Psühholoogia blogi

Psühholoogia blogi: kas tasub horoskoope uskuda?

Tiina Kilkson, psühholoog, 24. detsember 2014, 12:32

38 KOMMENTAARI

t
teadus./ 30. detsember 2014, 10:08
Astroloogial ja igapäevastel horoskoopidel-ennustamistel meedia veergudel on suur vahe! Viimased on jama!
n
noh jah/ 29. detsember 2014, 18:30
mitu päeva teen juba välja, ikka horoskoobis-laiskus,lodevus`?
e
ei imesta/ 29. detsember 2014, 02:22
siin kui neid imelike arvamusi lugeda,ei töesti enam imesta,kui räägitakse,et täapv.liigub maapinnal pe
palju inimesi,kellel saatana hinged..........ainult nemad vöivad nii tobedaid asju möelda ja ka kirja panna,ega ole kunagi öiget tahtmist ega huvi tekkinud,et ennem tutvuda astroloogiaga,kui üldse kirjutama hakata nii vööral teemal,mis see nende arvamusi lugedes selgunud on...me inimesed ei ole mingid kuningad siin,vaid meile on väga,väga suured möjutajad kosmoses,nagu seda nimetame...Aga muidugi kes oskab olla positiivne ja hea tahtlik,see nakatab ka teisi tema ümber oljaid,need on alati plussid,paljudele.Kuid astroloogiat ei saa keegi süüdistada kellegi mönuainete kasutuses see on lihtsalt nii nörk inimene,kes on umbikujas ja ei oska leida vahvust siit välja rabeleda...selles saab see isik ainult enda saamatust ja nörkust süüdistada,mitte kedagi teist ega horoskoope vöi astroloogia.,Ka neile mönuainete kasutajatel saaks,kui neil endal tösine tahmine on , see köik vöörutada ja siin tulevad just haugutud energia,kristallpallide,hüpoosid jne. hoiud abiks.ükski hoid,mis on olemas,ei ole vaid,mingi bissness,kui tegija on öige koolitusega ja annab seda südamega,köik on aitavad ja väga hästi. on omad teadmised isiklikult pluss koolitused.Löpuks see ,inimesed möelge elu kergemalt ja positiivselt ,olge teise vastu head ,ausad röömsad,see köik annab teile palju röömu ja önne tagasi.ning palju positiivsust. Materjaalisus on haigus, mis kasvatab inimeses viha ja ahnust,kuid mis ei tee mitte kedagi önnelikuks,armastage seda mis teil on ja mida olete saavutanud.Tänage ingleid iga pv.selle köige eest ja küll varsti hakkab ka teie aknast päike sisse paistma.
i
imestan/ 29. detsember 2014, 01:44
miks üldse hakata suurt ebamäärast juttu kirjutama,kellel pole aimugi astroloogiast,ega mingit ettekujutust ,et me inimesed oleme väikene tolmukübeke suures atmosfääris ja meid saab möjutada väga mitmed erilised ajajärgu muutused meie kosmoses,nagu me seda kutsume.Siit seotult ,mis planeedid hetkel on möjutamas ühte kui teist ,saabgi mingi käsituse ka sünniajaga seosta,muidugi euroopa horoskoop on väga maha jäänud,vörreldes hiina horoskoopiga.Kuna euroopa horoskoobis tähemärk on 3 erinevat isiksust näitavat,siis ei olegi vöimalik päris 100 % ka köikidel osuda. Ja need o n tihti ühdistatuna ka näidatud,kuid et need mingid väljamöeldised on,ei ole öige arvamus,sellelt suurelt teadjalt. Loe internetist lisa,kui omad teadmised veel sellel alal napid.
o
oks/ 28. detsember 2014, 22:24
Asjatult pole midagi ilmas. Iga asi on millekski hea. Oskame lugeda ja kirjutada ning teame kõik et mingit jumalat pole olemas. Kes usub et on sellele ta ongi olemas. usuvabadus on kindlustatud ja siin pole millegi üle vajelda
h
Harri/ 26. detsember 2014, 17:04
See psühholoogi artikkel näitab autori lihtsameelsust ning väheseid teadmisi. Võib aimata, et talle ei ole meeldinud õppida füüsikat ja astronoomiat, et mõista millistel asjaoludel põhineb astroloogia. Pole hullu, kui seda ei mõista, kuid tõsimeelseid artikleid ei maksaks siiski kirjutama hakata neist asjadest, mida ei ole viitsitud endale selgeks teha.
Viitamisi olgu märgitud, et kogu maailm on alalises võnkumises alates aine kõige väiksematest osakestest mateerias ja muidugi ka meis enestes. Samas võib öelda, et inimene tunnetab oma meeleorganitega väga tühist osa kogu sellest sagedusspektrist oma nägemise, kuulmise ja kompamise läbi. Seega, meid übbritseb tohutu võnkumiste virr-varr, mida me ei taju ja kes julgeb öelda, et need ei mõjuta inimest juba sünnihetkest alates? Nägemisega tajume valgust, kuulmisega häält, kogu kehapinnaga soojust, kuid mil moel võivad meid mõjutada ülejäänud sagedusspektri osad, mis meid tabavad ning millede tajumiseks meil puuduvad vastavad retseptorid ehk organid.? Kui keegi nüüd tahab öelda, et meid ei saa mõjutada kaugetelt planeetidelt lähtuvad võnked, siis mõelge, kuidas me näeme tähti, kui mitte valguse võnkeid tajudes või Kuu liikumisest tekkivaid tõuse-mõõnu näeme ehk tunnetame meelemuutusi inimestel ning teame taimede arengu sõltuvust Kuu liikumisest. No, aga kogu elu sõltuvus Päikesest, kust lähtuvad igasugused kasulikud ja kahjulikud kiirgused?! Tasuks mõelda nendest asjaoludest!
Nii-siis, astroloogia ongi selline teadus, mis uurib juba aastatuhandeid planeetide liikumist ja nende mõju ning on tähelepanekute varal kindlaks teinud ja korduvalt kontrollinud vastavate seisude mõjude paikapidavust.
Veel lisaks, et astroloogia ei ole ennustamiskunst, vaid ta näitab soodsa võimaluse teatud sündmuse või mingi olukorra tekkimiseks, kuid, kas see nii tõesti läheb, sõltub inimesest endast, kas ta laseb kõigel kulgeda või võtab midagi ette selle sündmuse muutmiseks või ärahoidmiseks, kui teda on astroloog hoiatanud.
n
naisuke/ 27. detsember 2014, 15:15
Mitte autori lihtsameelsust, vaid lugeja lihtsameelsust. Lugege ja võtke kõike puhta kullana!
s
Sander/ 28. detsember 2014, 08:00
See kõik on väga tore ja armas aga mingit seost kellegi sünnipäevaga ei ole.
r
ranno/ 25. detsember 2014, 10:32
ebausk ebausuks inimene ikka kummardab ebajumalat Kristus Jumal Saatan Alibaba PIPPI,aga seda ongi inimesel vaja,miks seda keelata.Las usub peaasi,et ei mölise.Muidugi pooljumal SAVISAAR
p
penskar/ 25. detsember 2014, 10:26
Kui päeva horoskoobis on soovitatud keel hammaste taga hoida, siis mina ka seda teen ja seda pikaajalise elukogemuse põhjal. Muu on enamasti jama.
t
teine penskar/ 26. detsember 2014, 16:25
kas täna siis ei pidanud keelt hammaste taga hoidma?
p
penskar/ 27. detsember 2014, 09:48
Täna seda soovitust polnud.

p
Pole vahet.../ 25. detsember 2014, 10:21
... kas loed horoskoope või kasutad psühholoogi teenust. Sõnal on vägi. Kui inimene loeb, kuuleb head ja mõtleb selles suunas, siis on kõik hästi!
t
tavaliselt/ 26. detsember 2014, 16:29
need horoskoobid kipuvad just hirmutama, mis selles head?
p
Pole vahet.../ 25. detsember 2014, 10:21
... kas loed horoskoope või kasutad psühholoogi teenust. Sõnal on vägi. Kui inimene loeb, kuuleb head ja mõtleb selles suunas, siis on kõik hästi!
m
mari/ 25. detsember 2014, 09:46
Olen Mangi harras lugeja igal aastavahetusel. Juba aastaid jälgin, kas midagigi täppi läheb. No ei lähe.
Aga see sõnakasutus, apokalüptiline meelelaad, kõik need sünged visioonid... Tohutu faktide paiskamine pilla-palla, suurepärane segu väärinfost, lugemusest jne. Braavo, maestro, braavo!
m
Mammu/ 25. detsember 2014, 08:15
No, horoskoobi tähemärkide järgi on tegelikult küll üks soolapuhumine. Kahjuks paljud usuvad seda, vähemalt mulle on selline mulje jäänud. Eriti veel siis kui kirjutatakse ja lubatakse head ja paremat kokku. Muidugi on rõõm lugeda, kui lubatakse, et tulev aasta hakkab tööelus hästi minema ja tervis on hea ja saad uute inimestega tuttavaks jne, kuid eelkõige peab inimene selleks ikka ise vaeva ka nägema, ilma selleta ei toimu midagi. Horoskoop ei tee tööd sinu eest ära! Ma ise loen ka aegajalt horoskoope ja ikka mõtlen, et järgnev aasta tuleks parem (loe veel parem), aga eks ma püüan ise ka tublim olla.
n
Nõu,Anne/ 25. detsember 2014, 07:05
Kui horoskoop ennustab sulle head,siis usu seda ja see hea tulebki.
Kui aga ennustatakse halba,siis on kindel, et horoskoop on tühi jama ja halba ei sünnigi.
Nii lihtne ju.
b
b/ 25. detsember 2014, 15:01
Minul oli mitu aastat tagasi aastahoroskoobis,et sept.kaotad töö.Kahjuks tuligi koondamine.Mitu korda on aga olnud suure lotovõidu ennustus või päranduse saamine-neid pole jälle saanud.
f
Fanny/ 24. detsember 2014, 18:48
Nii lihtsalt saabki raha teenida - sensitiivid, soolapuhujad, kristalliteraapiad - kõik nad teenivad raha lollikeste pealt. Ja need lollid kes usuvad seda ei saa sellest ei mingit hingerahu, ei abi, ei mitte s......gi.Homo sapiensid, tulge mõistusele!!!!!!
s
24. detsember 2014, 18:54
Siin on üks soolapuhujate ennustus aastaks 2014, eks vaadake ise mis täppi on läinud või mis mitte:
USAs Denveris tegutseb grupp kuulsaid selgeltnägijaid, kes ennustasid, mis sel aastal toimuda võib.
Järgnevad 25 ennustust ei ole tähtsuse järjekorras, edastab examiner.com.
Naised saavad elektroonilise käepaela, mis näitab, millal on parim aeg rasestumiseks. See aitab paremini pere planeerida.
Briti kuninganna Elizabeth loobub troonist. Ei ole selge, kas ta teeb seda tervislikel või mõnel teisel põhjusel. Võimalik, et ta kaasa prints Philip sureb ning ta loovutab selle tõttu krooni ja trooni.
Tekib uus kinnisvaramull, mis lõhkeb hetkel kui inimesed arvavad, et kinnisvaraturg on taastunud.
USAs on selle aasta kevadel mitu laastavat tornaadot.. Need on tavalisest rohkem põhjapool ning nad külvavad hävingut ja surma.
Arstid leiavad, et energia mängib inimese tervises tähtsat rolli. Energiate liikumisega arvestamine aitab diagnoosida ka varasemalt diagnoosimatuid haigusi. Tegemist on uue ajastu energiaga inimkehas. Energianihkeid saab ravida vaid energeetiliselt.
USA Keskläänes leiavad aset maavärinad ning Mississippi jõgi võib selle tõttu oma voolusängi muuta.
Põhja-Californias leiab ajavahemikul 12. – 16. mai 2014 aset maavärin, mille epitsenter on Oaklandi lähedal. Selle maavärina võimsus on kaheksa magnituudi.
USA asepresident Joseph Biden saab 2014. aastal rohkem võimu ja võib hakata varjutama president Barack Obamat. Ta tipppäevad on 20. juulist kuni 10. augustini ning eriti aga 1. – 6. augustini.
USA Keskläänt tabab kuiva- ja kuumalaine, mis mõjutab saaki ja seega ka toiduainete hindu kogu maailmas.
Paavst satub psüühilisse ohtu. Ta avaldab mingi tähtsa asja kohta tõe ning ta lähikond on selle tõttu ärevil.
Rahvusvahelises Kosmosejaamas (ISS) leiab aset ohuolukord, mis nõuab astronautide kohest evakueerimist. Kõik päästetakse, kuid inimelude kaotusele ollakse üsna lähedal.
Austraalia Sydney ooperimaja saab looduskatastroofis rängalt kannatada.
Põhja-Korea raketid tabavad Jaapani tühermaad. Häving on minimaalne ja keegi ei huku, kuid maailm koondub aina enam selle paariariigi vastu.
Lähis-Idas kerkib esile uus poliitik, kes hakkab aina tähtsamat rolli mängima. Temast saab ka Lähis-Ida, Pärsia lahe piirkonna ja lääneriikide vaheliste rahuläbirääkimiste põhijuht.
Indias leiab aset massiivne üleujutus, milles hukub massiliselt inimesi.
USA loodeosas leiavad selle aasta suvel aset laiaulatuslikud maastikupõlengud, mida ei suudeta pikka aega kustutada.
NASA paljastab, et neil on kindlad andmed Marsi elu kohta.
Maavälise elu otsingute organisatsioon SETI teatab, et said selge signaali teises päikesesüsteemis asuvalt planeedilt.
Üha enam hakkavad levima niinimetatud pilveteenused, mis samas paljastavad miljonite isikute kohta käiva informatsiooni.
2014. aastal tekib kogu maailmas toiduohutuse probleem puu- ja juurviljadega.
USA kuulsast Smithsonian instituudist varastatakse väärtuslik aare, mis asendatakse võltsinguga. Tegemist võib olla vääriskiviga, mis on instituudi muuseumis näitusel.
Egiptuse antiigiameti endine juht ja arheoloog Zahi Hawass kolib läände. Ta avaldab seal artikleid Egiptuse arheoloogiliste leidude kohta, kaasa arvatud selle kohta, et Giza püramiidide ja sfinksi all on palju salakambreid.
Haitit tabavad jälle looduskatastroofid, mille tõttu sealne rahvastik kahaneb kümnendiku võrra. Nagu neli aastat tagasi aset leidnud maavärina ajal, jääb ka nüüd rahvusvaheline abi hiljaks, sest abisaadetiste lennukitel ei ole võimalik saarele maanduda.
Kesk-Ameerikas leiab suure spordisündmuse ajal aset paanikaintsident, kuna kahtlustatakse terrorirünnakut. Palju inimesi hukkub.
USA selgeltnägijad soovitavad 2014. aastal vaadata inimestel sissepoole ja tegeleda rohkem iseendaga. Maa energiad on muutunud ja inimkond liigub suurema vaimsuse ja vabaduse suunas.
g
ghe/ 24. detsember 2014, 18:33
Astroloogia ei ole ebausk. Meie astronoomia on väljaarenenud astroloogiast muuseas. Paljud väljaanded ei arvuta midagi välja vaid avaldavad stamplausetest kokku miksitud petuhoroskoope.
y
yhetk/ 24. detsember 2014, 18:09
Paljud inimesed loevad ka ilmaennustusi.. Tähtedeseisude jm järgi ennustamine on põhimõtteliselt sama. Juba aegade algusest. Ainult..seda peab oskama teha.
j
ja jah/ 26. detsember 2014, 16:34
ja ilmatargad ennustasid musti jõule. Seega, kas läheb täppi või mitte, võin ka ennustada nii, kui keegi maksab.

t
Taibud/ 24. detsember 2014, 17:31
Mitte ükski soola puhuja pole öelnud lotonumbreid mulle ette õigesti,sellega on kõik öeldud.
s
24. detsember 2014, 14:22
Siin õeldi üsna kindlalt,et kõik on inimese enda teha-sealjuures ka saatus!Siis ei ole ju homod,lastepilastajad,narkarid ja ka muid päritavaid ega ka geenidest tulevaid haigusi,vai inimene ise valib selle tee?Kui need teadlased ise ka vaid teaksid,mida nad suust välja ajavad.Ja loomulikult on kohe õigustusi varnast võtta,muidu ju kaotab kohe oma sponsorid!
a
asd/ 24. detsember 2014, 16:49
Sa ei adu ikka üldse asja.
c
ccc/ 24. detsember 2014, 13:48
eesti ajupesuohvrile on lihtsam uskuda usa neegri nõuannet - osta pomme ja loota peatsetele tapatagutele!
m
MINULE ENNUSTATI HOROSKOOBIS/ 24. detsember 2014, 13:20
et dets.lõpus hakkab raha igalt poolt tekkima,ja hakkaski ettenägematutest kohtadest . . . siis tänaseks sõnavahetust pere liikmetega ja just tekkiski teineteisest mittearusaamine . . . ma ei jõudnud veel midagi uskuda või mitte uskuda,kui kõik läks,nagu ette ennustatud . . . raha saamist polnd küll kuskilt loota,aga ta tuli . . . :))
j
24. detsember 2014, 13:57
jah,suured võlanõuded hoopis.
t
testkatse/ 24. detsember 2014, 13:18
Minge astroloogi juurde. Öelge vale sünnikuupäev, kellaaeg ja koht (aastaga ei maksa mööda eriti vast panna). Siis kuulake avatud meelega, nagu see olekski teie õige kuupäev. Siis laske kuskil netis omale koostada õige sünnikaart (see on ettevaatusabinõu, sest astroloogid enam-vähem kõik tunnevad üksteist).
Ja siis võrrelge, palju nendest kummastki kaardist täppi läks.
Olen ise öelnud vale kuupäeva ja täitsa sobis. Kui poleks teadnud, et on vale kuupäev, oleksin uskunud.
e
eheh/ 24. detsember 2014, 15:52
Sa ju valid ISE omale kuupäeva, millega lähed astroloogi petma. Suure tõenäosusega on selle enda valitud sünniajal sinuga ikka suur lähedus.
s
24. detsember 2014, 18:57
See on nagu kaardimutidki. Küsivad sünniaega ja vuristavad selle järgi horoskoobi ette.
m
Maamees/ 24. detsember 2014, 13:11
Küsimus ei ole mitte selles, et kas tasub uskuda aga küsimus on selles, et sellist jura ei ole lihtsalt võimalik uskuda.
e
ery/ 24. detsember 2014, 13:10
Need "horoskoobid", mida igapäevaselt/nädalaselt avaldatakse on kindlalt jama. Aga muidu seal on mingi tõde, olen inimesi jälginud, võrrelnud, tõesti on. Ega hiinlased oma ülipika ajalooga ka päris lollid polnud.
n
Noh need hiinlased.../ 24. detsember 2014, 14:54
ülipikk ajalugu täheuurimistes ja horoskoopides ja arstiteaduses! Aga see lihtne tõde seal idamaades nende kõrvade vahele ei mahu, et üht sugupoolt teisele eelistada ei tohi, et poeglastel lubada sündida, aga tüdrukud hävitatakse. Lõhuvad ise looduse loomuliku regulatsiooni.
n
No nii/ 24. detsember 2014, 13:09
Horoskoop on ju tegelikult psühhoteraapia, mille eesmärk on aidata inimesel leida kadumaläinud usk endasse ja panna ta eesmärgile suunatuna tegutsema. KUi inimene ise midagi ei tee, siis ei ole ka miskit loota.
s
24. detsember 2014, 13:59
see on küll tõenäoline,et enese tunnet hoida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee