Meedia

RÄNK SÜÜDISTUS: Kalle Muuli ja Anvar Samost varastasid "Olukorrast riigis" saate nime (17)

Õhtuleht.ee, 4. detsember 2014 16:49
Foto: Ekraanitõmmis
Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) nimekirjas riigikokku pürgivate ajakirjanike Kalle Muuli ja Anvar Samosti Facebooki konto "Olukorrast riigis" on meediaekspert Andres Jõesaare hinnangul samanimelise raadiosaate nimevargus.

"Ma ei oleks kunagi ette kujutanud, et Anvar Samost ja Kalle Muuli ajakirjanikena oleksid nõus olnud poliitikutega, kes oma tööandja tagant omakasu eesmärgil midagi varastavad. Olles nüüd liikunud poliitikasse teevad nad seda ise aga uhkustundega," kirjutas Jõesaar oma Facebooki lehel.

Tema sõnul on ERR-i saate "Olukorrast riigis" nimi rakendamine oma valimisvankri ette ebaeetiline ja väide, et "seos samanimelise raadiosaatega on olematu - kuna me kumbki enam seda saadet ei tee" on nii äärmiselt piinlik kui küüniline.

Samal teemal

"Siiralt kahju, et kaks kunagist head sõltumatut ajakirjanikku oma nime nii ruttu täis tegid," kirjutas ta.

Samost ja Muuli polnud aga Jõesääre süüdistusega nõus.

"Aga saate nime ajalugu on selline. Peaminister Tiit Vähi pidas aastal 1995 kõne, mille ta ristis USA presidendi eeskujul: Olukorrast riigis. Sealt võtsid Anvar ja Hannes selle üle ja panid nimeks oma saatele, mida hakkasid samal aastal tegema. Nii et kui keegi tahab pidada sellist nime laenamist varguseks, siis võiks öelda, et ERR varastas selle peaministrilt või peaministri büroolt. Või et Anvar ja Hannes varastasid selle peaministrilt. Aga see oleks ju naeruväärne. Minu teada on "Olukorrast riigis" raadiosaate nimena kaitsmata, aga sel pole siin vähimatki tähtsust," kommenteeris Kalle Muuli postitust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee