Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: kas tasub horoskoope uskuda? (38)

Tiina Kilkson, psühholoog, 24. detsember 2014 12:32
Foto: PantherMedia / Scanpix
Tänapäeval on paljudes lehtedes ja ajakirjades horoskoobid, mida tehakse tähtkujude järgi järgmiseks päevaks, järgmiseks kuuks või isegi aastaks. Inimesed on ikka huvi tundnud selle vastu, mis neid tulevikus ees ootab ja kas saavad rikkaks, mis abielust saab jne. Loomulik on, et inimene soovib teada, mis tulemas on ja milleks peab valmis olema.

Paraku on horoskoopide näol tegemist ebausuga ja horoskoopide koostajad oskavad hästi üldist juttu rääkida ja ei anna kindlaid lubadusi. Kõik, kes tahavad, võivad horoskoobist enda kohta midagi sobivat leida ja pärast öelda, et horoskoop läks täppi.

Horoskoopide koostajad oskavad hästi manipuleerida inimestega ja kirjutada nendest asjadest, mis paljudele korda lähevad. See on puhas meelelahutus ja teadusega pole siin midagi pistmist.

Paljud inimesed on kergeusklikud ja loevad iga päev horoskoope. Mina soovitan võtta horoskoope kui meelelahutust ja ajaviiteks võib neid lugeda, kuid nende järgi ei ole küll mõtet oma elu korraldada.

Inimesed peaksid uskuma eelkõige iseendasse ja mõistma, et iga inimene kujundab oma elu ise. Mitte miski ei ole ette määratud, mitte kellelegi. Inimese saatus kujuneb inimese tegude tulemusena.

Iga isiksus saab elada oma elu just selliseks, nagu ta ise seda tahab. Elus peab seadma vaid eesmärke ja nende poole pidevalt püüdlema.

Kahjuks on väga palju inimesi, kes usuvad horoskoopidesse, kuid tegelikult peaks vaatama hoopis endasse ja mõtlema selle peale, mida ma saan ise ära teha juba täna, et mu elu soovitud suuna võtaks.

Mõned arglikud inimesed, kes ei usu iseendasse, võivad horoskoopidest tuge saada ja loota, et horoskoop läheb täide. Mina arvan, et sellised arglikud ja ebakindlad, kes usuvad horoskoopidesse, peaksid tegema enda kallal rohkem tööd ja leidma endas jõudu toime tulla määramatusega.

Horoskoopide kirjutamine on mõnele töö ja nad tahavad võimalikult paljudele meeldida ja väetitele lootust anda. Tugev isiksus loeb horoskoope kui meelelahutust ja ei võta seda "puhta kullana".

Peagi saab aasta täis ja algab uus ning kirjutatakse horoskoope uueks aastaks. Vaadake neid puhtalt ajaviite osana, mitte aga millegi enamana. Kuulsamad astroloogid on lihtsalt paremad sõnasepad ja suudavad usutavalt ja kõike lubavalt kirjutada, mitte aga nad ei oma erilisi võimeid, mis lubab tulevikku ette näha.

Ma arvan, et horoskoobid ei kao kuhugi, sest nõudlust nende järgi on ja horoskoopide kirjutajaid samuti jätkub. Horoskoobi kirjutamine on äri, millesse kiputakse uskuma. Inimesed palun uskuge endasse ja ärge kartke tulevikku. Horoskoobid on vaid meelelahutus ja võtkegi neid vaid selliselt.

Samal teemal

20.00.2015
Psühholoogia blogi: mitu elu meil on?
13.00.2015
Psühholoogia blogi: erootikakaupluseid pole üldse vaja
06.00.2015
Psühholoogia blogi: talverõõmude aeg
26.11.2014
Psühholoogia blogi: kuidas teha aasta kokkuvõtet?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee