Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: kuidas sa näed iseennast? (4)

Väliskirjanduse põhjal Tiina Kilkson, psühholoog, 19. detsember 2014 12:20
Foto: PantherMedia / Scanpix
Tõlkisin väliskirjandusest ühe testi, mis õpetab sind oma karjääri kujundama. Järgnevalt on küsimused, mis aitavad sul ennast paremini tundma õppida ja see test on eriti kasulik nendele, kes soovivad minna ülikooli mingit eriala õppima. Hea on, kui keegi esitab sulle õigeid küsimusi, mida tuleks enne eriala valikut läbi mõelda.

Koosta ülevaade oma reageeringutest/tundlikkusest/vastusest perioodide kaupa ja ajakohasta/uuenda see informatsioon, mis ei peegelda sinu hetke vaadet/analüüsi/kommentaari sinu iseloomustuse/omaduste kohta.

1. Oskused/võimed ja kogemused on anded, mida sa omad.

Need on selleks, et töödelda/lihvida sinu õppetöös (näiteks, juhatades uurimust dokumendi tähtajast/kehtivusajast) või sinu igapäevaelus (näiteks, interaktsioonis teiste grupi liikmetega jne). Ja sa ei pane tähelegi, kuidas kerkib esile, kuidas sa õpid ja arened.

Loetle võimeid ja oskusi, mida sa omad sellest vaatevinklist.

2. Võime/talent esindab sinu võimet/võimekust selleks, et teada saada oma tegelikke võimeid midagi teha.

Need moodustavad rea akadeemilisi asju, nagu kirjutamine või matemaatika kuni mitmete teiste tugevusteni, nagu muusika või sport. Pange kirja oma tugevamad küljed/võimed.

3. Saavutused on mõõdetavad sooritused/täideviimised/teostused sinu elus, need on asjad, mida sa oled teinud hästi või mille suhtes sa oled jõudnud äratundmisele.

Need sisaldavad niisuguseid asju nagu rekordite tagasisaamine võrkpallis kuni kodututele suurema hulga toidu kogumine tänupühal. Pane kirja oma saavutused kus sa oled olnud ära märgitud .

4. Huvid on need asjad, mida sa armastad teha, tehes kulutad aega ja mis äratab uudishimu.

5. Isiksuse jooned on need individuaalsed karakteristikud, mis teevad sind teistest erinevaks.

Sõnad nagu sõbralik/lahke, vaikne, uudishimulik, usin, tulevad mõttesse kui mõelda isiksuse tunnusjoonte peale. Pane kirja need tunnusjooned.

6. Väärtused/tähtsused on need aspektid sinu elus, mis on sulle tähtsad/olulised, neid sa hindad kõrgelt/neid sa väärtustad/neist sa pead lugu. Need on põhimõtted millesse sa usud, mille eest sa seisad ja võitlevad nende säilimise eest.

Kohustus/lubadus perekonnale ja sõpradele, lojaalsus oma koolile ja sinu usk on erandlikud näited. Pane kirja oma väärtused.

7. Elustiili eelistused on sarnased väärtustele, aga võivad olla pisut rohkem praktilised seoses sinu isiksuse taotlustega/rakendustega. Need on asjad, mida sa vajad, et tunda ennast rahulolevana ja rahuldatuna.

Võimalus veeta vaba aega või töötada pikki tunde on üks näide. Teine võiks olla teie valik kas elada väikeses ühiskonnas/koosluses või toimekas/kiires linnas. Mis on need asjad, mida sa eelistad?

8. Mida sa võtad arvesse, mis on sinu personaalsed tugevused ja omadused ?

9. Mida sa arvad, mis on sinu suurimad nõrkused ja puudused?

10. Loenda kolm kooli subjekti/isikut/ainet/teemat või huviala, mille õppimisest sa tahaksid loobuda ja võimalusel lisada oma töö ülesannetesse ühel päeval?

11. Missuguseid aineid naudid koolis kõige enam?

12. Missugused ained koolis tekitavad sulle kõige suuremat väljakutset/proovile panekut?

13. Missuguste kooli õppeainete tegemist sa armastad teha viimasena?

14. Missugustes õppeainetes sa said koolis kõige kehvemad hinded?

15. Too välja/tee kindlaks üks kogemus mis kutsus sinus esile intellektuaalset uudishimu; või ühte väljakutset, mida sa nautisid kui ärksaks tegevat/üles äratavat.

16. Kuidas sa kirjeldaksid oma akadeemilist esitust kuupäevade järgi?

Kas sinu kool kirjeldab õigesti sinu akadeemilist võimekust või potentsiaali/võimalust?

Kui mitte, siis kuidas sina kirjeldaksid oma akadeemilist võimekust ja potentsiaali/võimalust õnnestumises edasistes õpingutes?

Samal teemal

31.01.2015
Meeled selgeks: film saab sind aidata?
13.01.2015
Psühholoogia blogi: erootikakaupluseid pole üldse vaja
10.01.2015
Kontakt ürgse minaga! Kuidas see veel käib?
06.01.2015
Psühholoogia blogi: talverõõmude aeg

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee