Eesti uudised

Kuidas paranoilised omanikud käivad salaja üürnikke kontrollimas

ÜÜRNIKUD: omanikud käivad just siis passimas, kui me duši all või voodis paljad oleme!

Kristiina Tilk, 5. detsember 2014 07:00

150 KOMMENTAARI

k
Kaio/ 10. detsember 2014 18:00
s
suzan/ 10. detsember 2014 13:30
Alati kui kolid uude üüri korterisse on kasulik uus lukk panna. Kuna ei või iial teada kellel veel võti võib olla.
t
Tartlane/ 8. detsember 2014 22:45
Jaa, suht tuttav probleem. Kevadel pööras elu end teise suunda ja pidin leidma kiiresti omale elukoha, et saaks tööl käia. Elukoht oli ühe vanamuti pakutud tuba, alguses oli suht OK aga mõne kuuga oli mutt kogu minu elus osanik - isegi arved mis mulle postiga tulid oli tal tarvis lahti kiskuda, kui ma vihastasin ja ütlesin, et nii asjad ei käi siis mutike ainult õigustas end. Üürimaksmine oli märgitud kindlale kuupäevale mis kirjalikus lepingus, korduvalt kuulsin hala, et miks ma varem ei maksa - aga miks ma peaks kui on kokkulepe ja mutt ise igal sammul ruineerib? Maksan siis kui lepingus kirjas - miks mulle palka ei maksta nädal varem kui lepingus kirjas? Siis asi läks lõpuks päris hulluks, hommikul lesisin voodil ja ükskord vaatan, vanamutt tuleb uksepeale vahtima, arvas, et ma magan, siis sai aru, et oih...ei magagi, ütles, et arvas, et ma magan - no jabur ju! Siis kord tuli mul hommikul tekki pealt ära kiskuma, mul loll komme magada tekk üle pea :). Viimases lõpus läks asi päris hulluks, töö ja kool võtsid kogu päeva, öösel kella 2-3ni vanamutt ajas raadiost jaamu taga...mina kõrvaltoas sain une silma vastu hommikut. Eluisu hakkas vaikselt kaduma, Paki suitsu jõudsin hilisõhtu ja hommiku vahel seetõttu teha. Nüüd ca. kuu olen uues kohas ja hoopis teine elu. Kuna ka kiirelt soovisi leida on ka omanikuga ühe katuse all aga selles osas on mul vedanud, omaniku pm. ei näegi kuigi hea meelega ajaks vahel juttu kuna noor inimene ei küsi iga päev samu asju mida penskarid ja mikrokliima on ruumides ka hoopis teine. Penskarid hoiavad kokku mõnd euri ja ei kipu end üldse pesema, toad haisevad mustuse järele, põrandad on s..a täis ja prügi vedeleb maas...õudne! Sellistel tuleks korterid käest võtta ja penskar vanadekodusse, korter noorele ausale töökale inimesele anda...
n
9. detsember 2014 16:52
No kes sind väevõimuga sellise "muti" juurde küll ajas?Ilma "muttideta" üürikortereid on ka olemas Aga ju sa tahtsid ise "muti" juurde, sest pidid vähem maksma või mis iganes sind sellist eluaset, mis "s...a" täis, sundis üürima. Imelik hala igal juhul
k
kkk/ 8. detsember 2014 16:53
kindlustus?
uurige palun kindlustue punkte.ÜÜRNIK=OMANIK eh kui üürnik midagi teeb siis kindlustus ei korva .v.a kui uputab alumist naabrit
nii et miks ma peaks üürnike armastama austama ja uskuma kui nad vassivad ,et sada häda miks õigeaegselt ei tasu arveid.tekitavad võlgu juurde jne
ni iet ei tasu siis haliseja ja nutta. osta enda oma ja vaatame kuidas sa hoidma hakakd jne
jorralikke üürnikke annab otsida
p
paul/ 9. detsember 2014 10:54
to kkk:
Siin artiklis ei olnud kusagil kirjas, et mõni üürnik poleks maksnud õigeaegselt arveid või üüri ning polnud juttu ka korteri vara rikkumisest.
Jutt oli omanike ebanormaalsest kontrollist, kus salaja tungiti teiste inimeste elupinnale.
Olen elanud ise mitmes üürikorteris ning siiani ei ole ühegi omaniku vara rikkunud. Paraku olen ka ise kogenud korra omanikupoolset ebaausust ja vassimist.
Oma korteri välja üürimisel tuleb teha kohe alguses usaldusväärne valik, siis ei ole hiljem vajadust paranoiatseda.
Suhtumine, et ostku inimene oma korter võiks olla sulle endale ennekõike õpetuseks - Ela ise oma ostetud korteris, mitte ära üüri seda välja, kui usaldus ja austus oma üürniku ja tema privaatsuse suhtes puuduvad!
n
9. detsember 2014 16:56
No selles ongi asi, et katsu sa teha see õige ja usaldusväärne valik, mõne mitteusaldusväärse tunned kohe ära aga mõni oskab algul endast tükk maad ilusama mulje jätta kui tegelikult on.
s
Snow/ 8. detsember 2014 15:01
Magasin rahuliku und päeval olin natuke palavikus ja pold hea olla .keegi kopsis uksetaga..ei viitsind end püsti ajada ja järsku kuulen et voilaaa vōtme kolin ja uks lahti...omanik... Köhatasin siis meelega,oi kus kukkus vabandama et oli vaja korra seda ja seda vaadata...mingi aeg hakkasime välja kolima siis mu mehele nähvati pidevalt et kui tema maakritega ja inimestega tuleb korterit vaatama siis aja oma proua ülesse ikka et ta päeval ei magaks....?? Haige tädi no...jumal tänatud et nüüd on normaalne korteriomanik kes ei ela Eestis...korra kuus tuleb võtab raha ja läheb :)
m
maakas/ 7. detsember 2014 13:12
Mida kiunuda - üürnikud, ostke endile elamispind! Midä nüüd jälle häda on?
y
yks eit/ 7. detsember 2014 08:10
Tartus oli juhus,kus Viktoria-nimeline naine lahkus Kastani tn.korterist majakraamiga...no ole siis üürileandja nahas!Tean mitut,kes rändasid makse maksmata uude elamisse ja sealt samuti petisena edasi...no vot ennem lasen ruumil tühjana seista kui usaldada suudan...
j
Jah/ 6. detsember 2014 16:50
omanikud on tavaliselt sensitiivid, kes tunnetavad sinu dussi all käimise aegu. Kirjutage oma üürilepingutesse sisse külastuskorrad. Täitsa haige tekst. Muideks, teie kehvavõitu figuur ei huvita kedagi.

s
seni/ 6. detsember 2014 13:09
kuni Eestis seadusi ei eksisteeri niikaua kestab sama olukord, üürijal on 100% oma riisiko, peaks nagu teadma juba !
k
Ka üürileandja/ 6. detsember 2014 13:03
Oli selline mees üüriline, kelle arveid maksis tema ema. Aasta otsa kedagi korterisse ei lubanud. Lõpuks, kui leping läbi sisenesime korterisse koos tema emaga. Seisukord oli selline, et voodi jaoks oli vaja kutsuda tisler, kes seda parandaks. Tapeedid ja osaliselt põrandakate tuli välja vahetada ja korteri korda tegemine võttis kuu aega, seni ei saanudki üürida.
k
ka üüriale/ 7. detsember 2014 00:28
Kas saa oled kuupealt või? selliste asjade jaoks on kindlustus olemas. Aga eks ahnus on nii suur ,et ei taha kindlustuslepingut teha. Ei ole mõtet vinguda kui ise rumal
s
7. detsember 2014 11:24
Sõida kuu peale oma ahnuse jutuga ja ela seal tasuta.
Jube nõme jah !/ 6. detsember 2014 12:36
Pange oma korteritesse salakaamerad, et iga võimalik ja võimatu nurgatagune teile soovitud ajal ja soovitud kohast kuvarile ilmub. Siis pole vajadust üürnikke HÄIRIDA.
1
123/ 6. detsember 2014 08:46
Tahate kollata mööda üürikaid nagu mustlased, siis nautige ka neid vilju mida üürikad pakuvad. Ostke omale kodud ja hakake vastutama, siis pole vaja ka vinguda.
a
aga/ 7. detsember 2014 17:15
Milleks siis üürikad on,praegu ju inimesed otsivad tööd ka Eestis ja vajavad elamispinda.millegipärast tunduvad üürileandjad kibestunud ja pettunud,et kinnisvara käes,müüa ei saa ja siis ahistavadki üürnikke.Minu soovitus,viige oma vana kola välja,tehke kerge remont,et elamine oleks puhas ja näete,kuidas teil äri läheb,leiate korralikud üürnikud.Kui ainult raha küsite janõudmisi esitate,saategi sellised üürnikud,kes teie varastei hooli.
Ja mina olen kahe käega üürimajade poolt,sotsid saavad minu hääle kui asja läbi suruvad
r
Raha/ 8. detsember 2014 16:37
Kõigil pole shiukest raha võtta.... -.-
l
Ly/ 9. detsember 2014 07:28
Jah, kõik tudengid ka Tartusse tulle ostku endale terve maja kohe, mis mõttes ei ole raha?
i
Irw/ 6. detsember 2014 01:30
Lahe mõelda et üürid kolmetoalisest korterist omale toa pensionäri käest ja siis kui ise tööl oled siis viilutab minu külmkapist omale vorsti omale leiva peale.Ja sorib veel muidu minu asjades.
Ise sõimab riiki et pension väike ja samal ajal jätab maksud oma taskusse.
k
KIVIPÄÄ/ 6. detsember 2014 02:34
EGA PENSIOON SUUR EI OLE ERITI INVAPENSS
k
Kat/ 7. detsember 2014 08:25
Ise valisid selle uhe toa. Ara vingu. Sinu vaba tahe. Kui ei meeldi, siis koli välja.
h
hirnun surnuks/ 5. detsember 2014 23:54
Lugedes eest elust,v6imalik ainult banaanias.Saksas saab maja üürida 300-400 euriga,kuus ja 2-toalise korteri 200.-euriga.Vaesed rikkad eestlased.
ü
Üüri korter polegi tegelikult kellegi üürnike omandid, vaid ajutine rendi pind/ 6. detsember 2014 01:34
Ja seda seni kaua, kuniks seda üüritakse.
Üürikorter on alles siis omand, kui see on välja ostetud.
Senikaua, kuniks pole lepingus kirjas, et omanik kohapeal luusida ei või võibki omanik sisse marssida nii kaua kuniks tahab.
Seega peab olema lepingus täpselt iga pisi asi kirjas.
Lisaks soovitus taolistel episoodidel kasutusse võtta video kaamerad, mille abil salvestada kõik kaadrisse asitõenditena.
Veel eriti, kui kodus eemal olles on video valve peal.
Kõige parem lahenduse varjant on alarmsüsteem, nii ei saa ka omanik ilma loata siseneda, kui häire kohe ülesse võtab keskusesse ja saab omanik vale häire tekitamise eest karistada.
Varjante on kuhjaga, kuidas end puuk omanike eest kaitsta
k
KIVIPÄÄ/ 6. detsember 2014 02:33
SELLE KAAMARA MA LÖÖKS ÜÜRIJAL KAIKAGA KOHE MAHA SEINAPEALT JA SIGNA JUHTMED PURUSS, MULL ON KOHE SELLISED ELEKTRIJUHTMELÕIKETANGID, NEEID ON HANDYMANNI POES MÜÜGIL- 7 EURI 50 SENTI.
t
To Kivipää/ 6. detsember 2014 07:17
Vaata ette ja mõtle enne, kas ikka tasub, sest üürnik võib sind siis süüdistada võõra vara rikkumises, privaat rahu häirimises ja võid saada väga suured trahvid kaela, lisaks ka üürile andmis õigused võidakse sul hoopis siis keelata.
Kui omanik pole lepingusse kõik faktid kirja pannud, mida teha võib või ei tohi, ei saa ka omanik keelata, vaid üürnik võib just siis enda kodu kaitseks pättide eest mitte omaniku eest valvega alarm süsteemi paigutada.
Lisaks võid sa väga kergelt vahele jääda, kui korteris on takka otsa video valve.
Nii, et sul võib sellest 7 eurist saada paari saja, kui mitte suurem arve.
Õigel omanikul pole niisama asja üürikorterisse.
Kui omanik teavitab üürnikut ette saadab talle kirja ja jätab endale koopia ega vasta või ei ole kodus ja too alarmi selleks ajaks maha pole võtnud, siis on õigust koos ametnikega minna korterisse ja alarm maha võtta.
Vastasel juhul on see lihtsalt renditud pinnale sisse tungimine.
h
Hmm/ 9. detsember 2014 13:08
Tahad kommenteerida?!- Õpi kirjutama!
m
6. detsember 2014 08:32
Miks sa, muumaalane, Eesti asjadesse sekkud? Üüri endale"saksas" kasvõi kolm korterit.
m
mis piirkonnas nii odav on?/ 7. detsember 2014 10:11
j
7. detsember 2014 11:26
Jumal teab, kus pärapõrgus ta sellise hinnaga üürib.
m
Maaali/ 5. detsember 2014 23:14
Elasin sellises üürikas kus omanik kutsus lukuabi ja lasi ukseluku katki puurida .Olime korteris ja vaatasime pealt kuidas see lugu algab ja lõpeb
n
7. detsember 2014 11:27
No, Maali, mismoodi see siis algas ja lõppes?
n
7. detsember 2014 11:27
No, Maali, mismoodi see siis algas ja lõppes?
v
Vello/ 8. september 2016 16:45
Üürileping ikka oli?
Kui ei, siis tõenäoliselt keerasid Sina ise miskit sxtta!
ü
5. detsember 2014 22:59
Üürnik võtku uurida mida omanik üürirahaga teeb. Käigu sabas ja nõustagu,et seda ei tohi osta ja teine asi on tervisele kahjulik. Koputage omaniku uksele,öösel,kontrollige kviitungeid ja mõõtku vererõhku.Samuti võib mingi õnnestava laulu välja mõelda,laulda siis seda regulaarselt telefoni.

e
eks endised kommunistid/ 5. detsember 2014 22:29
neid kortereid vabalt erastanud, siis kontrollivad ka...
s
6. detsember 2014 08:40
Selge, kõik, kes kortereid välja üürivad, on kommunistid, kuidas muidu.Ainult kommunismist on juba üksjagu aastaid möödas, ehk on mõnel mittekommunistil ka vahepeal midagi soetatud, onju?
k
Korter üürimiseks/ 5. detsember 2014 21:29
Korteri omanikud üürgavad siin ja rõhutavad oma kodu. Kodu on ikka see, kus reaalselt elatakse. Kui üüritakse korter välja, siis elatakse kusagil mujal. Üürnik ju maksab, mis pole sugugi väike summa, siis peaks ta üüripinnal võimalikult ka koduselt tundma. Mitte ei pea kuulma, kuidas omanik suvalisel ajal varuvõtmetega nagu varas korterisse siseneb.
o
Omanik/ 5. detsember 2014 22:04
Üürnikul on varuvõti, mina käin omaga. Ja üürid on hetkel üle mõistuse madalad, vaevalt ots-otsaga kokku.
m
mall/ 5. detsember 2014 22:13
Kas 210 eurot 3-toalise viimasel korrusel asuva korteri eest on vähe?
s
Sirts/ 5. detsember 2014 22:27
Kas elatute üürniku rahadest,et ots otsaga kokku tulete,vaevalt.Ma ei usu et omanikud maksavad üürirahast tulumaksu,lihtsalt kõrvalt saadud tulu.
s
Sorts/ 5. detsember 2014 22:32
Kas sa oskad aimata, palju maksab nt. korralik remont ühe ruutmeetri kohta?
k
6. detsember 2014 08:50
Kulla Sirts, sinu uskumusel puudub alus, mille järgi sa tead öelda, et omanikud ei maksa tulumaksu? Oled sa teostanus mingi uuringu või mille põhjal sa oskad seda väita? Ja tulu ei ole kuskilt "kõrvalt" saadud vaid oma enda kinnisvara väljaüürimise eest. Tasuta ei annaks ka sina seda võõrale kasutada.Ja alati on teil võimalus mitte üürida, vägisi ei sunnita kedagi.
k
Kristi/ 6. detsember 2014 23:54
Tainas mis tainas, Sa Omanik. Juba see näitab Sinu rumalust, et oled üürnikule jätnud varuvõtme. Üürnikule peab alati jätma originaali, sest originaalvõti ei kuluta lukku nii palju kui pidev varuvõtmetega keeramine. Kui Sa aga leiad, et pidev lukuvahetus ei ole sugugi mitte kallis, siis.. anna minna. Üürihinna üle vingud küll, tõenäoliselt vinguksid ka lukuvahetuse üle. Või on asi hoopis nii, et oled ka üks neist luusivatest omanikest, kes kasutab korterilukku tihedaminigi kui üürnik :D
k
7. detsember 2014 07:52
Kristi, milline suuvärk!?
n
nipi/ 7. detsember 2014 20:06
kas 50- euri 3 toalise värskelt remonditud korteri ees on norm? Või on vähe?/heas rajoonis/
l
Ly/ 9. detsember 2014 07:30
210 3 toalise eest? Tartus saan selle hinnaga normaalse ühetoalse ainult.
s
Selle nn. omanikule!/ 5. detsember 2014 21:18
Seaduse järgi, kui üürid oma korteri, siis ei ole sinul ilma üürnikule etteteatamata sinna asja. Nii need asjad ikka ei käi, et kui tahan siis astun iga kell sinna sisse...Kui tahad kontrollida oma korterit, siis helistad ette!
p
paha,paha/ 5. detsember 2014 21:07
Ikka üürnik on paha,omanik paneb üüritulu taskusse,makse ei maksa ja siis ahistab üürnikku.Kui Tallinna kesklinna 1 -toalise korteri üür on 400-500 Eurija kommunaalid veel lisaks,siistahaksin küll teada,mis siis omanik selle raha eest teeb,maksu ta selle pealt ei maksa.Hakake nüüd jah seletama,et kui maksaks maksu ka,oleks üür veel kõrgem.mööbli ja kodumasinate amortisatsioon ks nii suur olla ei saa.ikka ahnus on selle nimi
a
6. detsember 2014 09:12
Aga Tallinn ei ole veel terve Eesti, et ainult selliseid näiteid tuua.Mujal üüritakse ka kortereid välja ja kaugeltki mitte sellise summa eest. Öelge, kuidas te kõik nii täpselt teate,et omanikud maksu ei maksa?
e
ei väidagi/ 6. detsember 2014 10:40
Mõned kindlasti maksavad,aga julgen arvata,et nendega ei ole ka üürnikul probleeme.olen kahes firma poolt üürile antud korteris elanud ja olen väga rahul,maksin pangakonto kaudu,kui oli probleem korteris,helistasin haldajale,tema teatas aja,millal asi korda tehakse.Üürikas oli minu kodu ja ikka juhtus,et kraan hakkas tilkuma või läks midagi katki.Kummaski korteris ei olnud see probleemiks,keegi ei karjunud,et hävitan tema vara.aegade jooksul ikka asjad kuluvad.sellepärast pooldan mina vägagi üürimajade loomist,ei pea kohe 20 aastase laenukohustusega elama.
k
Kahe käega poolt!/ 8. detsember 2014 22:58
Meil peaks olema riigi poolt, et üürid uues majas omale elukoha! Ma ise käisin kevadel kõik pangad läbi, nende mõttetud kalkulaatorid lubasid mu sissetuleku toel kuni u. 80k€ laenu 20aastaks...kui kontorisse läksin selgus, et ajaraisk - 20% minimaalselt peaks mul olemas olema sissemaksuks - krt peest küll? Vanemad pole kunagi aidanud ja pole neilt ka praegu lootust midagi saada, isa ei olegi, see sai põhja euroopas toimunud suure katastroofi järel otsa kui olin põlvepikkune...ema maal, pole ei õiget tööd ega midagi...ühesõnaga - aus noor inimene eesti riigis, ausalt elupinda ei saa saamaski !
e
Enne korteri üürimist/ 6. detsember 2014 12:25
Laske üürida soovijal hullumajast tervisetõend tuua, siis enamuses vingujatest kommijaid ennem mõtleb, kui üürib. irv.
o
Omanik/ 5. detsember 2014 20:55
Omanikul on õigus oma varal silm peal hoida. Kui ei meeldi, ärge üürige. Ehitage maja omale või elage telgis prügimäel. Seal olge nagu tahate, kui valvur lubab.
K
!!!/ 7. detsember 2014 20:27
Kahjuks ei ole õigust siseneda
a
Aivo/ 5. detsember 2014 20:49
Võõrastega seksimine on üürikorteris rangelt keelatud, seda võib teha vaid sugulastega.
NB! Üürilepingu lõpetamisel peab üürnik ka nähtamatud koerad viima loomadevarjupaika. Oma nähtamatut neljajalgset sõpra ei tohi jätta vabastatud üüripinnale.
k
5. detsember 2014 20:46
Korteriomanik peab teadma, kellega üürnik sexib, kuidas sexib ja miks ta seda üldse teeb! Korteriomanikul on õigus omada ülevaadet sinu kapi sisust ja muust tränist, mis tema ruumides pesitsevad! Kui korteriomanik leiab, et tahab kontrollida oma valdusi, siis on tal selleks õigus ja kui korteriomanik tahab üürnikuga sexida, siis on tal ka selleks täielik õigus!!! Nii et ärge vinguge!

k
korteri omanik/ 5. detsember 2014 19:41
Üürilisi on igasuguseid. Näiteks noored, kes üürisid korteri pidutsemiseks, pidin ära viskama vaiba ja madratsi- kus siin kasu on? Või siis lastega üksikema. Kui üürile andsin, tundus korralik inimene. Hiljem selgus, et ta ei koristanud, voodis linu ei kasutanud ja kuna lapsed olid peale kooli omapead, siis tegid mis tahtsid. Seinad olid rikutud, mööbel samuti, lambid katki. Vaip, pehme mööbel ja madrats olid nii määrdunud ja haisesid nii, et läksid prügimäele. Korter seisab hetkel tühjana, kuna vajab korralikku remonti. Kus siin üürile andja kasu on? Enda lapsed saavad paari aasta pärast, kui pere looma hakkavad sisse kolida, seni las seisab, eks tasapisi remondime.
d
dfg/ 5. detsember 2014 20:15
tee kindlustus ja maksa riigile maksu, siis pole ka probleeme...
e
6. detsember 2014 12:08
Et kui oleks riigile korralikult maksud makstud, siis sellist olukorda poleks tekkinud? Oled vast terav pliiats.
k
korteriomanik/ 5. detsember 2014 18:35
Üürnik ei tohigi võõral pinnal seksida,eriti veel võõra mehega.Mina lõpetaksin kohe üürilepingu ära.Tulen oma võtmega sisse ja kontrollin.
k
KORTERI OMANIK/ 5. detsember 2014 18:24
ÜÜRIKORTERIS EI TOHIGI SEKSIDA.kUI OMANIK SISSE TULEB JA ÜÜRNIK SEKSIB SAMAL AJAL ,TULEB ÜÜRILEPING KOHESELT LÕPETADA.
m
mall/ 5. detsember 2014 17:14
Ei ole selle pealegi tulnud, et käia ette teatamata üürnikel külas. Minu üürnikud teatavad ise, kui on probleeme. Üüritulu deklareerin.
s
salaäri/ 5. detsember 2014 16:25
Tavaliselt korteri üürijad ei maksa riigile tulumaksu ära, korterit üüritakse sularaha eest ja salaja. Korteri üürimine on ettevõtlus. maksuamet peaks neid rohkem kontrollida, palju jääb riigil raha saamata. Esmalt tuleb uurida omanikult kas ta makse ikka maksab.
Üürnik peaks kindlasti tundma huvi kas omanik maksab riigimakse, või on suli
s
sid/ 5. detsember 2014 20:37
n
6. detsember 2014 12:11
No kes sul keelab seda teha, palun. Eks omanik uurib ka ja tunneb ka huvi ega üürida tahtja äkki suli pole.
m
mina/ 5. detsember 2014 15:43
olen küll üürileandjaga rahul.Sanitaarremont kenasti tehtud,korter sisustatud. Pensionärist mammi helistab alati ette,kui tuleb korterisse arvete järele. Nimelt tahab ta ise arved saata. On pesnud aknaid igal aastal ise ära. Muidugi et tasu ta üürilt maks,kuid tont sellega See on riigi mure.
5
55/ 5. detsember 2014 15:18
olge normaalsed, siis ei ahista teid mitte keegi, mingid alastimagajad siin kambas ohivad,opstke endale ise elamine ja vaadake, kui toredad on üürnikud
k
korteri omanik/ 5. detsember 2014 15:17
Tere!
See on täiesti normaalne, et pilte ei lubata üles panna, kuna see rikub seina ära (selleks pead ju puurima seina augu), aga muidu ei ole omanikul õigust külastada su kodu, kui ta seda heaks arvab, olgugi et sees tema omand, samas kui ta ette teatab ja tulla tahab siis peab talle seda lubama (kaks esimest korda on õigus ära öelda, kolmandal korral enam mitte).

e
Eit/ 5. detsember 2014 14:16
"Omaaegsete sundüürnike kaitseks sõnastati seadus nii, et omanikul on üürnikku, isegi siis kui viimane on käitunud pahatahtlikult, peaaegu võimatu pinnalt minema saada – selleks on vaja kohtuotsust, aga kohtuveskid jahvatavad liiga kaua."
Mitte pea võimatu, vaid sageli täitsa võimatu. Olen kuulnud, et pahatihti ei suudeta puuküürnikest vabaneda ka kohtutäituri abiga. Oma kohtuotsusega võite tagumiku pühkida, sest mitte miski ei aita - kodu on puutumatu!
a
Aevamus / 5. detsember 2014 13:53
Olin minagi Tartus Kalevi tänaval üürnik ühes eramajas. Omanik käis iga nädal kontrollimas. Toaukse avades sadas kohe sisse ja käis pilguga üle. Kolisin ma tühja korterisse ja mööbel ja muud asjad olid ju enda omad! Mida ja mis õigus tal minu vara üle vaadata? Makse ta samuti ei maksnud, sest üüri tasumine käis vaid sularahas. Sissekirjutust samuti ta ei võimaldanud, olgugi et üüri maksin korralikult. Kas seaduses ei ole punkt, et üürileandjal ei ole õigust ilma luba küsimata korterisse sisse astuda? Lisaks sellele keelas ta külaliste kutsumise ja seintele piltide panemise. Kui riik tahab olla normaalne, siis tuleb hakata ehitama üürikortereid, et pääseda eraomanike terrorist!
s
Seadus!/ 7. detsember 2014 13:46
Kõik oleneb inimeste kasvatusest, viisakusest ja suhtlemisoskusest!
Kui üüritud korteris on tekkinud probleeme, siis olge head ja otsige meelepärasem!
Kui omanikud teaksid, mis seal korterites üldse toimub ja labrakatest piinatud naabrid ka abinõusid tarvitusele ei võtaks, siis...oh jeerum küll!
a
Aevamus / 5. detsember 2014 13:53
Olin minagi Tartus Kalevi tänaval üürnik ühes eramajas. Omanik käis iga nädal kontrollimas. Toaukse avades sadas kohe sisse ja käis pilguga üle. Kolisin ma tühja korterisse ja mööbel ja muud asjad olid ju enda omad! Mida ja mis õigus tal minu vara üle vaadata? Makse ta samuti ei maksnud, sest üüri tasumine käis vaid sularahas. Sissekirjutust samuti ta ei võimaldanud, olgugi et üüri maksin korralikult. Kas seaduses ei ole punkt, et üürileandjal ei ole õigust ilma luba küsimata korterisse sisse astuda? Lisaks sellele keelas ta külaliste kutsumise ja seintele piltide panemise. Kui riik tahab olla normaalne, siis tuleb hakata ehitama üürikortereid, et pääseda eraomanike terrorist!
a
Aevamus / 5. detsember 2014 13:53
Olin minagi Tartus Kalevi tänaval üürnik ühes eramajas. Omanik käis iga nädal kontrollimas. Toaukse avades sadas kohe sisse ja käis pilguga üle. Kolisin ma tühja korterisse ja mööbel ja muud asjad olid ju enda omad! Mida ja mis õigus tal minu vara üle vaadata? Makse ta samuti ei maksnud, sest üüri tasumine käis vaid sularahas. Sissekirjutust samuti ta ei võimaldanud, olgugi et üüri maksin korralikult. Kas seaduses ei ole punkt, et üürileandjal ei ole õigust ilma luba küsimata korterisse sisse astuda? Lisaks sellele keelas ta külaliste kutsumise ja seintele piltide panemise. Kui riik tahab olla normaalne, siis tuleb hakata ehitama üürikortereid, et pääseda eraomanike terrorist!
m
maamee/ 5. detsember 2014 13:49
Omanikest saab alati maksuametile teada anda enamus on neist finants kurjategijad.
e
edu kitujatele/ 5. detsember 2014 15:45
anna aga,järgmine yyriarve on selle vörra suurem
k
5. detsember 2014 16:13
kust sina seda nii täpselt oskad öelda, huvitav?
t
Tom/ 5. detsember 2014 13:31
Üürnikud, kes on veidi opakad , need ei oska võtit risti ette jätta ja siis vigisevad, või tahavad just, et neid vaatama tullakse. Imelik, et KÕIK need vingatsid väidavad, et nad magavad alasti, kes ei oska ust lukus hoida, alati saab ust sulgega, tehakse ennast ainult huvitavaks või just lolliks...
t
to tom/ 5. detsember 2014 14:28
kasnäe! nuhküürileandjad ka siin oma tegevust õigustamas. no kuradi perverdid!
r
Radist/ 5. detsember 2014 13:15
"Seadus on iganenud, seadusepunkt jabur, õigused ja kohustused ei lähtu kainest mõistusest." Kuidas selline seadusloome üldse võimalik on? Et enne oli kõik mõistuspärane, nüüd enam mitte? Eks teeme siis ümber... Vägisi meenub Riigikogu oma "seaduse paranduse seaduse" lõputute parandamistega.
t
Tõnisson/ 5. detsember 2014 12:40
Eesti poliitiline huvi on hoida kinnisvara nii reguleerimatta kui võimalik, s.h. ka senine üürituru reguleerimatus. Tegemist on omandi allutamisele võlaseadusele. Hetkel tegelikult võib teha suhteliselt meelevaldselt kõike, pea asi, et omanik ei ole. Tegelikult teatud asju saavad ka omanikud teha meelevaldselt. Sellist olukorda nimetatakse korruptiivseks anarhiaks. Seega andke tuld rahvas!

a
Arvamus./ 5. detsember 2014 12:34
k
kull/ 5. detsember 2014 23:15
m
mamma / 5. detsember 2014 12:22
Jagan ühte huvitavat kogemust. Minu õde üüris kunagi õpingute aeg Tartus pisikest ahjuküttega üürikat. Omanik hakkas paari kuu pärast imelikult käituma ja sadas hilisõhtuti oma võtmega sisse. Paaril korral oli õde juba magama heitnud. Lõpuks tegi õde ukse ette seadeldise, kus oli kõrge plekist üheküünlajalg, millel pidas tasakaalu umber 20 cm läbimõõduga laste plastist vannipall. Aga ta kleepis neli pisikest kilisevat kuljust sinna külge. Niikui uks avanes, liikus küünlajalg ja pall veeres kõrinal mööda esikupõrandat....Kuni lepinguaasta lõpuni polnud enam probleeme. :)
n
Njaa/ 5. detsember 2014 11:55
Ma soovitaks kahtlustavatel üürnikel piilukaamerad panna. Saab asitõendid ja võibolla ka midagi muud tähtsat lindile.
k
Kas/ 5. detsember 2014 11:35
siis jääb omas voodis millestki puudu,et tormatakse üürnikke ahistama!!! Häbi,häbi,häbi korteri omanikule sellise alatu teo eest!!!
m
mis alatu?/ 5. detsember 2014 12:26
Mina mehena võtaks hea meelega kenalt naiselt korteri või toa üürile ja las siis tuleb, kui ma dushi all :). Imelikud need üürnikest naised?
r
.../ 5. detsember 2014 12:31
rõhk sõnal kenalt naiselt, 65 aastaselt kortsus 250 kg kaaluvalt naiselt sa seda korterit vist sellistel tingimustel ei võtaks?
h
hahaaa/ 5. detsember 2014 14:06
250 kilo kaaluv pole kunagi kortsus....
s
siis/ 5. detsember 2014 15:47
see saab su elu viimane nauding olema
j
5. detsember 2014 16:20
ja 250kg kaaluvaid naisi ka Eestimaal vist eriti ei ole, pead USA-sse minema
k
kiti/ 5. detsember 2014 11:25
minu korteri omanik on küll kena,kõik teeb ära;) ja isegi vahest ei pea üüri maksma
ü
Ühe mätta otsast..?/ 5. detsember 2014 11:12
Kas "kommionudest"tuleb vabaneda nii,et ei müüdaks kommi ? Normaalse üürniku (rentniku) leidmine on kordades raskem! (Idioodi juurest tuleb lihtsalt lahkuda.)
a
Akbar/ 5. detsember 2014 10:53
Tundub, et just preilidel on selliste üürileandjatega probleeme.
k
K/ 5. detsember 2014 10:44
Minuga juhtus nõnda, et olin haige ja veetsin kogu päeva voodis. Ühel hetkel kuulsin esikust kobinat ja sain tõsise šoki, sest teadsin, et mu korterikaaslane oli sel nädalal teises linnas. Siis astus mu tuppa korteriomanik. Samal ajal kui ma haigena paljalt teki all lebasin ja küsis, mis mul viga on, et päise päeva ajal voodis vedelen. Ma olin hirmust täiesti kange, täielikus šokiseisundis. Õnneks lahkus ta mu toast peale 5 minutilist küsitlust. Peale seda nägin temast õudusunenägusid ja ei suutnud seal korteris enam kunagi rahulikult magada ja mõned kuud peale seda kolisin ka välja.
m
med.vend/ 5. detsember 2014 14:51
Lohutav kuulda, et ikka paranesid, aga RAVIMEID võta edasi...
h
Huvitav/ 5. detsember 2014 15:17
Kust ta küll teadis, et sa kodus oled ja veel haige? Järelikult olid tal kaamerad korteris üleval.
k
K/ 6. detsember 2014 20:13
Kust sa välja loed, et ta seda teadis?
o
oioi/ 5. detsember 2014 15:49
ja kindlasti alasti,ehk lootsid midagi
m
5. detsember 2014 16:24
Millegipärast on kõik, keda korteriomanikud "ootamatult ründavad" paljalt teki all või vannis või...

ü
Üürile andja/ 5. detsember 2014 10:42
Üürisin välja eramaja. Kõik asjad olemas, kuid primaarne kütmine oli ahjuga. Just ahju pärast oli ka hind teistest odavam. Üürinik elas sees vist 5 aastat - mitte mingit probleemi ja kõik oli korras. Siis hakkasid mured peale kuni 3 aastat järjest. Küll üks asi lagunes, küll teine asi kolises kuskil, küll oli väljas libe, talvel oleks mina pidanud veel lund ka lükkama, tal ahju ja pliiti kütma. Viimased 3 aastat haises maja. Välja ka ei saanud mingi valemiga tõsta, kuna olevat haige inimene, mured, probleemid, uut kohta ei saa jne. Ma ei saanud 3 aasta jooksul majagi kontrollima sisse. Üks hetk lasi, ja tuli ahastus peale, elamine pahupidi, kõik asjad mustad, räpased - kohutav. Siis nägin pliidi kütmist majas ja ihukarvad tulid püsti. Õpetasin kuidas kütta ja hoiatasin et ärgu maja maha põletagu.
Asi lõppes hoopis sellega, et üürnik suri. Tema koli, mis ta aastate jooksul sinna tassis, seda et tahtnud keegi ta omastest.
Ka see jäi likvideerida minul. Ja maja oli täiesti kasutuskõlbmatu. Kõik ära lagastatud. Teosatud oli ka mingi ruumide omaalgatuslik ülevärvimine. Lisaks kõik seinad/laed/põrandad olid paksu tahmakorra all. Ju proovis suitsusauna teha või midagi. Uskumatu. Ja üürirahast - mitte midagi ei jäänud järgi. Jooksvad kulud oli veidikene minu jaoks plussis, kuid jooksvad tööd tõid kõik nulli. Vahepeal hilines üürnik ka 2 kuud üürimaksetega. Ja hetkel, hetkel teen majas täis euroremonti. Ja ma hetkel tõesti mõtlen, et milleks küll, milleks oli seda üürnikku vaja, ainult maksa maja omanikuna peale. Parem seisku tühjana, kui taolise koi puuküürniku käes. Uskumatu. Jah, mul oleks, mida üürida, aga ma ei kavatse seda üürida, vähemalt mitte ennem, kui seadused korda tehakse ehk üürija ja üürile andja vahel on VÕRDSED ÕIGUSED ja õiguste taga ajamine on selgelt reguleeritud. Ehk kui keeratakse käkki, maksab ja vastutab käki keeraja. Ja et oleks seaduses alus, mille eest saab puuküürnikud välja tõsta, kui nad millegagi hakkama on saanud. Sest hetkel on kõik koduomaniku kahjuks - annad midagi üürile, rüvetatakse, lõhutakse, varastatakse kõik asjad ära, välja visata ei saa, üüri ei maksta ja elatakse nö "tasuta" nagu kuningakassid ja õigust jääb veel ülegi. Ja üürile andja peab siis olema see loll, kes kõige eest maksab ja vastutab ja mitte midagi teha ei saa ka....kus on võrdsus???
t
Tony/ 5. detsember 2014 11:45
On igasuguseid,kahjuks.Kui küsida tohib,siis millises linnas maja on ja milline oli ka üür palun ?
s
spioon/ 5. detsember 2014 15:52
t
Tony/ 5. detsember 2014 17:20
irff ei ole :P lihtsalt huvipärast küsin,et näha siis erinevust muude üüripindadega.
a
.../ 5. detsember 2014 12:34
aga ega kui sa oma kodus sees elad, siis 7 aasta jooksul ei lagune miski ja remonti pole vaja kunagi teha. loomulikult asjad amortiseeruvad.
aga sellega olen nõus, et seadused peaks puuküürniku võimaldama päevapealt välja tõsta. see seaduspunkt on väga vildakas.
n
nimi/ 5. detsember 2014 13:10
Sellepärast tulebki üürile andes karm olla: käia regulaarselt objekti kontrollimas (loomulikult ette teatades ja koputades, mitte oma võtmega); kui inimene maksetega hilineb, siis leping lõpetada ja tänavale. Üldiselt maksmisega hilinemine on esimene märk sellele, et asi on kahtlane. Tagatisraha panna ka maksimum. Kui inimene sisse kolides ei ole võimalik paari kuu üüri tagatisena maksma, sest tal pole raha, siis see on väga selge märk, et tõenäoliselt tal polegi piisavalt raha, et seda kinnisvara üürida. Pole mõtet endale selliseid probleemseid üürnikke võtta.
a
6. detsember 2014 23:53
Aa et kui mul ei ole tagataskust 1000€ võtta siis ei suuda ma iga kuu maksta 3x väiksemat summat ja olen maksejõuetu? Mõistlik ja loogiline järeldus.
a
ahaa/ 5. detsember 2014 14:17
aga ahnus ju alguses oli,teenida kellegi pealt... ja teenisite ka...lihtne,mitte midagi tegema ei pea,aina kasseeri raha... Omand siiski teie oma,seega tuleb teil enesel see ka korras hoida...simpel ju. Ja kuidas siis 5 aastat korralikult elanud üürnik äkki puugiks muutus? Ehk nõudsite ise miskit võimatut? Üürile andja ongi loll,kasuahne puuk -millised röögatud üürihinnad on praegu kõikjal,500-600 eurot 1-2 toalise korteri eest+ kommunaalid.Selliste hindade juures on kergem korter osta,mitte üürida-vähemalt tead,mille eest plekid.
a
ahaa-le/ 5. detsember 2014 16:35
Palun väga, ostagi endale korter, sest nii rumalat üürnikku, kes tahab tasuta elamist ja peab omanikku kasuahneks puugiks ja ongi kohe sellise hoiakuga, ei tahakski ükski üürileandja enda korterisse. Sellised üürihinnad nagu sa kirjutad on vast ainult Tallinnas aga ka teistes linnades üüritakse kortereid välja aga mitmeid kordi odavamalt.
t
to ahaa/ 5. detsember 2014 17:22
Kus nii kõrge üür ? Uhiuues lukskorteris ? Ise üürin välja Tallinnas bussijaama juures keskküttega 1-toalist 160 + kommunaalid. Täismööbel sees.
a
6. detsember 2014 12:19
Ahned ikka, va üürileandjad, mõtle, muudkui kasseerivad aga raha.Sa võid enda elamise tasuta kellelegi kasutada anda, palun, kes ometi keelab.
ü
ütleme nii/ 5. detsember 2014 10:37
et nt. naine ajas korteri üürimise asju... mees omanikuga kokku ei puutunud... ja siis elavad seal ja äkki on võõras inimene elamises.... see seik võib lõppeda ka korteriomaniku vigastustega.... ja mitte ainult...
k
kui see pole teie/ 5. detsember 2014 10:19
vara siis yyrnikud ei peaks k8hima siin midagi...kui ei meeldi v6ta laen ja osta korter v6i maja!
k
5. detsember 2014 14:05
kui üürileandja saab minult hõlptulu, siis ärgu köhigu midagi
m
5. detsember 2014 16:36
Misasi on hõlptulu, seleta.
o
omanik/ 5. detsember 2014 19:23
üürile andaja tavaliselt maksab peale veel, kuna üürilised oskavad kõik nii ära lagastada, et lihtsalt kohutav
m
Mhm/ 9. detsember 2014 13:50
h
hm/ 5. detsember 2014 09:56
No küll on turakad need üürilised - hoidku lukus uksel võti risti ees või pangu uksekett, siis ei saa keegi sisse hiilida. On nii keeruline seda teha?
z
zjuuzi/ 5. detsember 2014 10:33
Aga kui omanik ei luba ketti paigaldada? Kui uks on snepriga ja mingit võtit seestpoolt ette ei saa keerata?
G
./ 6. detsember 2014 02:09
h
hoolimatus, ükskõiksus, raiskamine/ 5. detsember 2014 09:51
enamasti on siiski üürnik hoolimatu ja ükskõikne,,pole tema vara, las laguneb, kogub mustust... ja siis talle tundub et teda passitakse... Keegi ei keela omale korterit osta ja seal siis ise oma äranägemist mööda läbustada
k
kahjuks/ 5. detsember 2014 09:45
on tänapäeva üürnikud sellised, et neid lihtsalt tuleb kontrollida
ü
5. detsember 2014 09:36
Üürileandja ei tohi siseneda korterisse, kui on juba üürile andnud korteri. Kui üürnik maksab korralikult üüri siis seda enam. Neid on väheseid, kes ei maksa ja siis ka tuleb minna alles siis sinna, kui üürnik on kodus ja oma asjad lahendada. Kõige õigem on panna salaja mingi kaamera, arvuti või miski muu mis salvestab kogu tuba, kus on teie asjad ja asitõendid on siis olemas, kuidas üürileandjat huvitab pigem teie asjad aga mitte midagi muud. Nõuda siis üürileandja käest kahjutasu või asja kohtusse anda,
m
5. detsember 2014 14:06
Ma kahtlen, et salajase kaameraga jälgimine seadulik on
p
provintsipoiss/ 5. detsember 2014 09:32
Kunagi sai ka paar korda üüritud ja esimene kogemus siis selline. Omanik käis korteris siis kui ma tööl olin. Ei saanud kohe arugi, kuid oli üks seinakell, mida pidi iga päev üles keerama. Selline vedruga, ei käinud täpselt ja selleks keeramiseks pidi köögist tooli tooma, sinna otsa ronima- üsna tülikas ettevõtmine. Keerama pidi iga päev, muidu jäi seisma. Siis see omanik hakkas seda kella seal keeramas käima. Lõpuks hakkas ka kraanikausis nõusid pesema. Korteril hoidis silma peal naabrinaine, omanik elas väidetavalt kuskil maal. Samas arvan, et ka omanik elas vahel ka naabrinaise juures. Igatahes rõõmu see ei teinud kui töölt tulles avastasin, et keegi on ette teatamata korteris käinud.
M
;)/ 5. detsember 2014 15:31
Ma oleks küll õnnelik olnud, kui keegi igapäev nõusid peseb- varsti koristab toad ka veel ära :)
m
Mati/ 7. detsember 2014 07:39
Mina küll ei usu,et omanik iga päev käis kella üles keeramas.Pöördu psühhiaatri poole!
Ka mina olen kokku puutunud üürnikega,kellel on luulud.Mõni kuuleb majas pidevalt mingisuguseid hääli- keegi kolistavat keldris,keegi muukivat ust ,keegi paigutavat trepikojas üürnike jalatseid teise kohta,keegi puurivat kogu aeg midagi jne.
Niisuguste kaebuste peale olen ma alati vaatama läinud,kuid selge see,et midagi eelpoolkirjeldatut pole toimunud.
Kuidas saab üürileandja rahulik olla ja mitte muret tunda,kui selgub,et üürniku vaimse tervisega ei ole kõik korras?

n
naine/ 5. detsember 2014 09:17
Mul on ka olnud juhus, kus hommikul ärkasin selle peale, kui omanik uksest sisse marssis. Suht nõme on alasti voodis olles võõrale mehele seletada, et ta võiks vähemalt nii kauaks välja minna, kuni ma riidesse panen. Temal jäi õigust veel ülegi! Tõsi, üürimaksmise tähtaeg oli üle läinud, aga sellest hoolimata ikkagi niisama teise koju sisse marssida ei tohiks.
k
Kui sa üürid/ 5. detsember 2014 12:48
ü
6. detsember 2014 02:17
Üüritud eluase on üürniku KODU! See on üürileandja vara, kuid siiski üürniku kodu, kuhu omanik ilma üürnikule etteteatamata "sisse sadada" ei tohi.
a
a./ 5. detsember 2014 09:16
Mulle vedas, pole selliseid hullu omanikke näinud.
Esimeses üürikorteris omanik ostis terve maja ja üüris kortereid välja. Pidevalt midagi remontis, vahetas aknaid, üürihind oli väike ja seda ei tõstetud, külas niisama ei käinud, ainult asja pärast: teatama millestki või üüriraha järgi. Teine omanik oli veel ägedam: nägime teda ainult sissekolimisel, kui ta kardinaid minema viis pessu ja järgmine päev tagasi ülesriputas, ja siis korra kuus üüriraha järgi käimas. Kolmandaga samamoodi. Normaalsed keskeas inimesed, kellel on targemadki teha, kui oma üürnike pidevalt kontrolli all hoida.
t
Tiit/ 5. detsember 2014 09:16
Ilmselt on need omanikud perverdid.
x
xxxx/ 5. detsember 2014 11:45
Huvitav kuidas nad alati valivad endale üürniku kes alasti magab,kas vastastikune tõmme
t
teet/ 5. detsember 2014 15:38
nu enamus inimesi magabki alasti, kes siis ikka jope ja sokkidega voodisse ronib!
n
nii õigem/ 5. detsember 2014 09:12
Nagu juba mainiti siis hoidke inimesed uksed lukus ja võti risti ette ,lihtne ju. Mul alati ,mis sest et mul pole õnneks sellist jama olnud et omanik sisse marsiks . Ega tal pole siia asja ka kuna meie mööbel sees jne . Kuualgul ainult vee näitu tahab :)
m
Mell/ 5. detsember 2014 09:54
Paljudel tänapäeva lukkudel pole võtme risti jätmine takistus. Lisalukk sisse aitaks.
N
Uksekella kuuldes kohe püksid maha ja dušši alla.../ 5. detsember 2014 08:57
Nupukas üürnik jagab oma kogemusi...
m
Mina/ 5. detsember 2014 08:49
olen küll oma korteriomanikuga rahul. Kõik toimib nii nagu kokku lepitud ja kui midagi remondin võetakse see ilusasti üürisummast maha. Kindlasti on ka pahatahtlikke omanikke või muidu veidrikke, aga enamus siiski normaalsed.
n
No/ 5. detsember 2014 08:46
Kas omanik kargas sisse kohe dušširuumi esimesena ja selleks on ometi alati käepärast käterätik võtta ega sa siis toast seda alasti pärast otsi kui nõretad veel veest, ning voodis ei pea alati alasti olema. Et omanik ei saaks salaja tulla keerake võti uksele risti ette ja see aitab.
a
A La Sti/ 5. detsember 2014 10:36
Miks ma peaksin voodis riietega olema?
u
uyt/ 5. detsember 2014 08:45

ü
üürnik/ 5. detsember 2014 08:40
Minul isiklikult on kogemus kinisvara omanikuga kellele ei loe ukski seadus. Hetke seis on see,et mina elan minut koraga kuna omanik ei suvatse mu eluks vajalike rohte tagasi anda. Ma olen olnud ilma rohtudeta 24h ja mul on vaga tugevad hingamis raskused. Ei soovita sellise inimesega tegemist teha nagu toomas lont
f
Facebooker/ 10. detsember 2014 15:54
Just täna üks tuttav jagas facebookis ta pilti kus oli mingi tekst ta kohta, et petab jne...
s
5. detsember 2014 08:32
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
Ja-ja muidugi/ 5. detsember 2014 09:00
Ja igal paarikümneaastasel on muidugi gümnaasiumis õppides juba korteriraha valmis kogutud, kui vanemate juurest ära kolib, sest ka laenu võtavad ju ka ainult süüdimatud ? Kas sokrates sai oma rumalusese esitlemisel nüüd ennast targana tunda ?
i
Irw/ 5. detsember 2014 09:18
Tasuta erastajad said riigilt kingituse ja nüüd on hea avalikuse ees teiste üle naerda ja parastada et sul on.
n
5. detsember 2014 16:41
No kuule, kõik said oma korterid tasuta või?
ü
Üürileandja/ 5. detsember 2014 08:31
Kindlasti on igasuguseid üürileandjaid ja igasuguseid üürnikke. Meil on küll hea meel olnud paljude kenade inimeste üle, kes meie üürikodudes elanud on. Üürisuhe saab olla ju ka vastastikku lugupidav: meie anname kasutada ilusa täissisustusega korteri ja mõistlik üürnik oskab seda vägagi hinnata. Loomulikult järgime lepingut ja ei käi luuramas üürniku kodus. Küll aga palume aeg-ajalt kokkuleppel luba üle ukse sisse vaadata. Meil on vaja olnud siseneda avariilisel eesmärgil, kui üürnik on pikemalt ära ja oleme ka loa saanud. Aga siis oleme üritanud võimalikult kiiresti koos töömehega asjad ühele poole saada ja lahkuda. Mina küll ei tunne end mugavalt teise inimese kodus tema äraolekul.
Soomani kommentaar on täiesti õige. Seni kuni üürimise aluseks olevad seadused on vildakad, ei normaliseeru üldine olukord. Kui ei tunne end kindlalt ei üürileandja ega üürnik, ei saagi midagi normaalset välja tulla. Kusjuures, kui üürnikule midagi ei meeldi, saab ta lepingu üles öelda ja uude kohta elama minna. Kui aga mina tahaksin nt. võlglasest üürnikust vabaneda ja tema ei soovi ära minna, on mul vaja ette võtta kohtutee. Kas tundub võrdne olukord?
a
5. detsember 2014 07:34
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
d
defs/ 5. detsember 2014 08:45