Eesti uudised

TV3 video!

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks pälvis Luukase missioonipreemia (66)

Õhtuleht.ee, 3. detsember 2014 17:37
Foto: Teet Malsroos
Täna Kadrioru lossi banketisaalis toimunud pidulikul tseremoonial kuulutati Aadu Luukase missioonipreemia 2014. aasta laureaadiks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks, kes pälvis tunnustuspreemia väärtusega 32 000 eurot.

Missioonipreemia ülejäänud nominente tunnustati 6400-eurose preemiaga, mille said Eesti Toidupank, tänavalaste probleemile pühendunud Inge Ojala-Pihlaja, Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal, SA Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu" ning MTÜ Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskus.

Samal teemal

"Missioonipreemia omistamine SAPTK-le saadab selge sõnumi perekonna ühiskondlikust tähtsusest ning et selle kaitsmine on kultuuriliselt keskse tähtsusega küsimus," sõnas SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatuse esimees Varro Vooglaid.

"Meie missiooniks on seista selle eest, et taastada ja säilitada kiirelt muutuvas maailmas austus nende kõlbeliste tõdede vastu, mis on terve ja inimliku ühiskonna aluseks," kinnitas Varro Vooglaid. "Usume, et need väärtused, millele tuginedes on meie rahvas elanud üle kõige raskemad ajad – perekondlikkus, abieluline truudus, kodanikujulgus – ei ole aegunud ning just neile truuks jäädes on lootust rahval ja kultuuril püsima jääda. Loodame, et meie tegevus annab tõuke tõelise kodanikuühiskonna kujunemiseks Eestis."

Aadu Luukase SA nõukogu esimees Indrek Luukase sõnul avaldas nõukogule muljet eelkõige laureaadi pühendumus traditsioonilise peremudeli kaitsmisele. "Laureaat on oma tegevusega andnud tõuke laiapõhjalise diskussiooni tekkeks mitmetel väga olulistel ja väärikatel teemadel," lisas Luukas.

Missioonipreemia nominentide ja laureaaditiitli otsuse tegi Aadu Luukase Sihtasutuse nõukogu koosseisus: Indrek Luukas, Sulev Loo ning Märt Vooglaid. Kandidaate said esitada kõik Eestis registreeritud avalik-õiguslikud juriidilised isikud, sihtasutused ja mittetulundusühingud.

Samal teemal

16.06.2015
SAPTK kogus mullu annetusi üle veerand miljoni euro
04.01.2015
Alaealine saab nüüd ise otsustada oma kõhubeebi elu ja surma üle
21.11.2014
Swedbanki annetus Aadu Luukase sihtasutusele tekitab paljudes pahameelt
05.11.2014
Eesti Inimõiguste Keskus: missioonipreemia pole enam sama