Eesti uudised

Varvara mõrv ehk Kolm aastat tulutut tallamist teel, mis pole tapjani viinud (70)

Katrin Helend-Aaviku, 5. detsember 2014 07:00
Foto: Arno Saar
Narvas mõrvatud pisitüdruku ema pole kaotanud lootust, et tapja siiski tabatakse.

2012. aasta märtsis kadus Narvas ja leiti neli päeva hiljem kodu lähedalt tapetuna üheksa-aastane Varvara. Praegu, ligi kolm aastat hiljem pärast kogu Eestit raputanud juhtumit, on tapja endiselt tabamata, kuigi iga päev tegeleb selle juhtumiga mitu uurijat.

"Politsei pole minuga ühendust võtnud ja ma ei ole ka ise küsinud. Ma ei mäletagi, millal viimati politseiga suhtlesin. Ei oskagi seisukohta võtta, kas asjaga tegeldakse enam või mitte. Aga küllap nad ikka uurivad edasi," loodab Varvara ema, et millalgi, kas või viie aasta pärast, tuleb välja, kes tema tütrelt elu võttis.

Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Anneli Pärt lausub napilt: "Kahjuks ei ole meil praegu öelda midagi sellist, millega üldsust rõõmustada või teie uudishimu rahuldada."

Ta lisab, et kui uurimises oleks toimunud oluline läbimurre, oleks prokuratuur sellest avalikkusele juba teada andnud.

Tänavu märtsis ei andnud Pärt vastust ka Postimehe küsimusele, miks kurjategijat ikka veel leitud ei ole. Ta ütles tookord vaid, et sellele saab vastuse anda mõni aeg pärast seda, kui kurjategija ikkagi leitakse.

"Me töötame. Ma loodan, et see kuritegu avastatakse," ütles Pärt toona.

Nüüd, üheksa kuud hiljem, ta seda enam ei ütle.

Ida prefektuuri prefekt Vallo Koppel kinnitab, et hoolimata sellest, et veretööst on varsti möödas juba kolm aastat, on Varvara mõrva uurimine endiselt kõrgendatud tähelepanu all.

"Selle kuriteo lahendamine on Ida prefektuuri üks prioriteet ja iga päev tegeleb sellega mitu uurijat. Lisaks teeme selle juhtumi osas koostööd teiste politsei- ja piirivalveameti allüksustega ning koostööpartneriga väljaspool politsei- ja piirivalveametit," ütleb Koppel.

Endine kriminaalpolitseinik Koit Pikaro nendib, et mida aeg edasi, seda ebatõenäolisemaks muutub kuriteo avastamine. "Muidugi tunneb ajalugu ka selliseid juhtumeid, kui on avastatud ka viie aasta taguseid kuritegusid, aga Varvara juhtumi puhul on tegemist sellise kuriteoga, mida saaks avastada avalikkuse kaasabil," märgib Pikkaro.

Delfi kirjutas eelmisel aastal, et maailmakuulus selgeltnägija Veet Mano on enda sõnul kohtunud Narvas tapetud Varvara vanematega ja et saab aidata mõrva lahendada. Prokuratuur ei näinud aga siis võimalust, et uurimisasutus asuks tegema tihedat koostööd selgeltnägijaga ning toetuks faktides kellegi võimetele.

Ka Eesti selgeltnägija Ilona Kaldre on varem Õhtulehe veergudel avaldanud, et aitab Eesti politseid juhtumites, kus ka ohvri sugulased sellega nõus on.

"Eesti politsei ei ole kinnitanud, et ma neid aitan, ehkki ma teen seda," on Kaldre öelnud, uskudes, et saab lõpuks oma kodumaal ametlikult politsei nõustajaks.

Kas ta ka Varvara asjas politseid abistanud on, ei ole teada.

Varvara ema on küll pöördunud pärast õnnetust viie selgeltnägija poole, aga nende vihjed ei ole tulemusi andnud.

Kaks aastat tagasi 19. märtsil kuulutas Ida prefektuur, et otsib üheksa-aastast Varvarat, kellel oli kadumise ajal seljas valge lühike jope, jalas mustad suusapüksid ja hobusepiltidega kummikud. Tüdruk mängis eelmisel õhtul oma korrusmaja ees, kust ta jäljetult kadus. Kogu Narva linn elas otsingutele kaasa.

Lootus Varvarat elusana leida kustus 23. märtsil, kui vabatahtlikud avastasid selliste tundemärkidega tüdruku surnukeha tühermaalt lume alt, umbes 500 meetri kaugusel kodumajast. Lapse surnukehal olid seksuaalse vägivalla ja kägistamise jäljed.

Samal teemal

10.04.2016
KOIT PIKARO: neli aastat kestnud ilge kuriteo uurimise käigus oleks pidanud töötama vähemalt paarsada, mitte mõni üksik politseiagent
10.03.2016
NARVA ON TAAS LEINAS: miks küll tüdruk end tappis?
10.12.2015
Kadunud tüdruk leiti terviserajalt surnuna – vägivallatunnusteta!
09.12.2015
FOTOD SÜNDMUSKOHALT JA PRESSIKONVERENTSILT | Kadunud 14-aastane neiu leiti metsatukast surnuna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee