlasemad on tänapäeva seentena kerkivad igasugused "biznis-skuulid". Millegipärast nooremad "haritlased" ei oska avalikkuse ees isegi sujuvalt oma emakeeles rääkida - keelelised vead, formuleerimata laused, pudikeele vahele igasugused ööö-d ja eee-d
.
aju 6. detsember 2014 15:44
Inimese aju on suuremateks juhtimisülesanneteks valmis 45-50 aastaelt ütlevad teadlased. Alla 40-sel puudub selgelt elukogemus riigi juhina töötamisel
vamps 7. detsember 2014 09:19
Uue Eesti alguses oli ainuüksi kogenud naisi riigikogus nii palju näiteks Liina Tõnisson, Valve Kirsipuu, Liia Hänni jne. Praegu ei ole isegi koos meestega neile vastu midagi panna.

Kaval 5. detsember 2014 19:57
Haridust vähe- aga selle-eest kõige paremini kindlustatud !
Aksel 5. detsember 2014 19:54
Hardo. Sul on täiesti õigus. Ja need, kes kõige esimesena hakkavad kommunistidest kirema, on kõige ebapädevamad: nii poliitikas kuikonkreetsetes valdkondades. Kuid nad on pugenud igale poole: käivad ülienesekindlalt lipsustatud ülikonnas või vahel bleiseriga, sestnad on ? Kuulekad. Aga neil on 1 puudus, mida ei saa varjata : tark teeb ainsa kontrollküsimuse ( ja mitte ainult Eestist) ja pilt on selge. Edasine on ainult nagu öeldakse "tehnika küsimus" ja järjekordne ( ei taha öelda kes) on treenitud. Nii lihtne ongi.
Lugeja 5. detsember 2014 19:39
Noormees lõpetas 5 aastase õpiajaga TTU cum laude, peale selle kaitses magistri, teise magistri tegi juba välismaal, sellele järgnes doktorantuur (3a) samuti maailma ühes mainekamas kõrgkoolis . omab doktorikraadi, aga meil Eestis talle tööd ei pakutud ja nii ta läks.........
Tegelik põhjus! 6. detsember 2014 11:13
Tööd leidus küll, aga raha maksti selle eest vähe! Välismaal saab vähemalt 3-4-kordselt rohkem!
spets 5. detsember 2014 19:39
see on medali üks pool, aga ei saa tähelepanuta jätta ka seda, et siiani on ministeeriumis ja riigikogus väga palju kommuniste, kes on tõsimeeli vandunud truudust punaparteile!
Arvo 5. detsember 2014 18:36
Kõik on ju väga tore, aga miks siis soovitatakse lihtinimesele saada kõrgharidus, pidi paremini elus hakkama saama ja tööturul edukam olema. Ja küsitlustel pidi kõrgharidus rohkem toetama refisid. Nüüd tuleb välja, et haridus pole üldse tähtis, tähtis on on see, et kui jumal annab ameti, küll annab siis ka mõistuse?
On ju nii! 6. detsember 2014 11:17
Kõige parem on omada haridust ja tööKOGEMUSI, garanteeritud, et saad tööd !
Zitt ujub ikka ppinnale 5. detsember 2014 18:21
Heh, vana! 5. detsember 2014 18:01
Heh, kas vana ei leia tööd, et kraadi tiestele nina alla hõõrub. TÜ ühes instituudis tuleb doktoreid nagu Vändrast saelaudu, aga osad neist - noh, ei tea kohe öeldagi kuidas, lausa piinlik hakkab kaitsmistel, aga kuidagi nad need doktorid kaitstud saavad. Tihtipeale ei anna kraad mitte essugi. Meie eelmine peaminister oli - kui kaua ta oli pukis? Ja mis tal oli - nõukaaegne 5 aastane.
Ettevaatust ! 5. detsember 2014 17:43

Show 5. detsember 2014 17:36
Vaadake ise, kes seal riigikogus on :D! Mingid läbulaulude lauljad, Sportlased, seosetud TV staarid jne..Ütleme otse välja,et Klounid esindavad riigikogus Eestit!
Tiit 5. detsember 2014 17:27
bakalaureus = tehnikumi diplom = Eesti ajast gümnaasium. Nii lihtne see ongi.
!!! 5. detsember 2014 14:55
See on ju Lenini suur õpetus, et igast köögitüdrukust võib saada minister!
oh ja 5. detsember 2014 21:39
ilmselt kõrgharidusega tüdrukust ei saa head köögitüdrukut kuna ta ei oska teha köögitüdruku tööd ja vajab enne, et teda õpetatakse seda tööd hästi tegema. Köögitüdrukust saab hea ministri kui teda enne ministrina tööle panemist õpetada seda tööd tegema. Muideks palju on meitel ministreid kellel on juhitava ministeeriumi erialal kõrghariduskuid näib, et seda polegi ministril vaja, sest tegelikuses teevad ju töö ära vastavat haridust omavad ametnikud ja minister on esindusisikuks kes tutvustab tööd avalikusele ning temale on vaja esinemisoskus ehk siis sisuliselt oskust olla hea näitleja poliitlaval
? 6. detsember 2014 04:48
Seega võiks ministri siis ehk pressiatašeeks ümber nimetada?
Kalju Mätik 5. detsember 2014 14:32
Kuna meie valimised on nagu missivalimised, ainult trikoovoor on puudu, siis mõttelaisk valija valib neid, kelle nägu ja nimi on plakatitelt meelde jäänud. Haritus on kahtlemata vajalik. Meil GULAG-i katlamajas endises "Asutuses VS 389/36" (kus praegu asub GULAG-i muuseum) olid kuuest katlamajas töötavast mehest kaks teaduste kandidaadid ja kaks lihtsaslt kõrgharidusega. Haritusest tähtsam on kodanikujulgus. Meie riigi eesotsas on liiga palju neid, kes ei julge asju nende õige nimega nimetada ja annavad kõigile Moskva Kremlist tulevatele valedele vaikiva nõusoleku.
oh ja 5. detsember 2014 21:43
näib, et asi on keerulisem ja valiku kriteeriumid täiesti salastatud ning arusaamatud
https://www.youtube.com/watch?v=allPSCvAiNY
kuidas võtta 5. detsember 2014 13:41
kas haridus või haritus? kas peaministril peab olema paber, et ta on õppinud peaministriks? ühekski ministriks vist veel õppida ei saa. võtame sellise tegelase nagi Jaak Aaviksoo.. suurepärase kõrgharidusega füüsik. ja mis sai? kaitse ja haridusminister, kelle saavutuseks jäi mõttetu ja kulukas klaasrist ja hävitav koolireform. et siis... kui sul haritust ei ole, siis seda lihtsalt ei ole. kõrgetel kohtadel on pead vaja, mitte paberit.
Oli üks 5. detsember 2014 14:24
sõjard Aaviksoo füüsiku haridusega. Polnd füüsikust sõjameest. Paber näe, ei toimetanud. Pea ka ei võta.
vamps 7. detsember 2014 09:29
Aaviksoo on tark ja juhtimis kogemustega mees. See on ministri tase. Kuidas saaks võrrelda Aavksood Rõivaga.
Räbal ,on selle nimi 5. detsember 2014 13:39
Meie armsad ministrid vahetavad ainult kohti ,üks põõsast kontorisse ,teine metsast sigalasse ,ei hakka nimesid välja tooma. ja nii lihtne see ongi !!!
aa 5. detsember 2014 13:03
Huvitav miks Hardo ei ole peaminister :S
Haridust tal ju Taavist palju rohkem...
aa 5. detsember 2014 19:00
see oli sarkastiliselt mõeldud...
bee 6. detsember 2014 08:09
Ilmselt ei ole Hardo Aasmäe karjerist, talle piisab oma kohast.
gg 5. detsember 2014 12:04
oldtimerite kokkutulek meil siin..

ongi 5. detsember 2014 11:44
riigikogu on klounikari...
inna. 5. detsember 2014 11:57
ja sina ONGi puudud klounikarjast...vat selles asi ongi...sa lihtsalt oma naiivsuese tõttu ei sobig sinna.Kaks võimalust kas ajad lolli juttu edasi võ hakkad siis aru saama,et ikka ei olegiklounikarivaid ikka asjalikud ...kuha sa pole sobinud ja kadedus teeb lolliks.
inna on valenimega broiler 5. detsember 2014 14:58
kelle konnasilmadele komistati.
Artikkel ilmselt naelapea pihta, sest võttis kohe hariduseta bossud lõugama.
to inna 5. detsember 2014 16:03
Inna on lasnamäe li#s
t m 5. detsember 2014 11:36
HA ei peaks küll eesti poliitikute õpetaja olema.Keski sõdur,eraettevõtte põhjalaskja,läbikukkunud Tallinna linnapea jne.Ärinduses on analoogne mees Mõis,kes jätkuvasti teeb valesid otsuseid ja suure suuga õpetab teisi ärimehi.
Aarne. 5. detsember 2014 11:28
Jah sinna ongi see lammas peidetud.Ööbikud,sportlased ,näitlejad,kõik oma ala meistrid on toodud riigi asju ajama olgugi et haridust selleks puudub.Noh andke andeks on ju eestis kõrg haridusega ja häid spetsialiste kel parem haridus ja kel silma vaadegi rohkem harenenud.Ei taha kedagi solvat aga iga kingsepp jäägu ikka oma liistu juurde.Käe viibutajad seal ei tarvitata vaid inimesi kes tõsiselt on eesti asjade eest väljas ja on eesti majandusest kui ka välispoliitiliselt heal tasandil inimesed.
Sihukesed 5. detsember 2014 17:50
indiviidid toovadki parteidele hääli ja on inimesi,kes neid vaid nende tuntuse mitte oskuste pärast valivad!
asg 5. detsember 2014 11:03
Tegemist on Eesti Vabariigi peaministriga.
Kas tõesti peaksid magistritudengid teda diskrediteerima selle pärast, et tal ei ole magistrikraadi?
Üsna iganenud mõtteviis, Hardo.
Muna! 5. detsember 2014 11:04
Ära tule kana õpetama!
susi 5. detsember 2014 10:54
reformi ustavad on viskunud eesliinile ! ,,,,,mis tähendab haridus kui sul ikka sellejuures oidu ei ole ,mis siis ???? . Egas siis ,nagu ikka igast mehest ei saa lauljat -lõõrita niipalju kui tahad nii ei saa ka igaühest ministrit natuke ikka oidu on omal ka vaja - olgugi et nõunikud teevad kogu töö ära (olgu su haridus mis tahes ) . Kuna Kallasele tegi Kross viimasel momendil ärtust ära , siis oli augule vaja kähku punn ette lüüa ja löödi siis Rõivas
Harimatu, 5. detsember 2014 11:04
aga taiplik. Heast materjalist punn leiti.
sokrates 5. detsember 2014 10:49
HARDO'* ÄrÄ enam pääle võta!
Ega diplom ei tee lollist tarka. Kõrgkool teeb lollist diplomiga tola.
Kamal ei olnud diplomit, aga Kama oli kõikidest Hardo-taolistest mölisejatest
palju targem. Kuna ta õppis ise omatahtsi.
Hardotaolised võiksid vähem piiritust tarbida.
sa sokrates 6. detsember 2014 08:17
oled ikka väga lugupidamatu mats. Sõnavara nagu blatnoil.
Papi 5. detsember 2014 10:48
Üks asi on haridus ja teine on haritus! Paljas paber ei maksa midagi. Tänastel osadel ministritel jääb puudu elukogemusest,mida koolis õppida ei saa!
Mammi 5. detsember 2014 11:42
Haridus loob eeldused harituseks!
to Mammi 5. detsember 2014 12:43
Kahtlemata, aga tundub, et mitte alati. Minul ei ole kõrgharidust, aga ühel oma töökohal pidin kõrgelt haritud töökaaslastega suhtlemisel sageli trepist mõned astmed allapoole astuma (s.h. ka otsese ülemusega). Oli ehk vaid paar erandit ja kui need lahkusid, muutus seltskond tõeliselt talumatuks ja igavaks. Meenub mingi hinnang, mille kohaselt kõrgkool lisab üldisele haritusele parimal juhul mõne protsendi. Eriala hea tundmise annab tõenäoliselt siiski, kuigi ka siin on tase ilmselt väga kõikuv. Mõelge sellele näiteks siis, kui arstiabi vajate - kas tohter õppis cum laude või vedas end n.ö. "kolmedega" läbi. Kui oma perearsti kohta tõe teada sain, vahetasin arsti kohe...

SIILILEGI SELGE 5. detsember 2014 10:40
Seal ju alles lasteaed koos.Mõni mängib perekonda veel,kuigi laps juba olemas.Aga naiseks ei julge veel kosida.
aa 5. detsember 2014 10:28
Niimoodi inimesi taandada tarkadeks ja lollideks näitab ignorantsust. Inimest ei defineeri ainult tema hariduskraad.
juss 5. detsember 2014 10:20
Ossile kindlalt papa ostis vajalikud teaduskraadid
to lex 5. detsember 2014 10:17
Artikkel räägib haridusest,mitte vanusest.
EST 5. detsember 2014 10:03
Haridusega ei ole siin midagi pistmist vaid kogemusega,tahtega midagi paremaks riiigis teha,vastutustunne oma rahva ees,inimlikkus ,kuulamisoskus,vastutulemine ,rahvaga arvestamine,jne.
Lugeja 5. detsember 2014 11:00
Küllap kõiki neid omadusi ammutabki inimene hariduse omandamisel.
obeseunenägu 5. detsember 2014 16:49
aga kogu riigi rahva najal neid omandada ja katsetada ka vist pole meile suurem asi.
Aja Lugu 5. detsember 2014 10:00
Siis polegi imestada, kui Taavi Rõivas Riigikogu rahanduskomisjoni esimehena ei saanud hakkama protsendiarvutusega. Nimelt väitis ta, et Tallinna 1% müügimaks viib tallinlase tahakotist aastas 1000 krooni. 1% = 1000 krooni, 100% võrdub seega 100 000 krooni. Seega pidi tallinlane saama kulutada müügimaksuga maksustatud kaupadele 100 000 krooni aastas! Lisaks muudele elamiskuludele nagu üür, ravimid jne. Pensionär sai sel ajal kõigest 50 000 aastas.Hämmastav, et protsendiarvutusega ei olnud kõik korras ka akadeemik Ergma (IRL)l, kes juhatas seda Riigikogu istungit.
Nüüd saan aru, 5. detsember 2014 10:35
miks Taavi meelest pole astmeline (progresseeruv) tulumaks eestlastele kasulik. Taavi ei jaga protsentidest, järelikult ei jaga peale tema mitte keegi.
arvamus 5. detsember 2014 09:59
...Vaba Riik !!! Nõuka aegne haridus oli muidugi kui võidujooks mida mäletada ? Üldiselt taheti hoopis midagi muud öelda kuid enam pole see nii lihtne sest USA väed Eestis ja kogu see kamm ei lase enam neil väärpiltidel tekkida.
tegelikkus 5. detsember 2014 10:25
Nõukaaegne keskharidus on tsipake parem, kui meie kaasaegne BAK kraad.
aa 5. detsember 2014 10:43
Iga generatsioon on eelmisest targem, võimekam.
See mida sina, kui nõukaajal õppinuna näed vajaliku teadmisena, ei pruugi tegelikult olla üldse vajalik teadmine tänapäeval.
Tänapäeval liigub info tohutult palju kiiremini kui nõukaajal. Suurim väärtus on selle infohulga sees orienteerumine, oskus kasutada seda infohulka, õppida selle najal.
lahe 5. detsember 2014 11:25
MA NÄEN SEDA VÕIMEKAT VÕIMLEMIST KODUS IGA PÄEV.
EBAEETIKA, , MANÖÖVERDAMINE FAKTIDEGA, AINULT MINA - TEERULLIMEETODI ÕIGUS.
Anu 5. detsember 2014 11:34
See kui keegi oskab teiste loodud andmetes tuhnida ja sealt fakte noppida, ise midagi mõtlemata, on ahvi tase!
aa 5. detsember 2014 12:02
Anu: ei nõustu. "ahvi tase" on ikka see, kui ei oska suure informatsioonihulgaga midagi peale hakata.
Kui igaüks hakkaks ratast uuesti leiutama, siis ei jõutakski rattast kauegemale.
lahe: kui tegemist sinu enda järeltulijatega, siis oled ainult sina selles vastutav, mitte keegi teine.
järjest targemaks 5. detsember 2014 16:51
varsti pole enam vajadust osata kirjutadagi
aa 5. detsember 2014 19:03
.. täiesti võimalik et nii see läheb.
kas sina klõbistasid klahve kirjutamise asemel..
5. detsember 2014 09:58
kolm klassi kassikooli... hirnu herneks

Soomeboy 5. detsember 2014 09:58
Võttake Tuomioja või Halonen, oma peaminister. Neil on riigi juhtimise koolitus.Hea ühiskond on nende arvates nii, et nad võtavad töökas inimeste raha ja jagada neid alkohoolikud.
Tase 5. detsember 2014 09:50
Vanasti oli lüpsja Leida Peipsi saadik,aga täna näiteks paadisportlane Jaanson.Mis on muutunud?Vanasti oli Moskva ja täna Brüssel.Vanasti oli iseseisvus jutumärkides ja ka täna on iseseisvus täiesti jutumärkides.Kodanikuühiskond oli vanasti laupäevaku tasemel ja täna teeme ära tasemel.Arenemisruumi on oi kui palju!Eesti poliitika pole väärikas vaid selgrootu ja rahvavaenulik tihtipeale.Tagajärjed on väga näitlikud rahva hääbumise ja halva kvaliteedi näol.
muutus 5. detsember 2014 11:10
Leida Peips pidas suu kinni ja me ei saanudki teada, kas ta oli rumal või tark. Tol ajal saadikud ei avaldanud (oma) arvamust. Aga tema tegi seal istungite vahepeal tegelikku tööd. Ja sai selle eest palga. Saadikutel oli esindustasu (minu mälu järgi 100 rbl kuu ja kulud istungitel kaeti). See oli aeg mil kella polnud vaja, meil Moskva näitas aja.
Tahtsime iseseisvust, saime teise ikke. Lubasime kartulikoori süüa. Ja nüüd näeme, kes punnpõskedega kooritud kartuleid pistavad. Milleks mõistust? See on segav faktor.
nujah 5. detsember 2014 20:53
eks rammusama piima lehma andis lahjendada ka. Eks riigiametnikud tegid ka oma järelduse Breznevi memuaaridest, kui ta tudengina raudtejaamas töötades osa jahukottide mahalaadimisel kõrvale pani, ehk ära varastas! see on fakt! Näiteks põhjuseta puudumist riigikohu tööst võiks ka pidada riigivarguseks!
tolleaegne anekdoot 6. detsember 2014 08:46
Külaskäigul Eestisse küsib Brežnev Leida Peipsilt:
- Kuipalju te ühelt lehmalt korraga piima saate?
- 20 liitrit, seltsimees Leonid Iljitš!
- Aga kas 40 saate?
- Kui vaja, saame ka 40.
- Aga 60?
- Kuuekümnega läheb raskeks...
- Miks?
- Liiga palju vett peab juurde lisama.
2X 5. detsember 2014 09:17
Elukogemuse lisandudes olen järjest rohkem hakanud aru saama, et kõrgharidus on kõvasti üle hinnatud. See on vaid üks viisidest, millega enda asjatundlikust ja pädevust tõsta. Bakalaureuse kraad on täiesti piisav, kui inimene tunneb õpitud eriala vastu huvi ning arendab ennast regulaarselt läbi erialase kirjanduse, täiendkoolituste ja töökogemuse. Ning on ka väga intelligentseid, laia silmaringiga, oma erialal väga pädevaid ja edukaid inimesi, kellel pole üldse kõrgharidust. Täpselt samamoodi nagu on kõrgelt haritud lollpäid.
mari 5. detsember 2014 09:11
See on väga häiriv fakt.
rein 5. detsember 2014 09:08
hea tõdemus. milleks meile haridust. karjääri saab ka teisiti teha
ants 5. detsember 2014 09:07
Kodukootud pidid kõige paremad olema, kui pole võtta, siis saaks ühe vaba gruusia korruptandi, kes juhtumisi vangis aega veedab, mis sest et eesti keelt ei valda.
nõukaaegne 5. detsember 2014 08:55
Annab partei ameti, annab ka mõistuse.??
Võib ka öelda 5. detsember 2014 08:53
Et kõrgharidus on, aga suppi süüa ikka ei oska

kodanik 5. detsember 2014 08:47
teine kodanik 5. detsember 2014 22:53
Hardo räägib mida teab,jõudu talle.
Aasmäe ja haridus on täielikud vastandid... 5. detsember 2014 08:32
Raske on leida hullumat käpardit.. Kõik kellede rong on ammu läinud on muutunud väga jutukaks.Isegi Siim Kallasest hakkab kahju... Õnnetut Savisaart on raske ilma kaastunneta vaadata jne.jne.
kuule 5. detsember 2014 08:42
sinu puhul pole mõtet rääkida haridusest ega ka mõistusest
8.32 5. detsember 2014 08:50
Vaat kes räägib,2kl.külakooli,eestikeeltki oskamata,tuleb siia arvustama teisi.Võtaks ikka asja mõistusega vähemalt ja oleks vait.HÄBI!
viljandlane 5. detsember 2014 08:22
Reaganil ei olnud üldse kõrgharidust,samuti ka Walezal!Andke andeks kui nimedes on viga,kuid antud persoonid said ülimalt hästi oma asjadega hakkama.Reagan on minu arvates üldse kõigi aegade suurim USA president,kes lõi monstrumi nimega NSVL -uppi.Ta lihtsalt suutis endale hea meeskonna moodustada.
Soomeboy 5. detsember 2014 10:10
On kõige olulisem asi, mis jätkab saada rohkem teavet kogu elu? Kui olete lõpetanud arvuti koolis aastal 1985, isegi ei tea, mis on internet või iphone.
Kuid peamine asi, mis on "valmis" 30 aastat tagasi...
mnjah 5. detsember 2014 10:31
Reagan lõpetas kolledzi, mis ongi kõrgkool. Enne presidendiks saamist oli ta 2 korda kuberner. Ka oli ta kõigi aegade vanim USA president. Nii, et elukogemust oli küllaga enne kui riiki juhtima asus, mida kahjuks meie riigi juhi kohta kuidagi öelda ei saa. Kahjuks on viljandlasel täiesti ebaõnnestunud võrdlus.
ats 5. detsember 2014 08:08
aasmäe on jutumees, mitte teoinimene!
ae ats- teoinimene 5. detsember 2014 08:31
võta kirves ja lõhu puid.
lex 5. detsember 2014 08:00
Kulla Hardo,ega me Jaapanis ela kus vanus loeb.Meil oleks selles vanuses nii läbi,et ei jõuaks püsti jala vett lasta.Kust me selle raha võtame et kõik Ülalinna kemmergud ümber ehitada.Pealinna näitel ei loe ka aastad midagi,bolchevistlik aluspesu paistab niigi välja.
mees 5. detsember 2014 07:50
Eriti vilets on meie välisministri haridustase.....kuid selle eest on tal autorollotamises kõrgklass...meie oma naisOstap Bender.....
pettunud 5. detsember 2014 07:47
mis tulema peab ,tuleb kindlalt kõik.Eks ükskord tulevad ka neil uljaspeadel elukogemused ja arusaamised,aga siis ei anna enam nii mõnigi asi parandada.Siiani käib meil ju ainult parandamine ja ümbertegemine ,ainult edasiminekuks ei jää aega.
Rix 5. detsember 2014 07:37
Ei arva sellest klounikarjast juba ammu mitte kui midagi. Neid ei saa kohe kuidagi enam tõsiselt võtta.

pätid võimul? 5. detsember 2014 07:33
Aasmäe vôiks ka selgitada, milliste vigade tulemusena, Eesti sellisesse olukorda on sattunud.
vead on selles 5. detsember 2014 08:39
et rahvas on uimane ja tuim. Kui oleks vaja midagi ette võtta , loodetakse et ehk läheb üle ja las teised teevad. Kahjuks olen ise ka see tuim eestlane aga tõsise juhi järgi on küll puudus suur.
Respekt 5. detsember 2014 07:23
Sattusin peale ka Aasmäe TV-esinemisele. Mehel on oma arvamust!
Ka meie ametites on puudus ajudest ja kahjuks ei oska madala tasemega juht väärtustada targemaid.
http://etv.err.ee/v/meelelahutus/terevisioon/saated/bfcaed58-7a79-4b5c-b667-c5d75e873421
Alates 1:14:30