Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: näost näkku kohtumise tähtsus 

Tiina Kilkson, psühholoog , 17. detsember 2014, 12:09
Foto: PantherMedia / Scanpix
Väga oluline on mulje, mille inimene jätab. Muljet saab teadlikult kujundada positiivsemaks. Üks nipp on korraldada nii palju näost näkku kohtumisi kui võimalik.

Inimene reeglina hindab seda, kui tema jaoks on võetud aega ja temaga tahetakse isiklikult kohtuda. Poliitikud kasutavad väga seda nõksu ja ei kirjuta nii palju e-maile, kui käivad inimestega silmast-silma kohtumas.

Vahetul kontaktil on juba see väärtus, et kommunikatsioon ei toimu ainult sõnade, vaid ka kehakeele kaudu. Suurem osa infost edastab inimene just kehakeele kaudu. Ka saab väga hästi otsekontakti kaudu aru, kui inimene valetab.

Mõned ütlevad, et aega tuleb kokku hoida ja võimalikult vähe teha näost näkku kohtumisi, mina seda arvamust ei jaga. Inimestele jäävad näost näkku kohtumised paremini meelde, sest paljudel on nägemismälu.

Näost näkku kohtumine näitab, et väärtustad teist osapoolt ja pead temast lugu. Nii isiklikus elus kui ka äris tuleks panustada just otsekontaktile, mida tuleks eelnevalt kokku leppida.

Kui palju on paras ette teatada teisele osapoolele, et soovid temaga kohtuda, oleneb selle inimese ajakavast, kui tihe see on. Tavainimesele peaks nädalast ette ütlemisest piisama, et ta leiaks sulle aega.

On asju, mille pealt aega ei saa kokku hoida ja nendeks on minu arvates autoga õige kiirusega sõitmine, söömine ja muidugi näost näkku kohtumised.

See aeg teenib ennast heade suhetega ruttu tagasi ja sedasi võib saada endale ustavaid sõpru. Aega tuleb kasutada mõistlikult ja tehnikavahendeid tuleb muidugi mõistlikkuse piires oma kasuks tööle rakendada, kuid isiklik kontakt on palju hinnalisem ja sellest on rohkem kasu.

Parem on korraldada isiklikke kohtumisi harvemini, kui et neid üldse mitte korraldada. Oluline on, et inimene oskaks väärtustada aega, mis talle otsekontaktiga kingitakse. See on suur kingitus, kui sinu jaoks võetakse ekstra aega.

Otsekontakt on eelkõige asjalikuks suhtlemiseks ja sõpradele emotsionaalse toe pakkumiseks parim moodus. Ka armastajad vajavad otsekontakti, sest interneti teel ei saa füüsiliselt kallistada, ega kirglikult suudelda.

Kui millestki olulisest loobud või kui armastajad soovivad teisest lahku minna, siis jätkugu nii palju viisakust, et lõpetatakse suhe teatades oma otsusest teisele näost näkku. Teisele poolele jätad sedasi endast parema lõppmulje.

Vahetu suhtlus on hinnaline ja nõuab meilt aega, kuid selle saame heade suhete näol kiiresti tagasi. Head suhtlemist!

Samal teemal

6. jaanuar 2015, 13:13
Psühholoogia blogi: talverõõmude aeg
26. detsember 2014, 12:06
Psühholoogia blogi: kuidas teha aasta kokkuvõtet?
24. detsember 2014, 12:32
Psühholoogia blogi: kas tasub horoskoope uskuda?
19. detsember 2014, 12:20
Psühholoogia blogi: kuidas sa näed iseennast?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee